Вростання нігтів — це боляче, неприємно, негарно. Постійна біль при ходьбі псує нам життя і може призвести до серйозних наслідків, тому з цією проблемою потрібно розібратися, як можна швидше.

По-перше, розберемося, що вростати може ніготь на кожному пальці ноги. Хоча найчастіше виявляється ураженим великий палець, не ігноруйте, якщо відчуєте дискомфорт в іншому місці.

Причини вростання нігтя можуть бути різними:

Незручне взуття

Занадто туга, невідповідне взуття може стати причиною вростання нігтя: з-за тиску ніготь починає упиватися в шкіру і рости в неправильному напрямку.

Догляд за нігтями

На відміну від нігтів на руках нігті на ногах краще різати по прямій лінії, не залишаючи виступаючу частину. Особливо взимку, коли ми носимо закриту щільну взуття, яка може натиснути на ніготь і змусити його рости всередину.

Рана

Якщо ви вдарилися ногою і частина нігтя врізалася в шкіру, це також може закінчитися вростанням нігтя.

Діабет

Люди, що страждають діабетом, нерідко стикаються з проблемою вростання нігтів. Вони менш чутливі до болю в ногах, тому їм необхідно уважно стежити за нігтями. Навіть маленька ранка може призвести до серйозних проблем.

Як зрозуміти, що у вас вростає ніготь?

«До щастя», ігнорувати вростання нігтя навряд чи вийде. Такі симптоми важко не помітити:

  • біль під нігтем
  • палець почервоніє і розпухне
  • іноді ви побачите виступаючий з ранки гній і кров

Є кілька способів зупинити вростання нігтя, поки ситуація не стала критичною.

Лікування

Ці кошти допоможуть вам самостійно зупинити вростання нігтя. Але в запущених випадках вам необхідно буде звернутися до лікаря.

1. Ванна для ніг

В першу чергу, приготуйте ванну для ніг. Шкіру треба розпарити і розм’якшити. Регулярні ванни для ніг допоможуть уникнути проблеми ще до її появи.

У воду краще додати засіб, яке допоможе пом’якшити шкіру. Наприклад, англійську сіль (Эпсом) .

2. Валик з вати

Візьміть шматочок вати і скачайте в валик, який зможете помістити між нігтем і шкірою пальця.

Якщо вже на цьому етапі вам дуже боляче, краще звернутися до лікаря. Якщо ситуація не зайшла занадто далеко, валик вдасться помістити під ніготь, і ви відчуєте полегшення — ніготь більше не врізається в шкіру. Залиште валик на пару днів, щоб ніготь міг відрости. Після наступної ванни для ніг замініть валик.

3. Зняти біль

Є кілька природних засобів, які допоможуть зняти біль і допоможуть шкірі ніг відновитися.

Яблучний оцет

Шматочком ватки, змоченим в оцті, обробіть уражену зону (переконайтеся, що там немає відкритих ранок). Це допоможе уникнути інфекції.

Масло евкаліпта

Воно також допоможе уникнути інфекції й пом’якшить шкіру.

Шматочок лимона

Відріжте тонкий скибочку лимона натріть їм уражену зону. Потім оберніть його навколо пальця і накладіть пов’язку. Залиште на ніч. Природне знезаражуючий засіб.

Здорові ступні — це здорове тіло. Але, на жаль, ноги, які ми більшу частину року ховаємо під шарами одягу та взуття, часто отримують недостатньо уваги. Це просте засіб допоможе вам позбавитися від болю уникнути проблем у майбутньому.

Будьте здорові!