Якщо ви намагаєтеся схуднути, то напевно встигли перепробувати масу різних методів і засобів: домашні рецепти, дієти, Бади і так далі. Але деякі вітамінні добавки теж можуть сприяти зниженню ваги. Наприклад, корисна ліпоєва кислота для схуднення. Але важливо приймати її правильно. А щоб ви зрозуміли, як саме, нижче будуть розглянуті детальна інструкція по застосуванню, а також відгуки про такий засіб.

Застосування ліпоєвої кислоти для схуднення

Зміст

 • 1 Що це таке?
 • 2 Дія
 • 3 Свідчення
 • 4 Протипоказання
 • 5 Побічні ефекти
 • 6 Як приймати для схуднення?
 • 7 Думки
 • 8 Корисні поради

Що це таке?

Ліпоєва кислота, яку також називають вітаміном N, тіоктової кислоти або липамидом – це так званий полувитамин, іншими словами, вітаміноподібна речовина. Вона виробляється людським організмом, але частково надходить і ззовні, тобто разом з вживаною їжею.

Дія

Чому ж використовується ліпоєва кислота для схуднення? Взагалі, зниження маси тіла не входить в список показань до застосування, що підтверджує інструкція. Але відгуки доводять, що такий засіб допомагає не тільки нормалізувати вагу, але і досягти омолоджуючого ефекту.

Ліпоєва кислота, яку починають приймати багато представниць слабкої статі, які прагнуть до ідеальної ваги, впливає в декількох напрямках:

 • Спостерігаються антиоксидантні властивості, завдяки яким речовина допомагає нейтралізувати активність вільних радикалів, що запускають процеси передчасного старіння тканин. Крім того, ці радикали можуть спровокувати переродження і мутацію клітин.
 • При прийомі підвищується чутливість до інсуліну, що допомагає контролювати рівень цукру.
 • Спостерігається також зниження кількості міститься в крові глюкози. А пояснюється це тим, що вона повноцінно і швидко засвоюється клітинами, які отримують з неї енергію.
 • Такий компонент дуже корисний для печінки. Наприклад, він має виражену гепатопротекторну дію, тобто захищає цей орган від токсичного впливу, що чиниться надходять в організм шкідливими речовинами (у тому числі і алкоголем). Також ліпоєва кислота нормалізує функціонування печінки.
 • При правильному використанні можна забезпечити регуляцію вуглеводного обміну і ліпідного. Так, тіоктова кислота допомагає нормалізувати процеси утворення і метаболізму холестерину, тим самим знизивши його концентрацію до нормальної.
 • Збільшується витрата енергії, і це дозволяє прискорювати метаболізм, що, як правило, сприяє схудненню.

Свідчення

Інструкція містить дані про таких показаннях до застосування як інтоксикації різного характеру, стеатогепатиты. Але також препарат показаний при різних порушеннях ліпідного обміну та функціонування печінки. Крім того, в якості комплексної терапії ліпоєва кислота може призначатися і при цукровому діабеті для контролю рівня глюкози.

Протипоказання

Якщо ви вирішили приймати ліпоєвої кислоти, то не варто розглядати відгуки в якості рекомендацій, так як препарат має деякі протипоказання. Не потрібно пити його при лактації, в разі індивідуальної гіперчутливості до даного компонента, а також під час вагітності. З обережністю приймати засіб слід при цукровому діабеті, загостреннях виразки або гастритів з підвищеною кислотністю, а також при наявності схильності до алергії.

Побічні ефекти

При прийомі препарату можливе виникнення наступних побічних ефектів:

 • алергічні прояви, наприклад, кропив’янка, свербіж (у рідкісних випадках може розвиватися анафілактичний шок);
 • деякі диспептичні порушення, включаючи гастралгию, запори, нудоту, діарею, метеоризм;
 • гіпоглікемія, тобто зниження вмісту глюкози.

Як приймати для схуднення?

