За 10 хвилин до кінця вистави в Ризі, прямо на сцені театру, відомий радянський актор Андрій Миронов втратив свідомість. Через два дні, так і не приходячи у свідомість, він помер у лікарні. Причина – аневризма судин головного мозку. Навіть незважаючи на те, що актор знав про свій діагноз, він не поставився серйозно до хвороби.

Статистика підтверджує, що 90% людей не знають, що таке аневризма, і жоден з опитаних не зміг назвати симптоми цього небезпечного захворювання.

Але ці знання можуть врятувати вам життя.

Що таке аневризма судин головного мозку?

Аневризма судин головного мозку – це ослаблення стінки одного з судин. По мірі того як стінка судини виснажується і стає тонкою, ймовірність того, що високий тиск може призвести до її розриву, зростає в рази. Якщо це станеться, то станеться крововилив у мозок, який в половині випадків закінчується летальним результатом.

Більшість людей навіть не підозрюють, що живуть з аневризмою. Вони щодня ходять на роботу, займаються спортом і беруть знеболюючі від головного болю.

Симптоми крововиливи

Найпоширеніший симптом – сильний і різкий головний біль. Люди описують її, як удар блискавки. Ця біль може супроводжуватися онімінням в шиї, спазмом м’язів обличчя, опущенням одного століття, підвищеною чутливістю до світла. Деякі люди стверджують, що чують звук, схожий на постріл, коли посудину розривається.

Судоми, слабкість у кінцівках, розмите і роздвоєне зір і крайня втома теж можуть бути супутніми симптомами розриву аневризми.

Що робити при підозрі на аневризму?

Якщо хтось з ваших знайомих відчуває вищеописані симптоми, негайно телефонуйте в швидку. Лікарі можуть зменшити внутрішньочерепний тиск, що виникло в результаті крововиливу, але навіть це ще не може гарантувати одужання. Близько третини пацієнтів помирає у лікарні навіть після успішної операції, ще третина мають серйозні пошкодження, які можуть призвести до паралічу, але решта повертаються до звичного способу життя.

Профілактика

На сьогоднішній день профілактики аневризми не існує, тому пацієнтам з таким діагнозом потрібно дуже уважно стежити за своїм тиском, відмовитися від шкідливих звичок і регулярно обстежуватися у лікаря. Що, втім, не завадило б робити і всім іншим.