Як лікувати нетримання після 50 років?

Як лікувати нетримання після 50 років?Лікування нетримання сечі у жінок після 50 років

Нетримання сечі досить часто зустрічається у жінок, особливо після 50 років. Таку проблему можна і потрібно вирішувати, але діяти слід починати вчасно. Допомогти можуть вправи Кегеля, а також деякі інші процедури і засоби.

Суть проблеми

Що являє собою нетримання сечі? У нормі будь-яка людина повинна стримувати позиви до сечовипускання з допомогою сфінктера – нікого м’язового кільця, яке знаходиться на вихід з сечового міхура і дозволяє уникати його підтікання або передчасного спорожнення. Розслабляється такий сфінктер після сигналу, що посилається мозком. Тобто причини можуть критися не тільки у порушенні функціонування органів сечостатевої сфери, але і при деяких збої в роботі певних ділянок мозку. Крім того, проблеми можуть ховатися і в детрузоре – м’язової стінки самого сечового міхура.

Виділяють кілька типів нетримання сечі у жінок, і далеко не при всіх будуть ефективними такі популярні серед жіночої половини людства вправи Кегеля.

Отже, основні види нетримання:

 • Стресове нетримання характеризується мимовільним нетриманням при напрузі, наприклад, під час кашлю або чхання, при зміні положення тіла, при підйомі тягарів і так далі.
 • Ургентний тип передбачає мимовільне спорожнення сечового міхура після різкого, раптово виник і нестерпного позиву. Як правило, більшість жінок після таких позивів просто не встигає дійти до туалету.
 • Рефлекторний тип характеризується підтікання сечі лише за певних обставин, наприклад, при звуці струмує або води, що ллється, при сильних стресах.
 • Незначне подкапывание сечі вже після повного спорожнення сечового міхура. Воно зазвичай пов’язується зі скупченням рідини, наприклад, в дивертикулі (розширення) уретри).
 • Постійне періодичне підтікання, як правило, пов’язано з такими проблемами і аномаліями як свищі (вони можуть з’єднувати піхву з сечовим міхуром), неправильне розташування сечоводу або ж неспроможність сфінктера.
 • Енурез – мимовільне і неконтрольована втрата сечі, причому як в нічний час (таке зустрічається набагато частіше), так і вдень.

Як лікувати нетримання після 50 років?

Чому розвивається нетримання?

Перш ніж починати лікування і практикувати вправи Кегеля, потрібно з’ясувати причини нетримання сечі у жінок. Вони можуть бути наступними:

 • Часто епізоди виникають після інсульту, адже таке захворювання може спровокувати серйозні порушення функціонування мозку.
 • Ослаблення м’язового апарату тазового дна. Воно може бути пов’язано, наприклад, з важкими фізичними навантаженнями (підйом тягарів або виснажливі тренування, особливо з обважненням), з перенесеними на органах малого тазу оперативними втручаннями або ж з пологами (особливо чисельними). Саме з останньої причини частіше за нетримання сечі діагностується саме у жінок, у представників сильної статі ж воно зустрічається набагато рідше.
 • Надмірна рухливість шийки сечового міхура. При такій патології рідина не може утримуватися в сечовому міхурі.
 • Надмірна вага – це величезне навантаження на весь організм в цілому, в тому числі і на сечовий міхур.
 • Гормональні збої. Особливо часто вони виникають в період клімаксу, тому і нетримання у багатьох розвивається саме після 50 років. Але якщо є передумови, то лікування або хоча б профілактичні заходи слід починати заздалегідь.

Що робити при такій делікатній проблемі?

Лікування нетримання сечі у жінок після 50 років повинно бути своєчасним, тому що при появі перших же симптомів негайно вирушайте до лікаря, щоб він провів обстеження, з’ясував причини неприємностей, поставив діагноз і призначив терапію.

Як лікувати нетримання після 50 років?

Можливі напрями:

 • Медикаментозне лікування, то є таблетки. Препарати застосовуються різні, в залежності від конкретного типу нетримання, а також особливостей будови і роботи сечовивідних шляхів. Наприклад, при ургентному типі часто призначаються засоби-антидепресанти, а також спазмолітики, які усувають напруженість сечового міхура і знімають спазми (вони часто і провокують часті або мимовільні позиви). Прекрасно себе зарекомендували при такій проблемі у жінок після 50 років таблетки «Дріптан», вони нормалізують роботу нервової системи і пригнічують імпульси, що призводять до сечовипускання, а також розслаблюють міхур і тим самим збільшують його обсяг. У підсумку позиви стають більш рідкісними.
 • Так зване поведінкове лікування, своєрідні тренування (але не вправи Кегеля). Цей напрямок передбачає складання певного графіка вживання рідини, а також сечовипускань. Якщо сечовий міхур постійно буде опорожненным, то позиви не будуть виникати, а сеча перестане підтікати. Поступово інтервали збільшуються і доводяться до максимально можливих (близько 3 або навіть 4 годин), що дозволяє жити практично нормальним життям і не переживати. Поступово такі тренування дозволять увійти в ритм і вирішити проблему.
 • Тренування м’язів тазового дна після 50 років, тобто вправи Кегеля. Вони полягають у попеременных напрузі і розслабленню м’язів піхви і уретри. Можна уявити, що ви хочете в туалет і сдерживаетесь, а потім розслабляєтесь. Далі вправи Кегеля можна виконувати і з обважненням – спеціальними вагінальними кульками, вони будуть підвищувати навантаження.
 • Вправи Кегеля будуть більш ефективними, якщо поряд з ними проводити тренування м’язів нижнього преса, адже вони теж впливають на роботу органів малого тазу. Але вибирайте прості варіанти і навантаження збільшуйте поступово, інакше ситуація може тільки погіршитися.
 • Досить ефективно після 50 років і фізіотерапевтичне лікування, наприклад, використання гальванистических або діадинамічних струмів, електрофорез, застосування електромагнітних хвиль. Такі методи зміцнюють м’язові тканини і нормалізують функціонування органів сечовивідних органів.
 • Хірургічне лікування. Сьогодні застосовуються сучасні малоінвазивні операції, наприклад, використання петель для зміцнення сфінктера, і каналу шийки сечового міхура.
 • Будьте здоровою і впевненою в собі навіть після 50 років! І досягти цього ви зможете вирішивши таку проблему як нетримання. Своєчасне лікування дозволить назавжди забути про неприємності.

  Як лікувати нетримання після 50 років?