Як лікувати глаукому народними засобами, не заподіявши шкоди

Глаукома – це небезпечна патологія, зачіпає здорові органи. Хвороба органів зору найчастіше протікає безсимптомно і постійно прогресує. Нерідко підсумком невылеченной глаукоми стає повна втрата зорової функції. Отже, багатьох пацієнтів із загрозою виникнення захворювань очей хвилює таке питання, як вилікувати глаукому народними засобами в комплексі з традиційною медициною.

Зміст:

 • 1 Причини виникнення
 • 2 Симптоматика
 • 3 Лікування глаукоми народними засобами
 • 4 Вправи для лікування глаукоми

Причини виникнення

Залежно від причини і чинників появи глаукоми розрізняють три виду захворювання. Поява первинної глаукоми проявляється при відносному здоров’я зорової системи або при тривало протікаючих патології зору, також вона виникає при впливі факторів ризику.

Як лікувати глаукому народними засобами, не заподіявши шкоди

Як виникає глаукома

Причини первинної глаукоми:

 • хронічна короткозорість
 • вікові зміни після 60 років
 • спадковий фактор
 • серйозні захворювання, пов’язані з обміном речовин (цукровий діабет, тиреотоксикоз)
 • хронічне знижений або підвищений артеріальний тиск
 • захворювання нервової системи

Також багато в чому на появу глаукоми впливають зовнішні фактори. До них відносять постійні стреси, перевтоми, фізичні перевантаження. Багато людей з дитинства не дбають про свій зір, читаючи в темряві, граючи довго за комп’ютером і це призводить до загрози початку патологічного процесу із зором.

Також існує вроджений тип глаукоми. Виникають аномалії ембріонального розвитку органів зору. Також на розвиток хвороби впливають травматичні фактори в період вагітності або пологів, наявність вроджених запальних та онкологічних процесів.

Останній тип глаукоми вважається вторинним. Розвивається на фоні наявності первинної патології очей. Виділяють такі причини:

 • Тривало протікає запальний процес в очах
 • Наявність катаракти, зсув кришталика
 • Наслідки поранень органів зору внаслідок опіків, контузій
 • Пухлини в очах

Крім цього, виділяють неглаукомный характер патології, при якому підвищується тиск без ураження зорового нерва. Причини такого стану криються у вікових змінах, з-за інтоксикації в організмі, при порушенні обмінних процесів в організмі. На розвиток хвороби впливає тривалий прийом гормональних препаратів.

Симптоматика

Як лікувати глаукому народними засобами, не заподіявши шкоди

Як визначити глаукому

Симптоми патології залежать від форми хвороби і серйозності підвищення тиску. Щоб зрозуміти перебіг хвороби, необхідно розібратися з фізіологічними процесами всередині очі.

У кожному з очей відбувається утворення особливої рідини, яка називається водяниста волога. Вона локалізується в межроговично-райдужної зоні, а також між кришталиком і самої райдужкою. Кут камери спереду утворює систему дренажу для відтоку водянистої рідини в кров’яні русла. При правильному балансі освіти і відтоку вологи виникає нормальний внутрішньоочний тиск.

Глаукома порушує цю циркуляцію, накопичуючи вологу в оці і викликаючи зростання внутрішньочерепного тиску. Все це призводить до поступового руйнування зорового нерва. Процес супроводжується появою симптомів погіршення зору. Іноді зустрічаються гострі напади глаукоми, що призводять до раптової сліпоти.

Клінічна картина заснована на двох формах глаукоми. Закритокутова форма характеризується накопиченням вологи внаслідок перекриття райдужкою передній очної камери. Порушується природна дренажна система в оці. Відкритокутова форма порушує саму дренажну систему. Також у практиці зустрічаються змішані форми, включаючи глаукому без підвищеного внутрішньоочного тиску.

Прогресування гострокутної глаукоми протікає малопомітно, зрідка викликаючи симптоматику. Людина починає помічати патологію після того, як погіршується зір на одному оці. Також якщо подивитися на яскраве світло, то з’являються райдужні кола. Іноді можна виявити, як затуманюється зір. Чим далі стан прогресує, тим частіше виникають головні болі, особливо в лобовій області.

