Хелікобактер пілорі симптоми на обличчі і висипання на шкірі

Хелікобактер пілорі Helicobacter pylori – це мікроорганізм, що має форму спіралі, який найчастіше проникає в шлунок і розмножується там, викликаючи різні захворювання ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Вчені дізналися про цієї бактерії не так багато років тому. Але деколи ці шкідливі речовини можуть розвивати захворювання, головним симптомом яких є висипання на обличчі.

Хелікобактер пілорі симптоми на обличчі і висипання на шкірі

Хелибактериоз – це діагноз, при якому бактерії проникають в організм людини і крім гастриту і виразки можуть викликати дерматит різного виду. Як правило, в такому випадку до хвороби додаються інші симптоми.

Основною причиною, по якій під час захворювань ШКТ з’являються прищі та висипи на обличчі, є те, що токсичні речовини, які не можуть виводитися звичним для себе способом «селяться» на інші органи. У тому випадку, якщо хвороба має хронічний характер, то лікування буде тривалим і складним.

Хелікобактер пілорі симптоми на обличчі і висипання на шкірі

Зміст статті

 • Симптоми хелікобактеріозу
 • Характер висипань
 • Як передається, і які захворювання може викликати
 • Діагностика
 • Лікування

Симптоми хелікобактеріозу

Вище вже говорилося, що при виявленні бактерії хелікобактер пілорі можуть з’явитися висипання і прищі на обличчі. Як правило, це один із основних симптомів хелікобактеріозу.

Однак у цього захворювання є і інші ознаки, до яких відносяться наступні:

 • депресія;
 • слабкість;
 • неприємний запах з рота;
 • блідість;
 • порушення стільця.

Хелікобактер пілорі симптоми на обличчі і висипання на шкірі

Сьогодні вже неодноразово доведено зв’язок між розмноженням бактерій та атопічним дерматитом. Неодноразово з-за їх проникнення виникає алергічна реакція на харчові продукти. Як правило, у людей з таким діагнозом більш ніж у 80% спостерігаються висипання на обличчі. Як показує практика, набагато частіше таке явище спостерігається у жінок, чий вік перевищує 40 років.

Це захворювання може протікати і у дітей, приблизно в 10% випадків, інфікування відбувається від хворих батьків, однолітків і заражених людей. Заходи діагностики та лікування у дорослих і дітей однакові.

Але, незважаючи на те, що часто при захворюваннях ШЛУНКОВО-кишкового тракту з’являються висипання на обличчі, цей симптом не можна назвати відмінним. Якщо вчасно не розпочати лікування, то може розвинутися кон’юнктивіт, протікає з такими симптомами: світлобоязнь, сльозотеча, біль століття. Про їх проникненні в організм можна говорити при прояві перших симптомів гастриту, виразки і інших захворювань.

Хелікобактер пілорі симптоми на обличчі і висипання на шкірі

Варто зазначити, що у деяких людей при проникненні бактерій взагалі не виявляється жодних симптомів: ні ознак гастриту, ні висипань. Це говорить про прихованому перебігу хвороби. Але, як правило, мова йде про легкому перебігу хвороби, яке при виявленні можна швидко запобігти.

Характер висипань

Варто відзначити, що висипання при такому захворюванні з’являються не тільки на обличчі, але і на інших ділянках тіла. Це може бути шия, стопи, долоні, груди, складки. Якщо мова йде про ускладненому дерматиті, то висипання можуть покрити все тіло хворого. Як правило, захворювання носить хронічний характер і червоні освіти з’являються час від часу на тлі провокуючих факторів.

Висипання можуть бути різного характеру: бульбашки, червоні освіти, припухлості. За типом прояву вони схожі на кропив’янку, і можуть бути одиничними. Якщо говорити про появу почервоніння на обличчі, то найчастіше вона виникає в області підборіддя і носогубного трикутника. Найчастіше ці утворення рожевого відтінку і різного розміру.

