Хірургічне лікування хропіння лазером — увулопластика

Часто хропіння заважає всій родині добре виспатися, при цьому самому власникові доставляє деякі проблеми, пов’язані зі здоров’ям. Порушення сну, болі в серці, мігрень — все це є причиною недоліку кисню, яка поєднана з моментами тривалої зупинки дихання. Іноді таку проблему можна виправити корекцією ронхопатии, тому застосовують лікування хропіння лазером, відгуки дозволять дізнатися всі тонкощі і плюс і мінуси такої процедури.

Зміст

 • Принцип лікування лазером
 • Особливості та переваги увулопластики
 • Мінуси процедури
 • В яких випадках застосовується лазерне лікування хропіння
 • Показання та протипоказання
 • Скільки коштів знадобиться на весь курс
 • Етапи процедури
 • Реабілітація
 • Існує ризик рецидиву?
 • Висновок
 • Відгуки

Принцип лікування лазером

Лікування хропіння лазером характеризує видалення деяких ділянок дужок неба і язичка за допомогою лазерного променя. Завдяки усуненню зайвих тканин, відбувається відкриття просвіту дихальних шляхів людини, що не дає їм блокуватися навіть у випадку горизонтального сну.

Хірургічне лікування хропіння лазером — увулопластика

У разі збільшених мигдалин, м’якого пластику неба супроводжується одночасним зменшенням мигдалин — фарингоувулопалатопластика.

Операція від хропіння за допомогою даного способу є досить простий, що дає можливість проводити її не тільки в умовах стаціонару, але й амбулаторно.

Особливості та переваги увулопластики

Стандартна увулопластика при хропіння проводиться з використанням скальпеля, який, на жаль, збільшує можливість викликання кровотечі. Це підвищує час перебування хворого в стаціонарних умовах із-за травм тканин. Але в той же час можна відзначити і гідність такої процедури, а саме — зміцнення м’язів неба через рубцювання посіченою тканини. Операція виконується під загальним наркозом.

На відміну від лікування хірургічним шляхом з застосуванням скальпеля, лазерне лікування хропіння володіє наступними перевагами:

 • припікання проводиться в автоматичному режимі;
 • крововтрата зводиться до мінімуму;
 • тривалість операції займає до 15 хвилин;
 • практично безболісна процедура;
 • мінімальний ризик появи ускладнення після проведення операції. Гнійний процес виникає досить рідко, так як утворюються лише незначна ранка;
 • немає обмеження за віком, операційне лікування хропіння лазером проводиться навіть для лікування захворювань горла у малюків.

Хірургічне лікування хропіння лазером — увулопластика

Найбільш схоже з цією операцією, лікування хропіння радіохвильовим методом, який також моментально припікає утворилося кровотеча, але відмирання тканин і поява опіку не спостерігаються. Також лазер набагато ефективніше, ніж позбавлення від хропіння за допомогою ін’єкцій, які потрібно проводити з певною частотністю.

Цікаво! Так як інструмент оснащений спеціальним екраном, немає ризику випадкового впливу променя на здорову область горла.

Мінуси процедури

Хірургічне лікування хропіння припускає поява некротичних частинок, які викликають процес розкладання протягом періоду загоєння тканинної поверхні. З-за цього з’являється неприємний аромат з рота, що є одним з головних недоліків цієї операції, але відразу після загоєння він повністю зникає. Серед інших мінусів можна виділити:

 • тимчасове підвищене слиновиділення;
 • рекомендується перейти на правильне і щадне харчування на кілька тижнів;
 • біль може зберігатися до 14 днів, лікарі рекомендують вживати знеболювальні препарати;
 • операція неефективна у випадках викривленої перегородки носа, збільшених мигдалин і поліпах, але можна поєднати її з септопластикою, тонзиллэктомией і полипотомией в кожному випадку відповідно.

Кількість процедур може збільшуватися до чотирьох, які проводять кожні 14 днів.

Хірургічне лікування хропіння лазером — увулопластика

В яких випадках застосовується лазерне лікування хропіння

Головною причиною провисання м’якого піднебіння є слабкі м’язи неба, що стає причиною перекриття доступу кисню в легені. Це призводить до того, що людині для вдиху і видиху доводиться докладати більше зусиль. Таке дихання і западаючий язик спільно створюють шумову вібрацію.

Також підвищується ймовірність виникнення хропіння при вживанні спиртних напоїв, куріння перед сном і наявності зайвих кілограм. Правда, в таких випадках лазерна операція не вирішить проблему, необхідно змінювати свої звички і зайнятися схудненням.

Лазер показаний лише в тому випадку, якщо причиною хропіння служить неправильне побудова м’яких тканин в горлі.

Важливо! Дана операція може змінити голос, тому співаки, диктори та оратори повинні з обережністю застосовувати її.

Показання та протипоказання

Головним показанням до проведення операції за допомогою лазера є вроджене і набуте порушення прохідності дихальних шляхів. Також процедура показана у разі сильного апное.

До протипоказань фахівці відносять:

 • наявність потовщеного мови;
 • якщо існують новоутворення в горлі;
 • індивідуальна непереносимість стану наркозу;
 • сильні блювотні рефлекси;
 • будь-яке захворювання, яке на момент майбутньої операції знаходиться в гострій формі;
 • вагітність.

