Зміст статті:

 • 1 Дія препарату
 • 2 Інструкція по застосуванню препарату
 • 3 Побічні реакції, протипоказання до застосування
 • 4 Особливості взаємодії, передозування

Анаприлін ефективно знижує артеріальний тиск, показано приймати препарат при аритмії, стенокардії, інфаркті міокарда.

Також його рекомендують в якості профілактичного засобу для попередження патологій серцево-судинної системи.

Тим не менш, залишаються гіпертоніки, які завжди цікавляться, Анаприл знижує тиск чи ні, і як все це виглядає в реальності, от і поговоримо про це в статті.

Дія препарату

В одній таблетці препарату міститься 10 або 40 мг діючої речовини пропранололу гідрохлориду, тальк, стеарат кальцію, кукурудзяний крохмаль, колоїдний діоксид кремнію, целюлоза мікрокристалічна, гіпромелоза.

Пропранолол пригнічує бета-адренорецептори, пригнічує виникнення ектопічних вогнищ у передсерді, шлуночках, атриовентрикулярном сайті, усуває автоматизм синоатріального вузла.

Ліки знижує швидкість проведення збудження в атриовентрикулярном з’єднанні по пучку Кента, а також знижує:

 • частоту і силу серцевих скорочень;
 • потреба міокарда в кисні;
 • серцевий викид;
 • виділення реніну;
 • рівень кров’яного тиску;
 • нирковий кліренс;
 • швидкість клубочкової фільтрації.
 • Анаприлін пригнічує реакцію барорецепторів дуги аорти на тиск, ліполіз жирової тканини, продукування глюкагону, інсуліну, трансформацію гормону тироксин у трийодтиронін.

  У пацієнтів з ішемічною хворобою серця вдається знизити частоту нападів стенокардії, потреба в препараті Нітрогліцерин, підвищити переносимість фізичного навантаження. Анаприлін має кардіопротектівним дією, що дозволяє нормалізувати систолічний, діастолічний тиск як у положенні стоячи, так і лежачи. Приблизно до кінця другого тижня терапії досягається стійкий гіпотензивний ефект. Додатково підвищується скорочувальна здатність матки, секреторна і моторна активність всіх органів травного тракту.

  Придбати Анаприлін можна в будь-якій аптеці без рецепту від лікаря. Середня ціна по Росії складе:

  • таблетки 10 мг (56 штук) – 28 рублів;
  • таблетки 10 мг (112 штук) – 52 рубля;
  • таблетки 40 мг (112 штук) – 85 рублів.

  Остаточна вартість залежить від регіону та торгової націнки.

  Інструкція по застосуванню препарату

  Препарат Анаприлін застосовують внутрішньо за півгодини до прийому їжі, обов’язково запиваючи достатньою кількістю води без газу. Режим дозування завжди індивідуальний, залежить від особливостей організму пацієнта, його віку і тяжкості захворювання.

  При підвищеному тиску приймати лікування починають з дозування 10 мг (0,01 г), а за умови гарної переносимості обсяг препарату поступово збільшують на 20 мг на день, доводячи до загальної добової дози від 80 до 100 мг (ділять на 4 прийоми). Коли ефект від лікування мінімальний, кількість препарату слід збільшити до 160-180 мг, іноді навіть до 300 мг (приймати за 4-6 прийомів).

  Для профілактики мігрені, при эссенциальном треморі лікар рекомендує починати терапію з 40 мг 2-3 рази на день, якщо є показання збільшити дозу, кількість препарату поступово доводять до 160 мг на добу.

  При стенокардії, порушеннях серцевого ритму початкова доза – 20 мг тричі на добу, після чого кількість препарату плавно збільшують до 80-120 мг, максимально в добу можна приймати 240 мг, якщо немає алергічних реакцій організму.

  Діючі речовини досить швидко всмоктуються при прийомі всередину, відносно швидко евакуюються з організму. Препарат може проникати через бар’єри:

 • гематоенцефалічний;
 • плацентарний.
 • Період напіввиведення становить 3-5 годин, при тривалому застосуванні термін збільшується до 12 годин.

  Людям з серцево-судинними захворюваннями приймати Анаприлін при тиску потрібно не менше 3 тижнів. Не виключено, що може знадобитись повторення курсу через 1-2 місяці. Пацієнтам з ішемічною хворобою, частими нападами аритмії, стенокардії таблетки призначать на більш тривалий термін. У подібних випадках є свідчення доповнити лікування серцевими глікозидами і приймати їх одночасно.

  Коли є необхідність відміняти препарат, роблять це поступово, зазвичай протягом двох тижнів. Особливо це правило актуально для людей з ішемічною хворобою серця, оскільки є ризик розвитку так званого «синдрому відміни». При різкій відмові від Анаприліну відбувається посилення ангиозного синдрому, ішемії серцевого м’яза, погіршення толерантності до фізичного навантаження.

  Як свідчать відгуки медиків, в окремих випадках може початися гострий бронхоспазм.

