Як правильно використовувати мазь Тербінафін проти грибка?

Проти грибка нігтів застосовуються найрізноманітніші засоби: як місцеві, так і загальні. Одне з них – це мазь «Тербінафін». Відомі і такі форми випуску даного препарату як крем, спрей і таблетки, і всі вони мають свої переваги й активно використовуються для боротьби з грибковими ураженнями. Але ефект буде помітний лише в тому випадку, якщо дотримуватися вказівки, які містить детальна інструкція по застосуванню. З’ясуйте, як використовувати препарат правильно, а також яка його ціна.

Як правильно використовувати мазь Тербінафін проти грибка?Огляд мазі Тербінафін від грибка нігтів, відгуки, інструкція по застосуванню і ціна

Зміст

 • 1 Що це за препарат: склад і принцип дії
 • 2 Показання
 • 3 У яких випадках засіб протипоказано?
 • 4 Особливості використання
 • 5 Результати
 • 6 Побічні ефекти
 • 7 Особливі вказівки
 • 8 Вартість
 • 9 Думки

Що це за препарат: склад і принцип дії

Мазь «Тербінафін», як і таблетки, спрей і крем – це протигрибковий препарат. Основним компонентом у всіх випадках є тербінафіну гідрохлорид. Також в складі можна знайти додаткові речовини. Мазь містить полісорбат, вазелінове масло, карбомер, натрію гідроксид, метилпарабен, спеціально підготовлену воду. У крем входять бензиловий спирт, гідроксид натрію, вода, спирт (цетиловий), моностеарат і так далі. Спрей містить макрогол, спирт, підготовлену воду. Таблетки виготовляються з додаванням целюлози, діоксиду кремнію, стеарату кальцію, лактози і деяких інших речовин.

Як же діє препарат? І мазь і таблетки, і крем «Тербінафін», і спрей володіють протигрибковою вираженою активністю, причому досить широкого спектру. Речовина і в невисоких концентраціях має виражені фунгіцидні властивості, що поширюються на більшість відомих і зустрічаються в природі грибків, наприклад, цвілевих, дерматофітів, дріжджових, диморфних. Тербінафін специфічно впливає на ранні етапи протікає в клітинах мікроорганізмів синтезу стеролів. Виникає нестача эргостеролов, і у внутрішньоклітинних просторах активно накопичується сквален, що і призводить до подальшої неминучої загибелі.

Варто відзначити, що на людський організм ні таблетки, ні спрей, ні крем, мазь «Тербінафін» не робить якого-небудь негативного впливу. І це відноситься як до зовнішнього використання, та і до прийому всередину. Речовини, які містять таблетки, зв’язуються з плазмою крові і потім потрапляють в шкірні покриви, за рахунок чого виявляється загальний виражену дію (потім вони виводяться повністю). Якщо ви вирішите використовувати спрей, крем або мазь, то буде всмоктуватися лише близько 5% загальної кількості.

Свідчення

Інструкція по застосуванню має точні дані про те, що мазь «Тербінафін», як і таблетки, спрей і крем, показана в таких випадках як:

 • різні ураження нігтів і шкірних покривів грибкового характеру;
 • мікози з переважною локалізацією на голові;
 • кандидози шкіри та слизових шарів (в тому числі і відома багатьом молочниця);
 • поширені й ускладнені дерматомікози кінцівок або тулуба (особливо потребують системної терапії);
 • лишай.

Як правильно використовувати мазь Тербінафін проти грибка?

В яких випадках засіб протипоказано?

Інструкція говорить, що мазь «Тербінафін» (як і спрей і крем) протипоказана при підвищеній чутливості до основного діючого компоненту або до допоміжних. Проявляти обережність варто при таких захворюваннях і станах як різні пухлини, вік до дванадцяти років, алкоголізм, порушення або пригнічення кістковомозкового кровотворення, ниркова, печінкова недостатність, окклюзивные хвороби судин (особливо нижніх кінцівок).

Використання в періоди грудного вигодовування і виношування допустимі, але під контролем спеціаліста і якщо користь для жінки переважає ймовірний ризик для плоду. Але в ході випробувань негативного впливу на дитину виявлено не було.

Варто відзначити, що таблетки мають більше протипоказань, так як роблять на людський організм системний вплив.

