Як приймати омез, спосіб застосування препарату

Омез – це препарат, який знижує виділення соляної кислоти. Показаний він при гастриті, панкреатиті, виразці та інших захворюваннях ШКТ. Випускається в різних формах: капсулах і порошках. Не кожна людина знає як приймати Омез для того щоб ефективність препарату була високою.

Як правило, розвиток хвороб шлунка починається після того, як виділяється шлунковий кислий сік, дратівливий стінки внутрішніх органів. Речовини, що входять до складу препарату, можуть гальмувати збільшення цієї кислоти і тим самим вилікувати пацієнта від серйозних захворювань.

Як приймати омез, спосіб застосування препарату

Зміст статті

 • Дії препарату
 • Форми
 • Показання до застосування
 • Дозування
 • Інструкція застосування

Дії препарату

Омез – це один з ефективних препаратів для лікування ШКТ відрізняється багатьма діями. Перш за все, при лікуванні він має наступні властивості:

 • Антисекретное, завдяки чому блокується соляна кислота, а на тлі цього знижується секретність шлункового соку і симптоми хворобливості з часом проходять.
 • Цитопротекторний, захищає клітини від ушкодження соляною кислотою, сприяючи загоєнню виразок.
 • Бактерицидна сприяє знищенню бактерій хелікобактер пілорі та інших шкідливих організмів.
 • Для того, щоб вивести з організму бактерії хелікобактер рекомендується до лікування підійти комплексно і разом з Омезом приймати Де-нол.

  Омез – це один з щадних препаратів, перевагами якого можна назвати такі особливості, які він надає:

  • знижує негативний вплив антибіотиків;
  • не впливає на реакцію, тому дозволено приймати автомобілістам;
  • добре переноситься людьми, тому дозволено приймати до двох місяців. Іноді курс терапії становить ще більше;
  • для лікування запущених випадків випущено ліки у вигляді порошку;
  • швидко виводиться з організму;
  • використовується для профілактики виразкової хвороби.

  Як приймати омез, спосіб застосування препарату

  Вище було описано, як діє медикамент і його переваги перед іншими ліками ефективними при хворобах ШКТ.

  Форми

  Препарат випускається в двох формах: у вигляді порошку і в капсулах, що відрізняються кількістю активної речовини. Найчастіше люди лікуються капсулами Омез Д, які продаються в картонній упаковці по 10 штук. Самі вони білого кольору, але не прозорі з фіолетовим верхи. В одній капсулі міститься 10 мг омепразолу та домперидону.

  Омез капсули містять у своєму складі 20 мг активної речовини. В упаковці 10 капсул прозорого кольору з рожевими кришками. Також препарат випускається у формі порошку для приготування ін’єкцій. Одна ампула містить 4мг основного речовини.

  Як приймати омез, спосіб застосування препарату

  Показання до застосування

  Лікуватися цим препаратом можна при будь-яких захворюваннях ШЛУНКОВО-кишкового тракту: гастрит, рефлюксі, панкреатиті, ерозії, виразки, пульпіті. Деякі лікарі призначають його своїм пацієнтам навіть для профілактики хвороб. Але дозування прийому може відрізнятися від виду діагнозу.

  Як приймати омез, спосіб застосування препарату

  Вже через годину після прийому хворобливі відчуття шлунка спадають, і препарат починає діяти на секреторну функцію. Максимальний час впливу медикаменту 2 години. Після прийняття капсули ефективність зберігається протягом усього дня. І навіть після відміни лікування препарат виявляє свою дію до трьох діб.

  Потрібно знати, що капсули не розчиняються у шлунку людини, всмоктування відбувається в кишечнику. Саме з цієї причини ефективність від прийому ліків настає не менш ніж через годину.

  Повне оздоровлення пацієнта настає після 2 тижнів прийому препарату, за умови того, що були дотримані всі рекомендації лікаря.

  Дозування

  Як говорилося вище, то дозування в першу чергу залежить від стану хворого і його діагнозу. Також важливу роль відіграє вік пацієнта, індивідуальні особливості і наявність протипоказань. При розвитку важких захворювань препарат потрібно приймати у вигляді порошку двічі в день по 40 мг для інвазійного введення.

  Для того щоб приготувати ліки для ін’єкції потрібно виконати наступне:

 • Наповнити 5мл шприца 5% розчином глюкози.
 • Ввести у флакон з Омезом.
 • Добре струсити вміст.
 • Отриманий розчин набрати в новий шприц.
 • Рідина ввести у флакон зі 100 мл глюкози.
 • Виконати процедуру внутрішньовенного введення ліків.
 • Як приймати омез, спосіб застосування препарату

  При такому захворюванні як пухлина підшлункової залози, дозу препарату потрібно збільшити. У добу рекомендується вводити від 60 до 120 мг. Одним з поширених питань можна назвати наступний: як пити Омез? Нижче буде дано відповідь на нього.

