Настала тепла погода, і всі дівчата з радістю оголили свої ніжки Вони починають носити босоніжки, туфлі на підборах. Але тут у них з’являється проблема – мозолі, натоптиші, пухирі. Взагалі, мозоль – це дуже неприємно, боляче і навіть небезпечно. По-перше, вона дуже сильно болить, особливо якщо вона на стопі. По-друге, у відкриту ранку може потрапити інфекція, а далі захворювання шкіри, які дуже серйозні. Як позбутися мозолів? У цій статті ви знайдете безліч корисних порад для лікування і профілактики мозолів, натоптишів і пухирів.

Причини і лікування мозолів

Основна причина мозолів – незручне взуття. Як тільки ви купили нові туфлі або босоніжки, ви відразу ж виходьте в обновці на вулицю. Так робити не потрібно. Походіть перший час у новій взуття в будинку, поки ваші ніжки не звикнуть до туфельок, а їх форма не придбає форму вашої стопи. А як звикнете, можете виходити в них на вулицю

Якщо у вас все-таки з’явилася мозоль, не потрібно заклеювати її пластиром. Навіть, якщо ви її заклеите пластиром, вона хворіти все одно буде, і гоїтися буде стільки ж, скільки без пластиру. Якщо у вас натерлась мозоль, її потрібно лікувати якомога швидше, а не маскувати. Але якщо без пластиру обійтися ніяк не можна, заліпіть її спеціальним мозольным пластиром, який можна купити в будь-якій аптеці. В ньому знаходиться спеціальна подушечка, яка володіє лікувальним дією.

На деякий час забудьте про взуття, яка натирає. Змініть туфлі на шпильці на зручні балетки або кросівки. А якщо ви будете продовжувати ходити в натираемой взуття, ви ризикуєте отримати більше болю, велику мозоль, а також проблеми зі здоров’ям.

Можна проколювати мозоль?

Проколювати мозоль можна ні в якому разі, інакше ви ризикуєте занести в неї інфекцію. А якщо мозоль вже лопнула, її потрібно обробити антисептичним засобом, наприклад, перекисом водню. Після цього її потрібно припекти зеленкою або йодом. Якщо ранка почала опухати або з’явилося загноение, негайно зверніться до лікаря!

Народні засоби для лікування водяних мозолів

Найефективніший засіб від водяних мозолів – подорожник. Добре вимийте лист подорожника і прикладіть його до мозолі, а потім замотайте бинтом. Краще всього лист залишити на ніч, а вранці поміняти.

Також для лікування водяних мозолів відмінно підійде картопляний сік. Потріть на тертці одну картоплину. Її кашку покладіть на бинт, а бинт прикладіть до мозолі. Зафіксуйте бинт на місці мозолі так, щоб він не спадав.

 

 

Відмінний «лікар мозолів» — алое. Прикладіть листок алое до мозолі і зафіксуйте його пластиром або бинтом.

Лікування сухих твердих мозолів

Водяні мозолі ми лікували за допомогою методів, які підсушать рану, а лікування твердих мозолів зводиться, навпаки, до зволоження рани.

Ні в якому разі не можна видаляти тверді мозолі бритвами і лезами: ви тільки пошкодите свою шкіру і здоров’я.

Найкраще почекати деякий час, поки мозоль остаточно не стане твердою, і тільки потім видалити її. Але вона може продовжувати збільшуватися і хворіти, тому лікувати її все-таки доведеться.

Робіть теплі ванночки, щоб пом’якшити мозоль, додаючи у воду при цьому морську сіль. Також такі ванночки допоможуть позбутися від тріщин на п’ятах.

Також можна мазати мозолі спеціальним кремом для мозолів і натоптишів.

Після ванночок мастіть мозолі мазями, що містять саліцилову кислоту. Мазати треба тільки саму мозоль.

Профілактика мозолів

Якщо у вас є такі місця, на яких дуже часто виникають мозолі, можна попередити їх появу. Заздалегідь клейте на ці ділянки пластирі. Тоді у вас мозолів точно не буде

Прекрасно можна зрозуміти людину, у кого з’являються регулярно мозолі. Їх терпіти дуже важко. Сподіваюся, що мої поради допоможуть максимально убезпечитися від цих «шкідників»