Як лікувати мастопатію препаратами?

Мастопатія молочних залоз – неприємне і небезпечне захворювання, яке останнім часом діагностується у жінок все частіше. І уникнути небажаних наслідків дозволить своєчасна і грамотна терапія, причому вона може бути консервативною. А як проводиться лікування мастопатії препаратами? Які таблетки краще приймати?

Як лікувати мастопатію препаратами?Лікування мастопатії таблетками, кремами і іншими препаратів

Зміст

 • 1 Лікування мастопатії
  • 1.1 Гормональні засоби
  • 1.2 Вітамінні препарати
  • 1.3 Ензими
  • 1.4 Нестероїдні протизапальні засоби
  • 1.5 Седативні засоби
  • 1.6 Фітопрепарати
  • 1.7 Місцеві засоби
 • 2 Рекомендації

Лікування мастопатії

Лікування мастопатії молочних залоз має виконувати декілька функцій. Перша і, мабуть, найважливіша – це нормалізація гормонального фону (причиною даного захворювання часто є саме гормональні збої). Друга – запобігання подальших патологічних змін. Якщо лікувати захворювання грамотно і своєчасно, то розростання тканин, що спостерігається у жінок при мастопатії, цілком можна зупинити. І, нарешті, третє завдання – це усунення причин розвитку захворювання. Але такий напрямок у статті розглядатися не буде, так як воно має масу варіацій, залежно від конкретного випадку.

Лікувати мастопатію молочних залоз можна, використовуючи різні ліки. Але будь-які може призначити тільки досвідчений мамолог і тільки після ретельного і комплексного обстеження, тобто з’ясування конкретних причин всіх проблем. Застосовуються в терапії таблетки діляться на кілька груп, і всі вони будуть розглянуті нижче.

Гормональні засоби

Лікування мастопатії молочних залоз у більшості жінок включає гормональну терапію. Всі препарати можна умовно розділити на кілька груп, залежно від їх впливу на організм:

 • Гестагенні препарати, по-перше, знижують чутливість організму до естрогенів і дещо знижують їх кількість, по-друге, володіють активністю натурального прогестерону (а його рівень при мастопатії молочних залоз зазвичай знижений). До цієї категорії можна віднести «Норколут», «Утрожестан».
 • Інгібітори (тобто препарати, що гальмують синтез) лютеїнізуючого гормону, наприклад, «Данол» або «Дановал».
 • Інгібітори синтезу пролактину (при даному захворюванні його рівень може бути підвищеним): «Лактодель», «Бромкриптин», «Парлодел».

Як лікувати мастопатію препаратами?

Вітамінні препарати

Здавалося б, яке відношення до жіночих грудей мають вітаміни? Насправді саме безпосереднє. Так, одні допомагають нормалізувати гормональний фон, інші зупиняють запальні процеси, треті забезпечують відновлення тканин, четверті посилюють дію медикаментозних засобів, п’яті зміцнюють імунітет і допомагають приводити в норму психологічний стан (а це теж важливо).

Лікування мастопатії у жінок може включати прийом коштів на основі наступних вітамінів:

 • А. Цей вітамін підтримує нормальний стан епітеліальних тканин, а також володіє антиэстрогенными властивостями.
 • Е вважається найважливішим жіночим вітаміном, адже він стабілізує гормональний фон (за рахунок підвищення активності прогестерону) і зупиняє руйнування тканин, нейтралізуючи активність вільних радикалів.
 • Р значно покращує мікроциркуляцію, а також усуває прояви набряку тканин.
 • Вітаміни групи В беруть участь у різних протікають в організмі обмінних процесах, впливають на роботу нервової системи
 • С. Аскорбінова кислота зміцнює не тільки імунітет, але і судинні стінки, перешкоджаючи пошкодження вен і дрібних капілярів (при мастопатії їх можуть перетискати і травмувати утворюються новоутворення).

У деяких випадках лікування включає прийом йодовмісних препаратів, які не тільки нормалізують функціонування щитовидної залози, але і уповільнюють проліферацію тканин, тобто їх патологічне розростання.

Як лікувати мастопатію препаратами?

Ензими

Ензимні препарати теж можуть включатися до лікування мастопатії, так як вони дозволяють покращувати стан тканин і справляють вплив у кількох напрямках: усувають больовий синдром, набряки і запалення, нормалізують функціонування імунної системи, перешкоджають утворенню тромбів і покращують кровообіг. В дану групу входять такі таблетки як «Лідаза», «Вобэнзим», «Мульсал».

Нестероїдні протизапальні засоби

НВПС, перш за все, зупиняють запальні процеси. Але також препарати даної групи дозволяють усунути виражені больові відчуття, тому з їх допомогою теж можна лікувати мастопатію молочних залоз у жінок, але лише симптоматично.

Седативні засоби

Седативні (заспокійливі) препарати застосовуються при нестабільному емоційному або психологічному стані, особливо якщо воно є причиною гормональних порушень. Конкретні ліки і їх дозування підбираються лікарем.

Фітопрепарати

Фітопрепарати теж активно застосовуються в медичній практиці, але часто на початкових етапах розвитку мастопатії у жінок або ж у складі комплексної терапії. І лікування ними іноді дійсно дає позитивний ефект, адже деякі речовини рослинного походження є так званими фітогормонами, тобто володіють такими ж якостями, як і природні гормони.

Найбільш популярними і дієвими вважаються три препарати:

 • «Ременс». Це гомеопатичний препарат, який чинить на жіночий організм комплексний вплив і нормалізує гормональний фон.
 • «Циклодінон». Даний засіб виготовлено на основі сухого екстракту плодів прутняку звичайного. Основний напрямок його дії – це зниження і нормалізація рівня пролактину.
 • «Мастодинон» — ще одне гомеопатичний препарат, що застосовується при мастопатії, а також різних збої менструального циклу і при ПМС. Ці таблетки або краплі знижує секрецію пролактину.

Як лікувати мастопатію препаратами?

Місцеві засоби

Лікування мастопатії у жінок може включати і застосування місцевих засобів, тобто різних гелів, кремів, мазей і так далі. Найбільш часто призначаються гормональні препарати, що основною активною речовиною яких є прогестерон. Найпопулярніший засіб цієї групи – «Прожестожель». Прогестерон частково проникає через шкіру в тканини молочних залоз і справляє на них позитивний вплив, зупиняючи патологічні процеси.

Також мамолог може порадити застосування місцевих препаратів, що поліпшують кровообіг, знімають запалення і нормалізують стан шкірних покривів. До їх складу можуть входити різні компоненти рослинного походження, наприклад, натуральні масла, вітамінні добавки, екстракти і витяжки рослин. Фахівець може порадити використання таких засобів як «Мамма гель», «Мастофит», «Мастокрель».

Рекомендації

Кілька корисних порад:

 • Лікувати мастопатію молочних залоз у жінок може тільки фахівець, тобто мамолог. Самолікування небезпечно, адже будь-які таблетки повинні підбиратися індивідуально після обстеження і з’ясування причин хвороби.
 • Якщо лікар виписав ліки, виконуйте всі рекомендації: спосіб прийому та дозування, а також тривалість курсу.
 • Не варто припиняти лікувати захворювання без рекомендації мамолога навіть при явному поліпшення, адже за них може настати погіршення. Важливо постійно підтримувати нормальний стан.
 • Залишається лише нагадати, що мастопатія небезпечна для жінок, тому важливо виконувати всі приписи спеціаліста.

  Як лікувати мастопатію препаратами?