Як лікувати ячмінь на оці?

Припухання верхнього або нижнього століття, почервоніння шкіри, відчуття піску в очах, свербіж і хворобливі відчуття – якщо ви відчуваєте схожі симптоми, швидше за все, у вас ячмінь. Як лікувати такий недуг і чи варто хвилюватися з цього приводу?

Виявити підвищену увагу до захворювання очей однозначно варто. Ячмінь – це запалення тканин і скупчення гною під тонкою шкірою повік. Зрозуміло, що пускати на самоплив таку недугу не можна. Якщо веко «смикає», припухлість заважає дивитися або навіть відкривати очей, то варто негайно звернутися за лікарською допомогою.

Як лікувати ячмінь на оці?

Причини захворювання

До хвороби можуть привести декілька факторів. Найчастіша причина – недотримання правил гігієни, занесення в око бруду. Це може статися, якщо потерти очі брудними руками, а також якщо перебувати на вулиці під час сильного холодного вітру з пилом. Але крім цього бувають випадки зараження через неякісної косметики, і через використання косметики або рушники зараженої людини, з-за сильного переохолодження організму, а також з-за ослабленого імунітету.

Як лікувати ячмінь на оці?

Ячмінь. Лікування

Своєчасне звернення до лікаря допоможе в найкоротші терміни вилікувати ячмінь на оці. Як лікувати медикаментозно ця недуга, багато в чому залежить від причини, яка його викликала. Як правило, лікарі прописують краплі і мазі для очей, а також ліки для зміцнення імунітету. Краплі зазвичай застосовуються від 3 до 6 разів на день, а мазі закладають під повіки на ніч, так як від них може дещо погіршитися якість зору.

Як лікувати ячмінь на оці?

Важливо! Після початку медикаментозного лікування поліпшення стану може наступити вже на другий день. Але це не означає, що ви можете перервати лікування! Обов’язково дотримуйтесь рекомендованих офтальмологом термінів терапії.

Як лікувати ячмінь на оці в домашніх умовах?

Якщо на вспухшем столітті (або всередині його) ще не спостерігається гнійник, то повіку можна прогріти вареним яйцем. Загорніть гаряче яйце в тканину і прикладіть на хворе око до повного охолодження.

Важливо! Якщо під тонкою шкірою вже проглядається зібрався гній, гріти ячмінь ні в якому разі не можна! Його може прорвати всередину, з-за чого з великою часткою ймовірності розвинеться сепсис.

Як лікувати ячмінь на оці?

Трохи полегшити біль від ячменю зможуть компреси з ромашкою аптечної. Заваріть ложку ромашки склянкою крутого окропу. Загорніть ємність в щільну тканину на півгодини. Через 30 хвилин змочіть в отриманому настої ватні тампони і покладіть на хворе око. Ромашка може трохи зняти запалення.

Такі ж примочки з міцного чаю (допускається прикладання чайних пакетиків), відвару з бруньок берези, трави подорожника або алое.

Як лікувати ячмінь на оці?

Важливо! Народні засоби можуть лише усунути зовнішні прояви хвороби, проте ніяк не впливають на внутрішні причини недуги. Тому засновувати лікування виключно на народних засобах не варто. Дотримуйтесь рекомендації лікаря.