Тепер дуже часто у людей буває знижений гемоглобін. Так сталося і у моєї знайомої. Що ми тільки не пробували: буряковий і морквяний соки, гранати, але результатів не було. Після того, як нам підказали одне з найпростіших народних засобів, гемоглобін нормалізувався. І останні п’ять років немає ніяких проблем. Правда, від прийомів соків вона не відмовилася.

А ось і сам рецепт: візьміть суху гречану крупу, прожарити на сковороді, пропустіть через кавомолку. Приготовлений порошок треба приймати по 2 ст. ложки до 5 разів на день, запиваючи теплим кип’яченим молоком.

Як потім пояснили, виявляється, під час варіння гречка втрачає надто багато корисних речовин, а в перемолотом вигляді зберігає їх цілком.

І ще один рецепт: сироп з квіток шипшини (бордового).

У простерилизованную 3-літрову банку засипте перебрані квітки (до відмови), залийте холодною кип’яченою водою з цукром (1 кг цукру на 2 літри води), зав’язати марлею, поставте на підвіконня, але не на сонці, перемішуйте кожен день. Через 10 днів процідіть і в цей сироп вичавіть сік з 3-5 лимонів. Нехай постоїть 3 години. Після розлийте в загвинчуються пляшки з довгим горлом. Зберігайте в холодильнику. (Збирайте пелюстки тільки далеко від доріг). Цим сиропом зафарбуйте горілку«Пшенична»): 200 г сиропу на о,5 л горілки. Чим довше стоїть, тим краще, — робиться прозорою, дуже приємною на смак.

Цей сироп дуже корисний тим, у кого недокрів’я. Низький гемоглобін піднімається до норми.