На жаль, в даний час захворювання нігтів зустрічаються практично повсюдно: рознощиками хвороби є вже заражені люди, які не бажають відмовлятися собі в педикюр, манікюр, відвідування басейну та інших задоволеннях. Але як же убезпечити себе від грибка нігтів або інших захворювань? Чому іноді засоби, покликані пролікувати хвороба, не допомагають? І чому не можна вилікувати хворобу самостійно?

Які бувають захворювання нігтів?

Розглянемо детальніше.

Негрибкового походження

Якщо хвороба нігтів є негрібковой, то її симптоми можна пролікувати, позбувшись від основного захворювання:

 • Травматична

Цілісність нігтя може порушуватися при сильних ударах і порізах (особливо часто це зустрічається в нігтів на руках людей, що займаються ремонтними роботами, на ногах ж травматична хвороба нігтів найчастіше є результатом сильного удару). В особливо важких випадках не просто шаруються нігті, а відбувається повне відшарування нігтьової пластини. Також можливі хронічні травми (наприклад, при роботі на шкідливому виробництві), їх ознаки — ламкість, розщеплення і відшарування нігтя. Пролікувати хронічну травму вкрай складно: звичайні засоби цієї ситуації не допоможуть — потрібно лікування у кваліфікованого фахівця. Не посоромтеся зателефонувати роботодавцю і сказати йому фрази: «в даний час я лечу нігті», «лечу симптоми хвороби нігтів» або «сильно шаруються нігті, заважаючи робочого процесу, тому я лечу їх»;

 • Інфекційна (але не виникла в результаті дії грибка нігтів)

Основні симптоми — ураження тканин біля нігтя. Виникає переважно на руках, якщо людина довгий час знаходиться у воді;

 • Пов’язана з шкірними захворюваннями

Хвороба, пов’язана з шкірними покривами, обов’язково торкнеться і нігтьову пластинку (зазвичай це трапляється лише з нігтями на руках, але в особливо важких випадках страждають і нігті на ногах). У такому разі лікування повинно видаляти не симптоми, а причини шкірного захворювання.

Чому не варто довіряти цілителів, дає оголошення серії: «лечу будь-які хвороби нігтів миттєво», «лечу всі проблеми, пов’язані з нігтями, на фотографії», «лечу будь-які хвороби нігтів назавжди»?

Пам’ятайте, що цілитель — це не досвідчений фахівець, що знає все про будь-хвороби нігтів (включаючи причини, симптоми і методи лікування).

Зазвичай Вам просто обробляють нігті розчином трав, що володіють антисептичними властивостями, тим самим допомагаючи «пролікувати» ознаки захворювання, не видаляючи його причини.

 • Пов’язана із захворюваннями систем органів

Хвороба може проявлятися зупинкою росту нігтьової пластини, або зміною кольору і структури нігтя. Наприклад, нігті молочно-білого кольору на руках можуть означати цироз печінки, а деформація нігтів (вони починає нагадувати годинникове скло) на ногах і на руках — симптом починається хвороби легенів або серця.

Саме з-за цього не варто поспішати на манікюр і педикюр, бачачи, як шаруються нігті на руках і на ногах: краще зверніться до грамотного лікаря, здатного вилікувати Вас від основної хвороби. Після цього нігті на ногах і на руках прийдуть у форму самі собою;

Грибкового походження

Даний вид захворювань виглядає особливо непривабливо: зазвичай люди, які страждають від грибка нігтів, бояться навіть прийти на манікюр або педикюр, вважаючи за краще ховати руки з жахливими нігтями. Пам’ятайте, що даний вид захворювання заразний, а також він впливає на імунну систему організму. Саме тому від грибка нігтів необхідно позбутися якомога швидше.

Лікування


Лікування може йти по трьох напрямках: операційне втручання, місцеві та системні дії. Чому не можна вилікувати всі захворювання одним способом або одним засобом?

Для кожного випадку необхідна індивідуальна консультація з досвідченим фахівцем, в ході якої будуть виявлені не тільки симптоми, але й причини недуги, після чого доктор запропонує Вам максимально ефективне лікування. Наприклад:

 • Захворювання, викликане травмою, необхідно намагатися пролікувати не відразу, а лише після відростання пошкоджених тканин. Ви можете прискорити цей процес, приймаючи спеціальні засоби і дотримуючись нескладні правила (наприклад, якщо постраждали нігті на руках, то необхідно деякий час уникати важкої роботи, а якщо пошкоджені ділянки нігтів на ногах, то необхідно носити вільну взуття і товсті шкарпетки, знижуючи тиск на ногу);
 • Запалення, пов’язане з інфекцією можна вилікувати за допомогою хірургічного втручання;
 • Якщо причини лежать у виникненні хронічного захворювання, то необхідно в першу чергу вилікувати саме його (не бійтеся вдатися до лікарської допомоги, отримавши від начальника відпустку по хворобі, сказавши йому: «лечу хронічне захворювання», «ми з дружиною лікуємо хронічні хвороби», «лечу важке захворювання» і так далі);
 • Якщо причини лежать в наявності шкідливих звичок (наприклад, куріння, наркотиків або неправильного харчування), то постарайтеся позбутися від них повністю, або максимально скоротити надходження шкідливих речовин в організм.

