Хелікобактер пілорі лікування антибіотиками, якими ефективніше

Ще пару століть тому вчені і лікарі не підозрювали, що в шлунку можуть перебувати сторонні мікроорганізми. Тепер же, після того, як цей міф був розвіяний, лікування хелікобактер пілорі антибіотиками здійснюється цілком успішно. Питання про те, якими антибіотиками лікувати хелікобактер пілорі посилено обговорюється лікарями, так як від грамотного курсу лікування залежить і його результат. Для кожного хворого підбирається курс антибіотиків в індивідуальному порядку.

Увага! Деякі лікарі до цих пір не можуть вирішити однозначно, варто повністю прибирати таку бактерію з шлунка, або ж деяке її кількість там вважається прийнятним. Однозначну відповідь на це питання не можна дати ще й тому, що бактерія хелікобактер пілорі здатна чудово адаптуватися до деяких групах і видах цього ліки.

Хелікобактер пілорі лікування антибіотиками, якими ефективніше

Зміст статті

 • Показання до лікування хелікобактер пілорі
 • Принципи лікування хелікобактер пілорі антибіотиками
 • Сучасні методи і схеми лікування хелікобактер пілорі
 • Якими лікується антибіотиками хелікобактер пілорі?
 • Що буде, якщо не лікувати хелікобактер пілорі?
 • Профілактика хеликобактриоза
 • Висновок

Показання до лікування хелікобактер пілорі

З питанням про те, як лікувати хелікобактер пілорі, обов’язково потрібно звертатися до лікаря-гастроентеролога.

 • Виразкова хвороба шлунка або дванадцятипалої кишки.
 • Загострення виразки шлунка або дванадцятипалої кишки.
 • Атрофічна різновид гастриту.
 • Лімфоми в області шлунка.
 • Спадковий фактор: існування в роду близьких родичів, які хворіли або хворіють на рак шлунка.
 • Новоутворення у шлунку.
 • Операція з видалення частини шлунку.
 • Запальні процеси у важкій формі, які вражають весь шлунок.
 • Серйозне лікування шлунка, у разі якого він послаблюється.
 • Знижений рівень шлункової кислоти.
 • Бажання самого пацієнта, який боїться погіршення стану свого здоров’я.
 • Лікувати хелікобактер пилари потрібно тим людям, які багато палять або працюють на шкідливому виробництві, де занадто багато пилу.
 • Лікування як профілактика розвитку виразки.
 • Сильний дефіцит вітаміну В12.
 • Хелікобактер пілорі лікування антибіотиками, якими ефективніше

  Якщо пацієнт віддає собі звіт в тому, що вищеописані ситуації – це про нього, потрібно терміново пройти обстеження, і якщо виявляється бактерія, то негайно почати лікування антибіотиками.

  Принципи лікування хелікобактер пілорі антибіотиками

  Перед початком лікування необхідно пройти попереднє обстеження. На обстеження йдуть всі люди, які скаржаться на біль у животі. Обстеження включає в себе виявлення бактерії в шлунку, а також тести на визначення індивідуальних особливостей організму пацієнта, типу алергічних реакцій та непереносимості будь-яких препаратів.

 • Лікування антибіотиками при хелікобактер пілорі піддається не лише пацієнт, але і люди, які проживають з ним на одній території. Якщо у них знайшлася бактерія, то вони теж піддаються лікуванню, незалежно від того, є у них симптоми хелікобактерної інфекції.
 • Контроль лікування. Через кожні півтора місяця потрібно здавати контрольні тести на хелікобактер пілорі, вони показують, наскільки успішно чи неуспішно проходить лікування.
 • Хелікобактер пілорі лікування антибіотиками, якими ефективніше

  Чи можна вилікувати хелікобактерну інфекцію без антибіотиків? Існує думка, що від хелікобактер пілорі можна вилікувати і без антибіотиків, за допомогою засобів народної медицини. Проте це є помилкою.