Особливості використання

Інструкція по застосуванню містить точні дані про те, як слід правильно застосовувати мазь, спрей або крем. Безпосередньо перед змазуванням шкірні покриви треба очистити, вони повинні бути сухими. Склад наноситься на оброблювані ділянки тонким рівномірним шаром, трохи втирається. Слід торкнутися і здорові навколишні тканини, щоб уникнути поширення ураження на них. Наприклад, при лікуванні грибка нігтів потрібно змащувати самі пластини, а також кутикули і нігтьові валики (при важкому ступені і подушечки пальців). Якщо мають місце попрілості, то після обробки шкіру бажано прикривати марлею. Потрібно одне або два застосування в добу.

Тривалість курсу лікування може становити від однієї до двох або трьох тижнів, все буде залежати від ступеня ураження нігтів або шкіри і від тяжкості захворювання. Так чи інакше, терапію слід продовжити і після усунення симптомів і видимого полегшення, для закріплення ефекту (це підтверджують і відгуки).

Як правильно використовувати мазь Тербінафін проти грибка?

Результати

Зазвичай перші поліпшення хворими відзначаються вже в перші дні лікування, особливо якщо мазь, таблетки, спрей або крем використовується регулярно. При недотриманні вказівок, які містить інструкція по застосуванню, симптоми можуть поновитися, а поразка нігтів, слизових оболонок або шкіри не буде усунуто повністю, тобто терапія не буде ефективною.

Побічні ефекти

Під час застосування ймовірно виникнення місцевих побічних ефектів, наприклад, кропив’янки, печіння, гіперемія, алергії, свербежу.

Особливі вказівки

Інструкція по застосуванню містить вказівки:

 • Якщо мазь, спрей або крем потрапить всередину, можуть спостерігатися симптоми отруєння, усунути які дозволить прийом активованого вугілля.
 • Бажано починати використовувати мазь, спрей, крем або таблетки після консультації спеціаліста та постановки точного діагнозу.
 • Мазь, спрей і крем застосовуються виключно місцево, тобто зовнішньо! Тільки таблетки вимагають прийому всередину.
 • Не варто допускати потрапляння препарату на слизові оболонки очей, це може призвести до паління. Якщо все ж таки це сталося, ретельно вмийтеся.
 • Якщо мазь, спрей або крем викликав алергію, то використання бажано припинити, змінивши препарат.
 • Зберігати упаковку слід при 25 градусах у захищеному від дітей та світла та сухому місці. Термін придатності становить два роки.
 • Хоча препарат відпускається з аптек без рецепта, бажано перед початком терапії грибка нігтів, шкіри або слизових звернутися до трихолога.
 • Використання у літніх буде таким же, як у молодому віці.
 • Вартість

  Ціна доступна, і це доводять численні відгуки. В аптеках вона становить близько 80-90 рублів за тубу об’ємом 15 грамів.

  Думки

  Відгуки про препарат «Тербінафін»:

  • «Пробувала використовувати мазь, а крем та спрей в аптеці не знайшла. Дуже зручно і ефективно, а ще дешево, що особливо порадувало. Інші препарати коштують набагато дорожче, а ефект той самий. Симптоми почали зникати вже на третій день, а через тиждень від них не залишилося і сліду. Своїм досвідом задоволена, раджу засіб іншим»

  Як правильно використовувати мазь Тербінафін проти грибка?

  • «Відгуки часто зустрічаються про розкручених і дорогих препаратах, а про аналоги їх небагато. «Тербінафін» — це той же «Ламізил», а ціна доступна. Шукала крем та спрей в аптеках, змогла знайти мазь. Не розумію, чому препарат так погано реалізується. Я вилікувала грибок нігтів на раз-два, хоча проблема турбувала два роки! І ціна дуже сподобалася, недорого».
  • «Використала «Тербінафін» при ураженні нігтів, і мені чомусь він не допоміг. Лікувала, як свідчить інструкція, два тижні, але симптоми повністю не пройшли. Може, мені засіб не підходить. А відгуки читала хороші, напевно, іншим допомагає. І ціна низька, на відміну від інших засобів».

  Використовуйте препарат «Тербінафін» правильно, щоб домогтися ефекту і забути про грибку! Його ціна цілком прийнятна, а результати не змусять себе чекати при правильному застосуванні.

  Як правильно використовувати мазь Тербінафін проти грибка?