  Якщо ж у людини звичайний перебіг виразкової хвороби чи гастриту, то лікування можна проводити в капсулах. Якщо мова йде про хворобу, то достатньо буде приймати препарат двічі на добу: вранці і ввечері. Першу капсулу потрібно випивати після пробудження за півгодини до їжі, а другу після 20:00 вечора. Після вечірнього прийому ліків їсти не можна, тому необхідно перед оздоровленням повечеряти. За раз потрібно принадити по одній капсулі, запиваючи великою кількістю води.

  Також пухлину можна лікувати і з допомогою капсул, але тоді їх прийом повинен проводитися тричі на добу. За день дозволена доза не більше 120 мг. Для того щоб вилікувати виникле захворювання доведеться зберігати тривале лікування. Про те, скільки місяців продовжувати оздоровчу терапію краще проконсультуватися у лікаря.

  Важливо! Капсули можна тільки ковтати, не дозволено їх подрібнювати, розжовувати і розсмоктувати. Так ефективність препарату буде дорівнює 0.

  При езофагеальній рефлюксі найчастіше курс такого лікування триває один місяць і після початку оздоровлення покращення наступають відразу ж. Спосіб застосування медикаменту простий, пити в день потрібно по дві капсули. Найчастіше при такому діагнозі пацієнт призначає хворому Омез Д, у складі якого, крім Омез присутній і Домперидон. Подібне лікування актуально при печії і диспепсії. Але варто знати, що Омез Д може гальмувати ефективність деяких антибіотиків.

  При панкреатиті Омез можна використовувати тільки як додаткове лікування, для запобігання виразки шлунка. Також завдяки лікування таким препаратом можна скоротити болі в животі і позбутися від неприємних симптомів. Прийом Омез потрібно проводити перед їжею інакше він не матиме лікувальної дії.

  Як приймати омез, спосіб застосування препарату

  Як говорилося вище, то Омез ефективний і для профілактики гастриту, виразки і інших захворювань ШКТ. У такому випадку рекомендується без перерви перед сном випивати по 1 капсулі не довше 4 місяців. Але не обов’язково так довго приймати препарат, можна тільки лікуватися в пік загострення хвороб.

  Але навіть для профілактики потрібно пити Омез не менше одного місяця. Потрібно мати на увазі, що прийом препарату для профілактики потрібно починати заздалегідь. Наприклад, якщо загострення хвороби припадає на осінь, то починати оздоровлення рекомендується з кінця літа.

  Омез, дозування якого була описана вище, ефективний засіб для лікування, яке дозволено приймати дорослим і дітям старше 12 років. Про решту протипоказання потрібно уточнити у лікаря. У деяких випадках доза препарату може бути знижена.

  Інструкція застосування

  Для того щоб вилікувати захворювання ШКТ, застосування Омез та інших препаратів, у складі яких є омепразол в комплексі, буде доцільним. Вище вже говорилося про те, що пити медикамент потрібно до їжі. Однак якщо ви забули це зробити, можна проковтнути капсулу і під час сніданку, але не після нього. Самостійно підвищувати зазначеної лікарем дозування не варто, так як це може завдати шкоди здоров’ю.

  Омез, діючим елементом якого є омепразол, ефективний не тільки при захворюваннях шлунка. Також його призначають при неприємних симптомах хвороби: відрижці, печії, болю в животі. Максимальна ефективність препарату настає на четверту добу лікування Омезом. У статті було розказано про те, як люди приймають омез: до або після їжі.

  Як приймати омез, спосіб застосування препарату

  Рада! Якщо з якихось причин ви пропустили час прийому препарату, відновлювати його не потрібно, рекомендується продовжити лікування, пам’ятаючи, що лікуватися їм можна до їжі.

  Курс лікування препаратом може тривати від двох тижнів до двох місяців. Найчастіше щоденна доза не перевищує 40 мг, але в деяких випадках це кількість дози може бути збільшена до 60 мг. Але навіть коли пацієнт закінчив терапії Омезом, лікарі рекомендують продовжувати його прийом в якості профілактики, приймаючи по 1 капсулі в день. Однак постійно їм лікуватися не варто, після курсу лікування необхідно зробити перерву.

  Багато людей при лікуванні цим медикаментом задаються питанням: чи можна пити засіб з іншими ліками. Можна і навіть потрібно проводити комплексну терапію. Однак підбирати лікування повинен тільки лікар, грунтуючись на комбінації препаратів різних груп.

  Для того щоб дізнатися, як довго можна приймати Омез необхідно отримати консультацію лікаря, так як все залежить від індивідуальних особливостей і будови організму. Але, як правило, курс лікування не перевищує 2 місяців.