Зазначена форма патології найчастіше з часом зачіпає два ока. Якщо вчасно не проводити обстеження та лікування, то настає момент, коли зір починає різко сідати, приводячи до нервової атрофії.

Як лікувати глаукому народними засобами, не заподіявши шкоди

Види глаукоми

Закритокутова форма хвороби характеризується більш яскравою клінічною картиною. Виникає біль в очах, дискомфорт і зорові порушення. В основному настають приступи погіршення зору, що виявляються затуманиванием, різким болем в голові й очах. Таке буває при підвищенні внутрішньоочного тиску.

Напади болю і помутніння в очах трапляються після провокування психічними і фізичними факторами. В основному це перевтома, нервове перенапруження. При прогресуванні напад підвищення тиску супроводжується ознаками нудоти, аж до блювоти, втратою сил та погіршенням загального самопочуття. Якщо з’явилися такі серйозні ознаки, то необхідно надання термінової медичної допомоги, щоб не втратити зір.

Лікування глаукоми народними засобами

У чому прогресування глаукоми пов’язано з нестачею вітамінів в організмі, від впливу токсинів і шкідливих речовин від їжі, алкоголю, ліків. Саме тому залишається актуальним питання – як лікувати глаукому очей народними засобами. Але варто пам’ятати, що лікування одними засобами нерідний медицини не допустимо, необхідно комплексний вплив під наглядом лікаря.

Як лікувати глаукому народними засобами, не заподіявши шкоди

Мокриця трава

Здавна популярність здобула трава мокриця, здатна полегшити стан хворого і зберегти зір. Рецепт і курс лікування вимагають терпіння й багато часу, але результат буде досить ефективним. Для повного курсу потрібно 10 кг трави, яка заварюється порціями.

Необхідно злегка висушену траву пропустити через м’ясорубку, після чого добути сік. Можна користуватися соковижималкою або підручними засобами. Для кращого ефекту рекомендовано проціджувати траву через марлю дворазово. В цілому повинно вийти близько 5-6 літрів соку, куди додається півлітра горілки. Зберігається суміш у холодильнику протягом двох тижнів. Коли настій буде готовий, потрібно випивати його перед прийомом їжі вранці та ввечері. Близько 50 мл заливаються теплою водою і випивають залпом. Курс лікування розрахований на два місяці, після чого потрібно обов’язково відвідати лікаря для контролю стану зору.

Наповнити вітамінами організм можна за допомогою меду і муміє. Ефективно приймати муміє по 0,2 г три рази на день за півгодини до їжі. Курс розраховується на десять днів і за п’ять днів перерви протягом двох місяців. Також для кращої користі можна запивати муміє свіжовіджатим буряковим соком.

Відмінний рецепт для поліпшення зору і насичення організму вітамінами і мінералами – це приймати медову воду. Для цього одна чайна ложка меду розвести в склянці теплої води і приймається натщесерце вранці і ввечері протягом місяця. Також з допомогою медової води можна робити очні примочки або краплі.

Як лікувати глаукому народними засобами, не заподіявши шкоди

Трава очанка

Ще один трав’яний рецепт полягає в приготуванні настою з трави очанки лікарської. Для цього береться 40-50гр очанки і заливається літром окропу. Після двогодинного настоювання суміш проціджують через марлю, після чого потрібно робити примочки для очей за допомогою ватних турунд. Можна капати по дві краплі, так і промивати очі приготованим настоєм два рази в день. Поліпшити ефект дозволить прийом всередину по два, три склянки настоянки на добу, поділяючи добову дозу на 4-5 прийомів. Курс лікування розрахований на два місяці, після чого обов’язково потрібен двотижневу перерву.