Якщо не використовувати наркоз, операція дозволяється пацієнтам, що страждають хворобами серцево-судинної системи.

Хірургічне лікування хропіння лазером — увулопластикаОбстеження перед операцією допомагає виявити протипоказання

Скільки коштів знадобиться на весь курс

Процедура не є занадто дорогою. Вартість операції в спеціалізованих клініках коливається в межах 5-7 тисяч рублів за 1 етап. Їх може знадобитися близько 4-х, тому ціна досягає позначки 20-28 тисяч рублів. Крім цього, слід узяти до уваги і додаткові витрати, серед яких:

 • попередня консультація (500-2000 рублів);
 • ендоскопія (1500-2000);
 • заключна консультація (300-1600).

Така різниця у вартості є причиною місця проживання пацієнта — регіон або столиця. Також іноді установи пропонують безкоштовно провести консультацію у випадку, якщо клієнт точно вирішив зробити хірургічне втручання за допомогою лазерного методу.

Якщо говорити про повну приблизну вартість, операція обійдеться в межах 33000 рублів. При бажанні проводити процедуру за кордоном, з гаманця доведеться дістати в 2-3 рази більше коштів.

Етапи процедури

На початку пацієнта укладають на кушетку, потім видаються спеціальні окуляри для захисту. Далі в ротову порожнину вводиться знеболюючий препарат. Після чого за допомогою лазерного інструменту наносяться невеликі опіки, які через деякий час збільшуються, для повного видалення зайвих тканин.

 • підготовка. Мінімум за 4 години до проведення операції заборонено вживати їжу і рідину.
 • знеболювальне. Щоб провести операцію роблять місцевий наркоз, для якого використовують новокаїн у вигляді аерозолю.
 • больові відчуття. Процедура є повністю безболісною, неприємні відчуття можливі у випадку низького больового порога або недостатньої кількості введеного знеболюючого препарату.

Після здійснення операції хворого відправляють в палату. Іноді може здійснюватися СиПАП-терапія, яка передбачає підключення кисневої маски.

Хірургічне лікування хропіння лазером — увулопластика

Реабілітація

Через 7-10 днів людина може повертатися до нормального повноцінного життя. Але побоюватися не варто, так як працездатність не втрачається навіть відразу після закінчення процедури, що дозволяє виписати пацієнта через деякий час.

Після операції можливе відчуття слабкості і легкого запаморочення впливу наркозу. Протягом 7-ми днів людина відчуває неприємне відчуття в горлі, що нагадує ангіну. У разі застосування декількох етапів лікування, ці відчуття зберігаються на більш тривалий термін.

Якщо нехтувати рекомендаціями фахівця, наприклад, полоскати ротову порожнину анестетиками, можливо появу запалень.

Важливо! В період реабілітації необхідно виключати з раціону гарячі страви, грубу та кислу їжу, що призводить до неприємного відчуття, а також збільшує термін загоєння тканинної поверхні горла.

Існує ризик рецидиву?

Звичайно ж, після будь-якого лікування можливе повернення симптомів. Після увулопластики хропіння повністю зникає у 80 відсотків пацієнтів, решта 20% обходяться лише його зменшенням.

Дискомфорт може повернутися, якщо з’являються такі небезпечні хвороби як гнійний отит, рак, дихальна непрохідність, яка спричинена механічним пошкодженням. Також хропіння може повернутися, якщо людина різко набрав зайву вагу.

Хірургічне лікування хропіння лазером — увулопластика

Висновок

Лазерне лікування хропіння є досить затребуваною методикою для його усунення, яка відрізняється мінімальним утворенням ран, безболісністю і невеликим терміном відновлення.

Хороший результат у поєднанні з невисокою вартістю привертають все більшу кількість клієнтів.

Відгуки

«Протягом кількох років я мучилася з-за хропіння, вирішила звернутися до фахівця, який сказав, що без лазерної пластики не обійтися. Було зроблено 4 процедури, але хропіння іноді проявляється, а особливо, коли хворію застудою. Зараз лікар каже, що він пов’язаний із зайвою вагою і слабким імунітетом. Дивно, чому він раніше цього не помічав. Не впевнена, що варто радити таке лікування, так як особливого ефекту не помітила.» Ангеліна, 29 років, Москва

«Я залишився в захваті від проведеної операції. Після двох безболісних процедур повністю позбавився від такої проблеми як хропіння, при тому, що раніше нагадував паровоз протягом 5 років. Доктор сказав, що у мене аномальна будова неба після дослідження.» Денис, 26 років, Ярославль

«Я звернулася зі скаргою на часті прояви хропіння, закладений ніс і частотність застуд. Після певного дослідження у мене виявили неправильне будова дужок неба. Лікар порекомендував зробити 3 процедури увулопалатопластики. Хоч після лікування у мене було гостре респіраторне захворювання, правильне лікування допомогло впоратися. Тепер я не хроплю і рекомендую операцію всім знайомим.» Маргарита, 41 рік, Санкт-Петербург