Кожна жінка з настанням середнього віку переживає клімакс — зупинку статевої функції. Це стрес на фізіологічному і випробування на психологічному рівнях. Зміни в організмі змушують змінити звички, внести корективи в спосіб життя. А надмірна пітливість при клімаксі, як невід’ємна його частина — шукати рішення, що дозволяють поліпшити стан.

Зміст

 • Чому жінки потіють під час менопаузи
 • Прості рекомендації для нейтралізації поту
 • Медикаментозне вплив на гіпергідроз в період менопаузи

Чому жінки потіють під час менопаузи

Боротися з підвищеним потовиділенням під час клімаксу простіше, усвідомлюючи причини, що провокують її появу. Ігнорувати гіпергідроз навіть у такий делікатний період життя не правильно. Усвідомлення і прийняття факту, обдумані зміни життя в комплексі з медикаментозним (можна замінити народними засобами) лікуванням помітно поліпшать стан, позбавлять від роздратування, страху, невпевненості в собі.

Розробляючи засоби при клімаксі від пітливості фармацевти врахували головне — зміни гормонального фону в жіночому організмі. У період менопаузи у такому випадку відзначається зниження естрогенної продукції, тому ділянку мозку — гіпоталамус отримує сигнал про дефіцит естрогенів і неправдивому перегрів організму. В такі моменти спостерігається:

 • розширення периферичних судин з припливами жару;
 • рясне потовиділення;
 • тахікардія.

Помітити зміни в роботі організму в стані кожна жінка, а от зрозуміти, що потовиділення пов’язано з настанням клімаксу не завжди, незважаючи на те, що в такому випадку гіпергідроз супроводжується супутніми симптомами: різкими припливами, збоями менструацій, ознобом, сухістю в роті і слизових, різкою посивінням і ламкості волосся.

Говорити про яку-небудь небезпеку для здоров’я в разі з гіпергідрозом, як супутнику клімаксу не має сенсу. По мірі перебудови організму стан покращиться і пітливість зникне сама по собі. Тим не менше, враховуючи, що зміни можуть відбуватися протягом півтора років, вплинути на підвищену пітливість — значить спростити життя, поліпшити настрій. Для цього є кілька способів.

Прості рекомендації для нейтралізації поту

Контролювати баланс рідини в організмі частково можна за рахунок внесення правильних змін у спосіб життя. Саме тому зменшити пітливість у період клімаксу допоможуть нові корисні звички:

 • здоров’я харчування;
 • помірна фізична активність (велосипедні та піші прогулянки, плавання, йога, гімнастика);
 • здоровий сон;
 • відмова від спиртного, гострого, солодкого;
 • контроль ваги;
 • адекватна по сезону одяг з натуральних тканин, не сковує рухів;
 • комплекси вітамінів (найнеобхідніші — фолієва кислота, Е, А, D, а також залізо, кальцій і магній);
 • підтримку комфортного мікроклімату в приміщенні;
 • відмова від куріння.

Щоб менопауза заподіяла як можна менше занепокоєння, можна пробувати перевірені народні методи, наприклад, чаї з м’ятою, мелісою або липовим цвітом. Всі вони заспокоять нервову систему, допоможуть знизити рівень потовиділення.

Ефективним вважається і шавлія при клімаксі з якого готують настоянку за класичним рецептом, змішуючи дві столові ложки подрібненої рослини зі склянкою окропу. Пити настоянку потрібно три рази в день, знижуючи таким способом активність потових залоз і позитивно впливаючи на нервову систему.

Ще одне просте, але діючий засіб — ванна з відваром на основі ромашки або дубової кори. Ромашка володіє антибактеріальними і заспокійливим ефектом, кору входять дубильні речовини, що дозволяють скоротити активність роботи потових залоз.

Працює вважається і суміш з чорниці, конюшини, шавлії і сухоцвіту болотної. Збір запарюють окропом, дають настоятися, випивають протягом першої половини дня.

Медикаментозне вплив на гіпергідроз в період менопаузи

Можна боротися з пітливістю народними методами, а можна підійти до вирішення проблеми комплексно й попутно пробувати в дію спеціальні засоби замісної гормональної терапії, що дозволяють помітно поліпшити якість життя у складний для кожної жінки період.

Купують препарати тільки за призначенням спостерігає лікаря з урахуванням особливостей організму та стану здоров’я в цілому. Протипоказана медикаментозна терапія людям з діагнозом злоякісних пухлин, а також з проблемами роботи серця, печінки.

У переважній більшості таблетки для зменшення симптомів клімаксу включають в себе синтетичний аналог естрогену — естрадіол. Подібно природним гормонів, він допомагає нормалізувати гормональний фон, налагодити роботу яєчників, що в свою чергу викликає поліпшення стану організму дозволяє вирішити проблему гіпергідрозу практично відразу після прийому першої дози таблеток.

При всій ефективності, ліки від пітливості у вигляді препаратів замісної гормональної терапії надають не найкраще вплив на організм, маючи цілий ряд побічних ефектів. Саме цим обумовлені побоювання жінок, часто віддають перевагу якщо не народними рецептами, то безпечним для здоров’я гомеопатичних препаратів.

Склад гомеопатичних препаратів базується на компонентах тваринного і рослинного походження, що не представляють небезпеки. Більшість з них призначені для нормалізації стану нервової системи, запобігання розвитку ракових клітин, захворювань серцево-судинного характеру. Головна проблема коштів з області гомеопатії — тривалий курс лікування і не самий швидкий результат.

Щоб позбутися від ряду проблем, супутніх гормональної перебудови організму, може знадобитися кілька місяців, тоді як препарати гормональної замісної терапії діють практично миттєво. Найвідоміші кошти гомеопатії, покращують стан при клімаксі — Фемикапс, Ременс, Климакт-Хель і Иноклим.

Враховуючи, що в період клімаксу підвищена пітливість почасти є причиною перезбудження нервової системи, жінкам лікарі прописують заспокійливі засоби на натуральній основі. До них відносять популярні препарати: Ново-Пасит і Персен. Перший приймають у вигляді таблеток по одній щодня або крапель (по 30 крапель три рази на день). Поліпшення можна спостерігати вже через тиждень після прийому. Загальний курс лікування Ново-Пасситом розрахований на два тижні.

Другий препарат Персен пропонується у вигляді драже та настоянки. Призначений для нормалізації стану нервової системи, відмінно справляється зі зняттям напруги і відновленням гормонального фону, що в свою чергу веде до зниження рівня гіпергідрозу.

Підведемо підсумки, так необхідно лікувати гіпергідроз при клімаксі? Підвищена пітливість у період гормональної перебудови у жінок призводить до порушення соціалізації через супроводжуючого неприємного запаху — це серйозна проблема, здатна помітно посилити нестабільний емоційний стан.

Крім того, гіпергідроз призведе до відчуття безперервного свербежу, стане причиною подразнення шкіри із втратою тонусу уражених зон — це не менш серйозно, ніж запах. У особливо уразливі в цей період жінок почнуться проблеми зі сном з рясним потінням ночами, погіршенням стану імунної системи і як наслідок — частими застудами. Саме тому впливати на пітливість при клімаксі потрібно, але виключно під наглядом лікаря.