  Побічні реакції, протипоказання до застосування

  Не виключено, що під час лікування Анаприлином хворий відчує небажані реакції організму. З боку органів травного тракту це може бути:

  • блювання;
  • нудота;
  • больовий синдром в області епігастрію;
  • діарея;
  • порушення роботи печінки;
  • ішемічний коліт.

  З боку нервової і серцево-судинної системи може спостерігатися брадикардія, головний біль, нічні кошмари, безсоння або надмірна сонливість, депресивний стан, підвищена тривожність, запаморочення.

  З боку органів дихання пацієнт відзначить кашель, задишку, ларингоспазм, бронхоспазм. Відгуки пацієнтів розповідають, що вкрай рідко виникають ще і алергічні реакції у вигляді кропив’янки, свербежу.

  В окремих випадках Анаприлін при підвищеному тиску знижує лібідо, потенцію, провокує похолодання кінцівок, загострює прояв переміжної кульгавості, підвищить рівень антинуклеарних антитіл.

  Є у препарату і протипоказання. Так, Анаприлін не можна приймати при підвищеній чутливості до будь-якого компонента, людям з синусової брадикардією (коли частота скорочень серця менше 50 ударів на хвилину), при повної або часткової атріовентрикулярної блокади, синдромі слабкої синусового вузла.

  Крім цього, таблетки не призначають при артеріальній гіпотензії, ускладненому перебігу бронхіальної астми, схильності до бронхоспазмам, синдромі Рейно та інших облітеруючих патології периферичних судин, цукровому діабеті на фоні кетоацидозу. З особливою обережністю проводять лікування Анаприлином при спастичному коліті, оскільки препарат підвищує симптоми даного захворювання.

  Ліки протипоказано при вагітності, грудне вигодовування, дітям, хто молодше 1 року. На сьогодні немає точних даних щодо ефективності і безпеки лікування у таких пацієнтів.

  Особливості взаємодії, передозування

  Якщо пацієнт тривалий час приймає інші лікарські препарати, він в обов’язковому порядку повинен проінформувати про це свого лікаря. Акуратно слід проводити паралельне лікування симпатолітиками, гіпотензивними засобами, інгібіторами моноамінооксидази, Гідралазіном, анестетиками, оскільки це ще більше підвищує гіпотензивну дію Анаприліну.

  Знижує дію препарату одночасне лікування:

 • нестероїдними протизапальними засобами;
 • естрогенами;
 • глюкокортикостероидными гормонами.
 • Ліки може продовжувати антикоагулянтний ефект кумаринів, знижує швидкість виведення Лідокаїну, підвищує дію недеполяризуючих міорелаксантів, знижує евакуацію Еуфіліну, при цьому збільшуючи його концентрацію в плазмі крові.

  При одночасному введенні рентгеноконтрастних речовин може зростати ймовірність анафілактичних реакцій. Якщо приймати Анаприлін разом з препаратом Норепінефріну може спостерігатися різке підвищення рівня кров’яного тиску.

  Під час застосування алергенів для імунотерапії, або екстракти алергенів для шкірних проб прийом таблеток Анаприліну може спровокувати системні алергічні реакції. Крім цього, необхідно брати до уваги, що застосування препарату при підвищеному тиску у діабетиків може стати причиною розвитку гіпоглікемії, особливо, якщо пацієнт приймає:

  • інсулін;
  • інші глюкозопонижающие лікарські засоби.

  При необхідності операційного втручання і проведення наркозу необхідно припинити лікування медикаментом або підібрати анестетик, який володіє найменшим тропным впливом.

  Таблетки можуть блокувати або змінювати симптоми і ознаки гіпоглікемії, а тахікардію в особливості. Примітно, що Анаприлін іноді знижує рівень цукру крові, навіть коли у людини немає цукрового діабету, наприклад, у новонароджених дітей, немовлят, пацієнтів похилого віку, хворих, хто перебуває на гемодіалізі, при хронічних захворюваннях печінки, передозування кошти. У окремих категорій пацієнтів препарат викликає важку гіпоглікемію, що проявляється нападами.

  При вираженому порушенні роботи нирок і печінки таблетки Анаприліну приймають з обережністю, особливо на початку терапії. У хворих з нирковою недостатністю при високому тиску лікар:

 • змінить інтервал між прийомами препарату;
 • знижує дозування для попередження кумуляції ліків.
 • Якщо має місце передозування, може виникати акроціаноз, виражена артеріальна гіпотензія, серцева недостатність, брадикардія, судорожне стан, колапс, бронхоспазм. При розвитку названих симптомів вкрай важливо максимально швидко звернутися за медичною допомогою, зробити промивання шлунка, прийняти активоване вугілля або інший сорбент), виміряти кров’яний тиск.

  В особливо важких випадках передозування не обійтися без госпіталізації до лікувального закладу. Відео до цієї статті підведе підсумок інструкції до препарату Анаприлін.