Знизити внутрішньоочний тиск і поліпшити зір допоможе трав’яний збір. Для його приготування береться ложка листя берези, брусниці, подорожник, трава споришу, череда, хвощ і кропива. Можна додати плоди горобини або шипшини. Все перемішується і зберігається в прохолодному, темному місці. Для приготування ліків треба взяти дві столові ложки суміші, залити двома або трьома склянками окропу і залишити в термосі на ніч. Протягом одного дня потрібно випити рівними порціями весь настій.

Лікування глаукоми народними засобами після операції також можливо зазначеними рецептами. Особливо корисно застосовувати рецепти з алое. Для цього потрібно взяти склянку гарячої води і залити листя алое, після чого отриману суміш прокип’ятити протягом шести хвилин. Суміш потрібно віджати через марлю і промивати очі близько 4 разів на день протягом півмісяця з двотижневою перервою.

Вправи для лікування глаукоми

При глаукомі важливо не тільки приймати медикаменти і засоби народної медицини, але й виконувати основні рекомендації по реабілітації. Так, ефективні для збереження зору різні комплекси вправ. Перша група вправ призначена для стимуляції зору.

Як лікувати глаукому народними засобами, не заподіявши шкоди

Ефективність вправ

 • Вправа №1. Необхідно здійснювати обертальні рухи зіницями, як би розглядаючи навколишній світ. Необхідно один або два рази на день виконувати прийом по одній хвилині.
 • Вправа №2. Потрібно робити повільні моргательные руху з одночасним нахилом готові вперед і назад. Також потрібно по черзі кліпати то одним оком, то іншим протягом одного, двох хвилин.
 • Вправа №3. Прийом полягає у фокусуванні зору на одному предметі протягом 10-15 секунд, після чого різке відведення очей в сторону на декілька секунд. Вправа повторюється по 5-7 разів.
 • Вправа №4. Потрібно підключити периферичний зір. Для цього руки витягуються перед собою і потрібно здійснювати рухи для ворушіння пальців. Очима необхідно стежити за пальцями, не відволікаючись на інші предмети протягом 40 секунд або однієї хвилини.

Під час виконання гімнастики для поліпшення зору рекомендовано рівномірно дихати, після кожної вправи здійснювати хвилинну паузу. Другий комплекс вправ спрямований на розслаблення. Кожен прийом виконується по 10 разів, між підходами 30 секундна пауза.

 • Для розминки потрібно масажувати нижню частину обличчя, включаючи щелепу, здійснювати позіхання і видавати різні звуки. Після цього потрібно здійснювати кругові рухи головою спочатку вправо, а потім вліво. Одночасно необхідно працювати плечима. Вправа усуває застої в кровообігу.
 • Зосередивши погляд на кінчику носа, потрібно не здійснюючи моргання, закрити очі і розслабитися на 10-15 секунд, після чого знову відкрити очі.
 • Потрібно піднімати погляд максимально вгору, намагаючись побачити центр чола. У такому положенні очі фіксуються на 10-15 секунд, після чого закриваються й опускаються вниз.
 • Необхідно спрямувати погляд обома очима спочатку максимально на ліве плече, після чого відпочивши кілька секунд на праве плече. Голова повинна залишатися рівне.
 • Для наступної вправи потрібно взяти олівець, зафіксувати його в кулаці на витягнутій руці. Далі необхідно зафіксувати погляд на витягнутій олівці і повільно наближати його до кінчика носа не відводячи погляду, наскільки це можливо. Після чого знову повторити прийом.
 • Комплекс вправ для зору проводиться щодня або 2-3 рази на тиждень. Обов’язково потрібно поставити до відома лікуючого лікаря і не сподіватися на ефективність одних тільки вправ.

  Глаукому відносять до хронічного типу патології з виникненням підвищення тиску всередині ока. Саме від підвищених цифр тиску залежить характеристика захворювання і загроза виникнення ускладнень. Якщо не проводити своєчасно лікування, високу внутрішньоочний тиск згубно впливає на зоровий нерв, викликаючи часткову або повну сліпоту. Найнебезпечніше в хвороби, це можливість виникнення в різному віці, включаючи новонароджених дітей.