  Засоби народної медицини гарні тоді, коли вони йдуть у вигляді допоміжного лікування до лікування антибіотиками. Крім того, вони допомагають здійснювати заходи профілактики.

  Сучасні методи і схеми лікування хелікобактер пілорі

  Основним принципом при підборі антибіотиків є принцип «не нашкодь». Справа в тому, що антибіотики – це самі по собі дуже сильні препарати, які мають істотний вплив на практично всі системи органів. Деякі люди можуть просто не переносити цей препарат, і як наслідок, лікування не принесе нічого хорошого.

  Хелікобактер пілорі лікування антибіотиками, якими ефективніше

  Лікування антибіотиками необхідно навіть тоді, коли у шлунку у пацієнта вже з’явилися виразки та ерозії. Тобто, пацієнт може скільки завгодно вживати розчини і таблетки, які сприяють відновленню слизової шлунка, але це буде марно до тих пір, поки бактерія знаходиться в організмі людини. А прибрати бактерією хелікобактер пілорі можна тільки за допомогою антибіотиків.

  Без антибіотиків не обійтися навіть тоді, коли на тлі хелікобактерної інфекції розвинувся рак. Причому, вживати антибіотики можна як у період ремісії, так і в період загострення онкологічного захворювання.

  Згідно сучасним схемам лікування, антибіотиків пацієнту призначають не менше 3 різних видів, причому, два з цих антибіотиків призначаються в індивідуальному порядку. Застосовувати препарат слід протягом 14 днів, чітко дотримуючись дозування і час прийому таблеток. Якщо ігнорувати хоча б один прийом ліків, то лікування доведеться починати спочатку. Зазвичай, якщо лікування проти хелікобактер пілорі антибіотиками здійснюється правильно, хворий відчуває покращення вже на наступний день.

  Хелікобактер пілорі лікування антибіотиками, якими ефективніше

  Увага! Якщо не довести курс лікування антибіотиками до кінця, то цілком може статися так, що бактерії до нього адаптуються, і лікареві доведеться підбирати нові препарати.

  Важливою частиною лікування є деякі обмеження, які стосуються способу життя пацієнта. Потрібно повністю відмовитися від шкідливих звичок, від прийому алкогольних напоїв та куріння. Протипоказані неправильне харчування і стрес. З раціону доведеться виключити всю важку їжу. До неї відноситься жирне, кисле, солоне, копчене, смажене, мариноване.

  Якими лікується антибіотиками хелікобактер пілорі?

  Захворювання шлунка лікують антибіотиками тільки тоді, коли причиною є бактерії. Крім антибіотиків хворому потрібно буде вживати такі ліки, які покращують роботу шлунка і знижують агресивний вплив антибіотиків на нього, але спершу потрібно з’ясувати, якими антибіотиками лікувати хелікобактер пілорі. До найбільш ефективним для боротьби з хеликобактриозом є:

