Як боротися з безсонням? А також причини безсоння

Глибокий сон вночі — це основа нормальної мозкової діяльності та запорука хорошого настрою протягом всього наступного дня. Вважається, що саме уві сні засвоюється той обсяг інформації, яку людина сприйняв за час неспання. Тому перед важливим іспитом студентам краще поспати, ніж зубрити всю ніч. Хоча сон ще не до кінця вивчений і механізми сну сповнені загадок.

Але абсолютно очевидно, що безсоння – це погано, і її не можна сприймати лише як «дрібну неприємність». Як пишуть ЗМІ, вчені, провівши цікаві експерименти на мушках, нещодавно відкрили ген безсоння. І з’ясували, що чоловіки, які страждають від безсоння, вмирають в середньому на кілька років раніше, ніж інші. А підлітки, схильні до цього недугу, як правило, часто впадають у депресивний стан.

Причини безсоння

Недолік сну приводить до того, що вести авто уважно стає понад складно І — на жаль! — у співробітників ДПС немає такого приладу, який міг би виміряти рівень безсоння у крові.

Не варто урізати час сну в ім’я роботи – це часом призводить до серйозних поганим наслідків. У людини, яка довго не спав, плутаються думки, він може відповісти що-небудь невлад. В офісі, на робочому місці «неспляче» здатний зробити грубу помилку.

Приблизно 30 відсотків дорослих людей на Землі, стверджує статистика, в тій чи іншій мірі відчувають на собі, що таке безсоння. В основному, не можуть нормально виспатися люди, які займаються розумовою роботою. В їх життя мало місця приділяється заняттям спортом і фізичних навантажень. А ось інтелектуальне перевтома і перманентні стреси — часті «знайомі» таких людей. Від того і сну немає.

 

 

Як боротися з безсонням?

З’ясовано, що, коли ми спимо, мозок не відпочиває. Навпаки: в черепній коробці відбувається інтенсивна діяльність. Тобто мозок не треба перевантажувати вдень, треба навчитися позбавлятися від цих нескінченних думок, переживань, страхів, які заважають зануритися в благословенне царство Морфея. Це, власне, і є перший рада по боротьбі з безсонням. Потрібно лягти і розслабитися, повинна відбутися очищення свідомості. Забороніть собі міркувати про завтрашній день в цей момент. Закрийте очі і спите.

Інший простий рада: прийміть теплу ванну. Так, здавалося б, проста штука, а адже досить дієва. У ванні варто полежати не більше чверті години. Додайте у воду приємну пінку. А відразу ж після купання — лягайте в ліжко. Якщо забаритися, то ніякого сну не буде.

Алкоголь, кава, чай — багато страждають безсонням славляться споживанням у величезній кількості цих напоїв. Вони володіють сильним збудливим ефектом. До речі, як і сигарети. Не споживаємо нічого з цього списку пару годин до запланованого часу сну – і шанси заснути стають багато вище.

Є також напої, які допомагають увійти в стан сну. Звичайне молоко, наприклад. У ньому містяться речовини, за допомогою яких в організмі синтезується мелатонін. А мелатонін також називають «гормоном сну». Досить випити одну склянку молока.

Інший непоганий варіант «предсонного» напою — гарячий ромашковий відвар.
Якщо безсоння вже сформувалася в хронічне розлад, потрібно звернутися до фахівця — невролога або психотерапевта. Швидше за все, для лікування пропишуть снодійні (або, кажучи по-науковому, психотропно-седативні) кошти. На жаль, на них можна здорово «підсісти», звикнути. Випадково вип’єш таблеток більше, ніж потрібно – і, здрастуй, передозування. Не доводьте справу до необхідності застосування таких ліків. Нехай ваш сон буде міцним і добрим просто так.