Одним з головних відмінностей цього захворювання можна назвати свербіж, у деяких людей він легкий і не заподіює дискомфорту хворому. Однак у деяких випадках нестерпний свербіж і порушує життя хворого. Як правило, він посилюється в нічний час і ненадовго знижується після розчісування. Проте варто пам’ятати, що такі дії можуть призвести до запального процесу. А при появі вторинної інфекції не уникнути гнійних утворень, які дуже довго заживають.

Хелікобактер пілорі симптоми на обличчі і висипання на шкірі

Найчастіше виникає таке захворювання у дітей до двох років. Але як показує медична практика, найчастіше захворювання швидко проходить.

Якщо ж дерматит або діатез насправді викликаний бактеріями, то їх виведення з організму призводить до зникнення висипів на тілі. Однак при хеликобактериозе може статися ускладнення дерматиту, але для цього необхідний ряд провокуючих факторів.

Це відбувається, якщо речовини всмоктуються в кров, процес нагадує той, що при народженні дитини. Якщо ж бактерії знаходяться в організмі людини тривалий час, то виникають імуно-запальні реакції, які сприяють розвитку алергії. Найчастіше алергічна реакція проявляється на харчові продукти, через які теж можна заразитися.

Тобто можна зробити висновок про те, що хелікобактер пілорі і прищі – це пов’язані поняття, які можуть виникати спільно. І якщо на вашому обличчі з’явилися висипання потрібно пройти діагностику та виявити, чи немає у вас захворювань ШКТ.

Факт! Деякі лікарі вважають, що бактерії пілорі можуть бути пов’язані лише з одним типом висипань – розацеа. Однак інші дерматологи не виключають простого розвитку дерматиту.

Як передається, і які захворювання може викликати

Віддаватися бактерії хелікобактер можуть різними способами, але найчастіше мова йде про побутовий шляхи передачі. Варто відзначити, що, потрапивши в організм бактерії, можуть довгий час себе не видавати. Це відбувається, коли у людини стійкий імунітет і відсутні провокуючі фактори. Якщо ж хворий палить, неправильно харчується і вживає алкоголь, то бактерії, потрапивши в організм, починають швидко розмножуватися.

Основними факторами, які можуть розвинути це захворювання, є наступні:

 • забруднена вода;
 • поцілунки;
 • стара їжа;
 • користування загальною посудом або засобами особистої гігієни з хворою людиною;

Але як показує практика, найчастіше розмноження бактерій відбувається з-за недотримання гігієни.

Лише деякі люди після громадського місця миють руки, а це необхідна процедура, яка дозволяє убезпечити людину від проникнення інфекції.

Хелікобактер пілорі симптоми на обличчі і висипання на шкірі

Тобто можна сміливо говорити, що передатися це захворювання може при користуванні одним рушником з зараженим людиною. Також варто знати, що бактерія хелікобактер пілорі дуже швидко пристосовується до будь-якому середовищі і може довгий час перебувати не тільки в органах людини, але і на якихось предметах. Так, наприклад, вони селяться на дверних ручках, поверхні шаф, меблів.

Якщо ж вчасно не вдатися до лікування, то навряд чи вдасться уникнути таких захворювань: короста, псоріаз, лишай, еритродермія. Як правило, основними симптомами таких діагнозів є поява висипань та свербіння.

Діагностика

Для того щоб виявити наявність бактерій хелікобактер пиолори в організмі потрібно пройти не одне обстеження. Хоча сьогодні багато медики і пацієнти вдаються до дихальних тестів, завдяки яким за короткий час можна перевірити наявність бактерій. Однак, ця процедура платна, і не кожен хворий може її собі дозволити. А тому звертаються до безкоштовної медицини.

Не менш ефективні, але більш тривалі наступні методи для виявлення наявності бактерій:

 • аналізу калу, сечі, крові;
 • ФГДС;
 • молекулярно-генетичний метод;
 • аналіз слини;
 • посів;
 • імуноферментний аналіз;
 • бактеріологічний метод;
 • аналіз крові на антитіла.