Як правильно приймати ліпоєвої кислоти, щоб знизити вагу? Відгуки лікарів і звичайних людей дозволяють зробити висновок, що допустима доза в будь-якому разі не повинна перевищуватися. Інструкція свідчить, що оптимальний добовий об’єм речовини становить близько 50-100 міліграм, але при схудненні він може бути збільшений до 200. Тобто разова доза становить 50 мг, і це значить, що потрібно приймати по дві таблетки тричі або чотири рази на день. Здійснювати прийом треба після їжі.

Тривалість курсу повинна становити не більше двадцяти-тридцяти днів. Але при необхідності терапію можна повторити після місячної перерви.

Думки

Якщо вивчати відгуки лікарів про ліпоєвої кислоти, то можна зрозуміти, що деякі ставляться скептично до тверджень про те, що вона допоможе нормалізувати вагу. Так, маса дійсно може знизитися за рахунок поліпшення обмінних процесів, але таке зниження буде відчутним лише в тому випадку, якщо приймати препарат, дотримуватися принципів правильного харчування і підвищувати фізичну активність.

Відгуки звичайних людей, що приймали препарат:

 • «Мені лікарі ліпоєвої кислоти призначали з дитинства, були проблеми з печінкою. І хоча хвороби вже немає, продовжую пити засіб курсами досі. Після лікування відчуваю таку легкість в організмі, що хочеться літати. І стабільно худну на два-три кілограми без зусиль. Я задоволена. Побічних ефектів не помічала, але варто пам’ятати, що є протипоказання».
 • «Мені схуднути ліпоєва кислота не допомогла, але зате вага тримався в нормі, навіть якщо дозволяла собі слабкості у вигляді торта на ніч або шашликів по вихідним. В цілому задоволена ефектом, а побічних явищ особисто у мене не було. Напевно, повторю курс через місяць».
 • «Пила засіб місяць, схудла зовсім трохи, всього на півтора кілограма. І спочатку все було добре, а потім стала помічати, що настрій погіршується, постійно якась слабкість. Після припинення курсу все прийшло в норму. Я більше приймати це засіб не буду, мені воно не підходить».

Корисні поради

Кілька рекомендацій, що стосуються прийому ліпоєвої кислоти:

 • Якщо ви не хочете нашкодити собі, то починайте приймати препарат тільки після консультації спеціаліста. Він допоможе з’ясувати, чи дійсно прийом необхідний і корисний, а також підбере оптимальну дозу.
 • Не варто чекати дива. Навіть якщо ви вивчали численні позитивні відгуки, це не означає, що засіб допоможе і вам. Все залежить від індивідуальних особливостей організму. Ймовірно, зміст ліпоєвої кислоти в ньому в нормі, і її надлишок може лише мінімізувати ймовірність позитивного ефекту, але і нашкодити, порушивши природний баланс.
 • Дозування, яку містить інструкція по застосуванню, ні в якому разі не повинна перевищуватися. При її збільшенні може спостерігатися значне зниження вмісту глюкози, що призведе до сонливості, занепаду настрою, слабкості та іншим симптомам. А якщо рівень впаде до критичних відміток, то може наступити кома.
 • Пам’ятайте про те, що на час прийому треба повністю відмовитися від вживання спиртних напоїв, з ними ліпоєва кислота не поєднується.
 • Якщо ви страждаєте цукровим діабетом, то під час періоду прийому слід регулярно оцінювати рівень глюкози, щоб вчасно помітити його зниження. У цьому випадку дозування повинна бути скоригована і зменшена.
 • Якщо ви почали пити препарат і помітили погіршення стану, то спробуйте знизити дозу. Якщо побічні явища зберігаються, то, швидше за все, буде потрібно скасування кошти.
 • Засіб не поєднується з кальцієм, так що приймати під час лікування його містять добавки не рекомендується.
 • Не варто сприймати відгуки як рекомендації по застосуванню препарату.
 • Ліпоєва кислота для схуднення дійсно корисна, якщо правильно її використовувати.