Хвороба Пейроні

Що таке хвороба Пейроні?

Хвороба Пейроні — фибропластическая індурація статевого члена, що призводить до рубцювання фасції, що покриває тіла, викривлення і хворобливості статевого члена при ерекції.

Хвороба зустрічається у дорослих. Причина невідома, але, можливо, подібна до такої при контрактурі Дюпюітрена. Контрактура зазвичай завершується викривленням ерегованого статевого члена в уражену сторону, іноді викликає хворобливу ерекцію і може перешкоджати статевого акту. Фіброз може поширитися на кавернозні тіла, ставлячи під загрозу ерекцію в дистальному відділі тіла статевого члена.

Відновлення може виникнути спонтанно через багато місяців. Помірні прояви хвороби Пейроні, які не викликають статеву дисфункцію, вимагають активного спостереження.

Результати лікування неоднозначні. Парааминобензоат вітамінів Е і мали різний успіх. Хірургічне висічення фіброзу і заміна трансплантатом може бути успішним або закінчитися подальшим рубцюванням і збільшенням дефекту. Серія місцевих ін’єкцій верапамілу або високоактивних глюкокортикоїдів у зону фіброзу може бути ефективною, але прийом глюкокортикоїдів внутрішньо неефективний. Для корекції викривлення статевого члена необхідні пластичні операції, при важкій еректильної дисфункції — эндофалло-протезування.

Симптоми і лікування.