Коли у вас розколюється голова, а потрібної таблетки немає під рукою, ситуація здається безвихідною. Але це не так. Існує науковий спосіб позбавлення від головного болю, який називається акупрессура.

Акупресура — це точковий масаж, ефективність якого підтверджена безліччю наукових досліджень. По своїй суті це різновид голковколювання і рефлексотерапії, тільки для її застосування не потрібні спеціальні медичні знання.

Як масажувати точки акупрессурних

Для початку прийміть зручною положення і розслабтеся. Масаж точок не займає багато часу, в середньому від 30 секунд до 1 хвилини.

Масажуйте точку легкими натисканнями або круговими рухами. Зазвичай головний біль проходить під час масажу або через 5-10 хвилин після закінчення.

Існує 6 основних точок для позбавлення від головного болю

Точка третього ока, або інь-тан, знаходиться між бровами, в тому місці, де перенісся переходить в лоб. Ця точка відповідає за зняття втоми очей.

Симетричні точки, які розташовуються біля основи внутрішнього краю брів. Масаж цієї області також позбавляє від нежиті і покращує гостроту зору. Масажувати протягом 1 хвилини натисканням або круговими рухами.

Ці точки розташовані по обидві сторони ніздрів на одній лінії з очима. Щоб знайти їх, намацайте поглиблення в нижній частині вилиці. Допомагає у відкритті пазух, зменшує головний та зубний біль, а також знімає напругу.

Точки розташовані в задній частині голови, посередині між вухом і початком хребта. Масаж цих точок допомагає зняти закладеність носа, біль в очах, у вухах, сильний головний біль і мігрень.

Точки тій-вей знаходяться з двох сторін на волосистій частині голови, в 2-3 см від початку волосяного покриву в області скроні. На місці крапки можна намацати невелику ямку. Вплив на цю область знімає біль в скроневій області і втому очей.

Ці симетричні точки розташовані на тильній стороні кисті між великим і вказівним пальцями. Вплив на цю область також знімає біль у спині, зубний біль і напругу в м’язах шиї.

Джерело