 • Кларитроміцин. Цей препарат має широкий спектр дії, який включає в себе і боротьбу з бактерією хелікобактер пілорі. Дослідження показали, що цей препарат дуже ефективний при боротьбі з хелікобактеріозом, при його застосуванні можна досягти дуже високих результатів за досить короткий термін. Плюс Кларитроміцину полягає в тому, що він швидко проникає в слизову шлунка, якраз туди, де базується шкідлива бактерія, і швидко її блокує. Антибіотик здатний не тільки вбивати бактерію, але і надавати протизапальну дію на хворий шлунок. Крім того, цей антибіотик практично не має протипоказань і випадків індивідуальної непереносимості. Побічні ефекти: біль у животі, металевий присмак у роті, порушення серцевого ритму, порушення чутливості кінцівок, підвищене випадання волосся. Увага! У препарату Кларитроміцин є безліч аналогів, але перш ніж робити свій вибір на їх користь, потрібно проконсультуватися з лікарем і заручитися його схваленням, інакше лікування і сама хвороба можуть відбуватися зовсім не так, як хочеться Вам.
 • Амоксицилін. Це антибіотик широкого спектру дії, його використовують для лікування захворювань горла і шлунка, і багатьох інших органів і їх систем. Основна перевага антибіотика полягає в тому, що він має яскраво виражену спрямованість для боротьби з бактеріями. Для лікування хелікобактерної інфекції Амоксицилін призначають в парі з препаратом, який захищає шлунок від шкідливого впливу антибіотика. У препарату теж є деякі аналоги, які забороняється використовувати без консультації з лікарем. Побічні ефекти препарату: шкірні висипання, рідкі випорожнення, алергічні реакції, кристали солей у сечі.
 • Азитроміцин. Цей антибіотик є новітньою розробкою лікарів, тому він з мінімальною силою впливає на організм і практично не є токсичними. Ще однією перевагою препарату є те, що він добре переноситься кислим середовищем шлунка, здатний швидко розчинятися в ній, робить сильний згубний вплив на бактерію. Має аналоги.
 • Левофлоксацин. Чудово здатний вбивати хелікобактерну інфекцію. Є одним з найкращих препаратів для лікування гастриту. Перед застосуванням препарату слід проконсультуватися з лікарем, або, хоча б, ознайомитися з інструкцією по застосуванню, оскільки препарат володіє сильною токсичністю. Побічні ефекти препарату: головні болі, блювота, нудота, рідкий стілець, порушення серцевого ритму, зниження рівня глюкози в крові, запалення сухожиль.
 • Метронідозол. Цей препарат використовується в комплексі з іншими антибіотиками для лікування хелікобактерної інфекції, здатний непогано вбивати бактерії. Побічні ефекти препарату: виділення з піхви у жінок, головні болі, рідкий стілець, нудота, блювання, запаморочення, ураження центральної нервової системи.
 • Пилобакт. Цей антибіотик спеціально винайдений для того, щоб лікувати хелікобактер пілорі. У ньому міститься багато активних компонентів, які впливають на бактерію. Лікування за допомогою Пилобакта, як правило, дає хороші результати.
 • Хелікобактер пілорі лікування антибіотиками, якими ефективніше

  Що буде, якщо не лікувати хелікобактер пілорі?

  Самолікуванням хеликобаткриоза краще не займатися, так як деякі проблеми з шлунком можуть зовсім не мати ніякого відношення до цього захворювання. Препарати і інше лікування повинен підбирати кваліфікований лікар, рівно як і ставити діагноз.

  Хелікобактер пілорі добре піддається лікуванню, якщо до нього підходити грамотно, однак, особливо коли справа доходить до занедбаних випадків, медицина виявляється безсилою, і хворий приречений мучитися все своє життя.

  Хелікобактер пілорі лікування антибіотиками, якими ефективніше

  Профілактика хеликобактриоза

 • Інфекція передається від хворої людини до здорової, тому важливо дотримуватися правил особистої гігієни, не користуватися чужою посудом і предметами догляду за собою.
 • Відмовитися від шкідливих звичок, особливо це стосується куріння і зловживання спиртними напоями.
 • Руки потрібно мити в обов’язковому порядку після вулиці, коли Ви повернулися додому, перед їжею, після відвідування вбиральні.
 • При кашлі і чханні потрібно прикривати рот і ніс рукою. Цього ж треба вимагати й від оточуючих людей.
 • Регулярно проходити огляди у лікаря і наполягати на тому, щоб це робили члени Вашої родини.
 • Мати свої предмети особистого користування: гуртка, зубна щітка, рушник і так далі.
 • Намагатися не цілувати тих людей, стан здоров’я яких Ви не впевнені.
 • Перед їжею обов’язково мити всі овочі і фрукти самим ретельним чином.
 • Не їсти в підозрілих кафе і ресторанах.
 •  

  Висновок

  Таким чином, для лікування захворювань шлунка, які викликає бактерія хелікобактер пілорі, винайдено безліч засобів. Коли мова заходить про лікування інфекції антибіотиками, потрібно звертатися до лікаря, оскільки лікування проходить за певною схемою і строго індивідуально. Займатися самолікуванням не можна ні в якому разі.