Як лікувати кон’юнктивіт? Його симптоми і причини

Кон’юнктивіт – це хвороба, яка супроводжується запальними процесами кон’юнктиви (це слизова оболонка очей). Основні симптоми цієї хвороби – рясне виділення сліз і слизу, якої дуже багато, особливо вранці. Кон’юнктивіт може проявитися як у дорослої людини, так і у дітей. Як лікувати кон’юнктивіт, симптоми кон’юнктивіту і його лікування – все це повинен знати кожен. Саме про це ми і поговоримо в цій статті.

Симптоми і причини кон’юнктивіту

Найпоширеніша причина кон’юнктивіту – інфекція. Існують три основні форми кон’юнктивіту:

Бактеріальний кон’юнктивіт

Це захворювання викликане стафілококової і стрептококової інфекцією. Зазвичай при такій формі захворювання з обох очей витікає велика кількість сліз і гною.

Алергічний кон’юнктивіт

Ця хвороба проявляється у формі алергії очей. Її причини – попадання в очі сторонніх тіл, таких як пил, різні хімічні речовини і так далі. При такій формі захворювання очі червоні, а також виділяється в’язка слиз, з’являється набряклість повік, а також є свербіж. Як правило, уражені обидва ока.

Вірусний кон’юнктивіт

Зазвичай він виникає при зниженому імунітеті або при наявності іншого захворювання. При такій формі захворювання виділяється трохи слизу і сльози. Уражений, як правило, одне око.

Як лікувати кон’юнктивіт

Як тільки у вас з’явилися перші ознаки кон’юнктивіту, потрібно відразу ж звернутися до офтальмолога або до окуліста. Тому що досвідчений лікар знає, як лікувати кон’юнктивіт, і розповість, як вам це зробити. Перш ніж лікувати кон’юнктивіт, потрібно спочатку визначити причину захворювання, а тільки потім починати лікувати його.

Щоб вилікувати бактеріальний кон’юнктивіт, як правило, застосовують антибіотики, наприклад, очні краплі «Левоміцетин» або мазь «Тетрациклін».

 

 

Щоб вилікувати алергічний кон’юнктивіт, потрібно спочатку з’ясувати причину захворювання, а далі припинити контакт з цим об’єктом. Якщо у вас виникли ускладнення, треба приймати антигістамінні засоби. А зняти набряклість повік можна з допомогою холодних примочок з чайної заварки (тільки потрібен хороший і якісний чай, а не в пакетиках).

Щоб вилікувати вірусний кон’юнктивіт, спочатку потрібно вивести вірус з організму, а потім підвищити рівень імунного захисту. Зазвичай призначають антивірусні препарати, наприклад, «Оксолін», «Флореналь» у вигляді очних крапель або мазі. Крім цього, потрібно обов’язково приймати полівітаміни або у великій кількості вітаміни, щоб зміцнити імунітет.

Як вилікувати кон’юнктивіт в домашніх умовах?

Ви, звичайно, розумієте, що лікування кон’юнктивіту в домашніх умовах допоможе тільки прискорити процес одужання; воно ніколи не замінить повноцінне одужання.

Слиз і гній, які виділяються в процесі захворювання, зазвичай призводять до злипання вій. А щоб це зменшилося в якій-небудь мірі, потрібно протирати очі чайною заваркою. Просто умочіть ватяний диск в чайну заварку, трохи відіжміть його, і протріть їм очі, не відкриваючи їх. Якщо у вас уражені обидва ока, використовуйте два ватних диска для протирання.

Замість чайної заварки можна використовувати настій з ромашки. Для цього залийте 20 грамів сухого листя ромашки однією склянкою окропу. Давайте відвар настоятися протягом 20 хвилин, а потім протирайте їм очі як можна частіше.

Гігієна при кон’юнктивіті

Кон’юнктивіт бактеріальної і вірусної форми дуже заразний, тому потрібно дотримуватися дуже хорошу гігієну під час хвороби.

По-перше, до і після кожного контакту з запаленими очима мийте руки з милом.

По-друге, на максимальній можливості уникайте контакту зі здоровими людьми.

По-третє, користуйтеся своїми особистими засобами гігієни, постільною білизною, подушкою, рушником і так далі.

І, по-четверте, при кон’юнктивіті потрібно уникати потрапляння в очі води з хлоркою. Тобто під час хвороби відмовтеся від басейнів, а також від використання проточної води.

Сподіваюся, мої поради допоможуть вам прискорити процес хвороби, і вас не буде супроводжувати кон’юнктивіт.