Діти просто обожнюють солодощі! Але що ж робити, якщо дитина вживає нездорову кількість цукру? Провідний педіатр пояснив, що означає «занадто багато», і розповів, як знизити споживання солодких продуктів і чим їх замінити.

Більшість зернових сніданків, фруктові соки, печиво, цукерки — все це продукти з високим вмістом цукру. Приміром, одна банка солодкого напою містить приблизно дев’ять чайних ложок цукрового порошку.

Всі ці ласощі слід розглядати як рідкісні частування і не робити їх споживання нормою для дітей.

Чим же загрожує надмірна любов до солодкого?

Шкода цукру

Разом з великою кількістю цукру ми споживаємо величезну кількість калорій. Таке нездорове захоплення веде до накопичення жиру і збільшення ваги.

І якщо такий образ життя веде дитина, то велика ймовірність, що він збереже зайву вагу в підлітковому віці і в дорослому житті. Причому ризик ожиріння і погіршення якості життя буде зростати з кожним роком.

Вільний цукор в надмірній кількості призводить до порушення травлення, руйнування зубів у дітей і наступних проблем з ними, підвищується ризик розвитку цукрового діабету.

ЧИМ ЗАМІНИТИ ЦУКОР

  • Заміни готові солодкі напої звичайної газованою водою з домашнім натуральним соком. Спробуй додати в молоко свіжі фрукти. Включи уяву і придумай власну альтернативу магазинної газованій воді!
  • Поміняй звичні сухі сніданки на кашу з ягодами, йогурт, дієтичні пластівці. Так, приготування такого сніданку займає більше часу, але це смачна і корисна альтернатива солодощів!
  • Замість тортів і печива до чаю можна подати несолоні горіхи, фруктові батончики, рисові коржі або хлібні палички.
  • Можна спекти чудовий домашній пиріг зовсім без додавання цукру, замінивши його сухофруктами. А звичайний йогурт з натуральними ягодами і фруктовий салат куди корисніше улюбленого печива.
  • Обов’язково використовуй дітей до спільного приготування їжі і десертів. Якщо вони приготували щось, то потім з величезним задоволенням це з’їдять!
  • Будь прикладом для своїх дітей! Якщо вони побачать, як ти постійно і з задоволенням вживаєш здорову їжу, то будуть слідувати твоєму прикладу.
  • Головна порада: заохочуй дітей вибирати здорові продукти харчування, їсти більше овочів і фруктів, а також вживати значну кількість клітковини. І не забувай про фізичної активності і рухливих іграх!

    Джерело