Як лікувати опік в домашніх умовах? Корисні поради для кожного

Будинок, це те місце, де ми найчастіше отримуємо опіки: випадковий дотик до гарячих сковорідках, каструлях, прасок, попадання гарячого масла на шкіру, обварювання окропом. З-за всіх цих випадковостей можна отримати опіки різного ступеня. Давайте в цій статті розглянемо тему, як лікувати опіки в домашніх умовах?

Опік – це найпоширеніша травма, яка трапляється, в основному, вдома. Кожен з нас хоча б раз у житті отримував опік.

Поділяються опіки 4 ступеня, розглянемо детально кожну з них.

Опік першого ступеня

Це самий легкий опік. Нічого страшного немає. Він зачіпає тільки верхні шари шкіри і виділяється якимось почервонінням і припухлістю, при цьому безслідно зникає приблизно через 5 днів.

Опік другого ступеня

Це вже більш серйозна травма. Супроводжується опік не тільки почервонінням і припухлістю, але і наявністю пухирів, в якій міститься рідина. Якщо опік другого ступеня правильно лікувати, він пройде через 7-10 днів.

Пам’ятайте, що опіки першого і другого ступеня можна лікувати самостійно.

Опіки третього і четвертого ступеня

Це більш сильні пошкодження.

При опіках третього ступеня пошкоджуються глибокі тканини, а при четвертому – навіть кістки.

 

 

Ці опіки потрібно лікувати тільки з присутністю лікаря!

Але перед тим як лікувати опіки, в першу чергу потрібно надати постраждалому першу допомогу.

При побутових опіках першого і другого ступеня потрібно спочатку спробувати усунути біль, для цього можна поставити місце з опіком під струмінь холодної води на 5-15 хвилин. Після цього потрібно на опік покласти стерильну суху пов’язку. Її можна зробити з бинтів, серветок.

На жаль, побутові опіки – це не єдина травма, яку можна отримати вдома. Також можна отримати хімічні опіки, тобто з допомогою кислоти і луги. У цьому випадку методи надання першої допомоги будуть виглядати трохи інакше.

Будьте уважні! Якщо ви отримали опік негашеним вапном, ні в якому разі не можна його підставляти під холодну воду. Таким чином ви тільки погіршить ситуацію. При отриманні такого опіку потрібно змастити місце опіку рослинним маслом.

Якщо ви отримали опік через вплив на шкіру кислоти, потрібно це місце змащувати 2% розчином питної соди, а якщо через луг – слабким розчином лимонної кислоти.

Далі на оброблену ділянку шкіри треба покласти стерильну пов’язку, зроблену з бинта чи серветок.

Щоб вилікувати опік в домашніх умовах, люди використовують різні препарати, наприклад, мазі, гелі, спреї, порошки, аерозолі. Також люди користуються народними методами для лікування опіків, заснованих на використанні рослинних і тваринних жирів.

Перш ніж лікувати опік, варто обов’язково порадитися з цього приводу з лікарем, інакше здоров’ю можна завдати ще більше шкоди, ніж користі!