Позбутися від грибка нігтів набагато складніше: він належить до недуг, які простіше не допустити, ніж потім довгий час намагатися пролікувати. Виконуйте ці нескладні поради, і ризик отримання інфекції буде зведений до мінімуму:

 • Дотримання особистої гігієни;
 • Дотримання чистоти в житловому приміщенні;
 • Дотримання основних гігієнічних норм у громадському місці (наприклад, просіть майстра з педикюру про додаткової стерилізації інструментів);
 • Слідкуйте за вживаними продуктами;
 • Приймайте вітаміни і використовуйте антисептичні засоби.

Але що ж робити, якщо Ви все ж отримали небезпечну інфекцію? Чому не можна пролікувати її самостійно? І чому перед застосуванням будь-якого засобу необхідна попередня консультація з фахівцем?

Лікування за допомогою хірургічного втручання


Даний метод рекомендується використовувати тільки в крайньому випадку, оскільки лікування є болючим, довгим (після операції Вам потрібно буде регулярно відвідувати перев’язки) і малоефективним (ймовірність рецидиву — майже 50%). Однак, іноді бувають випадки, при яких хірургічне втручання є необхідним (наприклад, якщо інфекція вразила нігті на руках, на ногах і проникла в рану);

Терапевтичні методи

В даний час широке використання отримали як зовнішні, так і внутрішні методи терапії. Чому ж саме вони вважаються найбільш ефективними?

У першому випадку лікування проводиться дуже швидко (саме це є основним відповіддю на питання: «чому люди вибирають даний метод?»), а засоби коштують не дуже дорого (зазвичай це мазі, гелі або лаки) і наносяться безболісно, і вже через кілька днів всі ознаки недуги зникнуть, і Ви сміливо можете йти на улюблений педикюр. Але слід пам’ятати, що цей метод підходить лише для початкових стадій — вилікувати застаріле захворювання він не допоможе.

Другий спосіб призначається для боротьби із застарілими інфекціями. В ході лікувального процесу в організм вводяться засоби, що містять високу концентрацію протигрибкової ліки. На жаль, після першого ж уколу всі ознаки хвороби не зникнуть: в організмі має накопичитися деяку кількість ліки. Проте, через пару тижнів основні ознаки недуги пройдуть, і Ви зможете відправитися на улюблений педикюр.

Народні засоби


Деякі люди користуються старовинними методами (наприклад, обробляють нігті на ногах і на руках концентрованим розчином оцту або йоду), а потім дивуються, чому ж їм стає все гірше і гірше. До цього ж методу відносяться і звернення до народних цілителів, щедро роздає фрази типу: «я лечу недуга будь-якої тяжкості», «пара візитів, і ми лікуємо будь грибок», «лечу грибок старовинним рецептом прадіда» і так далі. Пам’ятайте, що лікування інфекції (особливо такої важкої) неможливо без використання засобів, котрі знищують саму інфекцію, а не її ознаки.

Використання лазера

В даний час це лікування вважається максимально ефективним: всього лише за чотири процедури можна вилікувати навіть запущену інфекцію. При цьому лазер не тільки усуне всі ознаки, але і самого збудника. Слід пам’ятати, що пошкоджений ніготь буде відростати довгий час — аж до року (це особливо актуально для нігтів на ногах, але іноді відсутність їх на руках може налякати людей). Якщо Вам особливо важко пережити цю думку, думайте про те, що через якийсь рік Ви зможете абсолютно спокійно ходити на улюблений манікюр і педикюр, абсолютно не соромлячись оновлених та повністю здорових нігтів.

Чому варто звернутися до лікаря, а не до майстра манікюру або педикюру?

Пам’ятайте, що лікар випише Вам засоби, здатні запобігти не тільки ознаки, але й причину недуги. А ось майстер манікюру або педикюру лише обробить Вам нігті на руках і на ногах антисептичними засобами, тим самим лише на час позбавляючи Вас від недуги.