В незалежності від того, що методів для виявлення цих мікроорганізмів існує чимало жоден з них не можна назвати достовірним. А тому медики проводять кілька обстежень для того, щоб визначити наявність бактерій.

Хелікобактер пілорі симптоми на обличчі і висипання на шкірі

Всі ці методики ефективні не лише для встановлення діагнозу, але й для того, щоб зрозуміти правильно чи ні призначений діагноз. Лікарі рекомендують проводити через кілька тижнів після початку терапії.

Лікування

Як правило, захворювання ШКТ потрібно лікувати комплексно, впливаючи на всі симптоми хвороби. Як показує практика, то при проникненні бактерій хелікобактер лікування антибіотиками. Але підбирати його повинен тільки лікар, так як самостійно визначити діагноз не так просто.

Як правило, лікування призначає лікар-гастроентеролог, але при появі висипань необхідно звернутися до дерматолога.

Лікар повинен провести комплексне обстеження, щоб виявити, що висипання на шкірі з’явилися саме через проникнення бактерій.

Хелікобактер пілорі симптоми на обличчі і висипання на шкірі

Варто зазначити, що лікування цього захворювання, як правило, дуже ефективно і повторні рецидиви спостерігаються дуже рідко. Тому не варто переживати, коли бактерії успішно виведені з організму.

Потрібно знати, що це захворювання не так небезпечно для людини, і при своєчасному лікуванні вдасться швидко позбутися від цього діагнозу. Перш за все, для запобігання прищів і висипань можна використовувати народні засоби: трави і рослини, що володіють антибактеріальною властивістю.

Народні засоби

Необхідно лікуватися такими засобами, які можуть вбити чужорідні речовини. У себе вдома можна знайти чимало природних антибіотиків, які абсолютно нешкідливі для людини. Це може бути мед, алое, подорожник, калина, часник. Після того як вдасться очистити організм, повинні пройти симптоми хвороби, в тому числі і прищі.

Для протирання прищів можна застосувати такий рецепт:

 • Змішати 30 грам деревію і по 50 грамів листя кропиви і оману.
 • На дві столові ложки трави буде потрібно 3 склянки окропу.
 • Заварити засіб у термосі.
 • Настояти протягом 12 годин.
 • Процідити.
 • Протирати шкіру кілька разів на день.
 • Такий засіб можна не тільки використовувати зовнішньо, але і вживати невеликими ковтками. Таким способом продовжувати лікування потрібно до тієї пори, поки симптоми захворювання не пройдуть.

  Для того щоб запобігти прищі на обличчі дозволено протирати шкірні покриви соком алое. Для цієї процедури рекомендується використовувати листя рослини старше трьох років. Їх необхідно зрізати і залишити на 10-12 днів у холодильнику. Після цього часу потрібно обдати листя окропом і вичавити з них сік.

  Хелікобактер пілорі симптоми на обличчі і висипання на шкірі

  Можна навіть в якості профілактики приймати цілющі відвари з шипшини, подорожника та інших рослин.

  Правильне харчування, прогулянки на свіжому повітрі – це головні способи профілактики.

  Хелікобактер пілорі, симптоми на обличчі яких, були описані вище, можна швидко вилікувати, якщо комплексно впливати на проблему. Часом досить протирати шкірний шар відварами з протизапальних трав. Але все ж для швидкого позбавлення від симптомів огляд лікаря необхідний. Саме кваліфікований фахівець може призначити адекватне лікування, яке призведе до швидшому одужанню.

  Незважаючи на те, що багато людей не бачать жодного зв’язку між хелікобактер і прищами, цей симптом може з’явитися при проникненні інфекції. Підтвердження цьому проведення досліджень 10 років тому, які довели цю взаємозв’язок. Не варто забувати про те, що це, насамперед, шкідлива бактерія, яка дуже вразлива і унікальна до різних середовищ.