Мозолі на ступнях – річ не тільки малоэстетичная, але ще і незручна. Мозолі на ногах приносять дискомфорт і біль, прибрати мозолі на ступнях в домашніх умовах буває досить важко. Однак є кілька способів вирішити цю проблему, і ми їх розглянемо.

Як правило, мозолі на стопах виникають із-за незручного взуття, а також взуття з неякісних матеріалів, у яких ноги сильно потіють. На місці тертя взуття про шкіру виникає запалену ділянку шкіри, дуже швидко під натертостью може виникнути порожнина із рідиною. Це так звані мокрі мозолі.

Думки про те, чи можна проколювати мішечок з рідиною, розходяться. Деякі майстри педикюру категорично не радять цього робити. Під рідиною на нозі знаходиться оголена ніжна шкіра, і будь-яке порушення цілісності мокрого мозолі – це ризик занесення інфекції на незахищену шкіру. З іншого боку, мокрий мозоль самостійно може гоїтися дуже довго. А проколів його, можна швидше позбутися від проблеми.

Якщо ви все ж зважилися проколоти мозоль на нозі, робіть це максимально стерильних умовах. Для початку вимийте руки і ногу в теплій воді з милом. Приготуйте:

— стерильну голку (можна взяти голку від одноразового шприца);

— кілька стерильних серветок;

— стерильний бинт, пластир;

-перекис водню;

-бактерицидну мазь.

Проколіть міхур з рідиною в декількох місцях, накладіть зверху стерильну серветку і, м’яко натискаючи, видавіть всю рідину. Якщо потрібно, міняйте серветки. Залийте мозоль перекисом, видаліть піну. Накладіть на рану заживляющую мазь, накрийте серветкою і закріпіть пластиром.

Кілька разів в день міняйте заживляющую пов’язку. Бажано на цей період дати стопі спокій – це прискорить загоєння і усуне ризик зсуву пов’язки.

А як бути, якщо на стопі утворилася суха мозоль? Кращий засіб позбавлення від них – регулярний педикюр в домашніх умовах. Распаривайте ноги і пемзою або спеціальною шліфувальною пилою зчищайте огрубілу шкіру. Якщо мозоль давня, то й часу на позбавлення від неї буде потрібно більше. Розпаривши і зчистив те, що можна, висушіть проблемне місце і наклейте поверх антимозольный пластир. Він містить речовини, які будуть повільно розм’якшувати грубу шкіру. Через добу-двоє пластир треба зняти і зчистити м’яку шкіри. При необхідності процедуру потрібно повторити.

Окремо варто згадати стрижневі мозолі – сухі мозолі з глибокими стрижнями, які приносять відчутний біль. Вони виникають з різних причин, одна з яких – інфекції та грибок. Тому перед видаленням натоптиша краще проконсультуватися з лікарем і здати аналізи. Можливо перед механічним видаленням вам порекомендують пройти медикаментозне лікування.

Інша природа виникнення мозолів зі стрижнями – механічна. Виною може стати чужорідне тіло (скалка), яке, потрапивши під шкіру, обростає клітинами епітелію, створює ущільнення і згодом – мозоль. Такі натоптиші видаляються тільки в педикюрних салонах або клініках спеціальним обладнанням. Лікування стрижневих мозолів в домашніх умовах неможливо.