Як швидко набрати вагу жінці або як перемогти худорлявість

У той час, коли весь світ бореться з ожирінням, реальними і уявними зайвими кілограмами, проблема, пов’язана з набором ваги для жінки виглядає щонайменше безглуздо. Однак, недолік ваги — це дійсно проблема, що тягне за собою цілий шлейф небажаних наслідків. І так, люди, які мріють набрати «зайві» кілограми, дійсно існують. І ця стаття саме для них.

Зміст:

 • 1 Причини зайвої худорлявості
 • 2 Небезпечні наслідки нестачі ваги
 • 3 Що робити, коли ваги недостатньо
 • 4 Правильне харчування для набору ваги
 • 5 Спорт і режим дня в житті худеньких
 • 6 Коли потрібна допомога психолога

Причини зайвої худорлявості

До основних причин, що викликають зайву худорлявість відносять:

Як швидко набрати вагу жінці або як перемогти худорлявість

Як виявити причину

 • особливості обміну речовин
 • генетичну або спадкову схильність
 • захворювання щитовидної залози або шлунково-кишкового тракту
 • гормональні розлади
 • наявність в організмі паразитів (глистяна інвазія)
 • неправильне харчування
 • розлади нервової системи, пов’язані з постійними стресами, недоліком відпочинку, поганою якістю сну
 • онкологічні захворювання

І якщо в першому випадку проблема з часом вирішується сама собою (з віком людина набуває нормальну масу тіла), то всі інші випадки вимагають ретельного вивчення ситуації, зміна способу життя і в разі необхідності, медикаментозного лікування.

І незважаючи на те, що надмірна худорба і недолік ваги в більшості випадків лікуються складніше і довше, ніж ожиріння, сучасні можливості медицини, дієтології, спорту і навіть естетичної медицини здатні в корені змінити ситуацію.

Небезпечні наслідки нестачі ваги

 • З точки зору медицини жінки, чия вага, незалежно від зросту, не перевищує 45 кілограм вважаються виснаженими. Науково доведено, що при перетині 45-ти кілограмового показника в меншу сторону, у сформувалася і фертильної жінки припиняється менструація і зникає здатність до народження дітей.
  Як швидко набрати вагу жінці або як перемогти худорлявість

  Призводить до безпліддя

 • Ослаблення імунної системи.
 • Можливе підвищення рівня цукру в крові, що може призвести до цукрового діабету.
 • Можливе зміщення внутрішніх органів і, як наслідок, порушення і збої в їх роботі.
 • Розвивається атрофія м’язів.
 • Через відсутність жирового прошарку підвищуються ризики травмування кісток і суглобів.
 • Можливе підвищення крихкості кісток.
 • У 15% випадків захворювання на анорексію призводять до смерті.
 • Виснаження і недостатня маса тіла це не тільки негарно і не модно, це ще й небезпечно для здоров’я і життя в прямому сенсі слова. Тому доведеним до виснаження жіночому тілу потрібні не захоплені і заздрісні погляди, а втручання медиків і, ймовірно, психологів.

  Що робити, коли ваги недостатньо

  Найпростіша формула розрахунку індексу маси тіла (ІМТ) виглядає наступним чином: m/h2, де m — маса тіла (в кілограмах), а h — зріст людини (в метрах). Ця формула підходить тільки для дорослих, не вагітних і не переймаються особливо сильно спортом жінок. При такому розрахунку нормальним показником вважається ІМТ, рівний значенню 18,5-24,9. Всі значення нижче 18,5 автоматично вважаються потенційно небезпечними.

  Як швидко набрати вагу жінці або як перемогти худорлявість

  Норма ваги

 • Незалежно від того, наскільки сильно жінка захоплюється своїм виснаженим тілом або, навпаки, лякається його, при досягненні критичного показника в 45 кілограмів (а може бути і раніше) необхідно звертатися за медичною допомогою. Приводом для занепокоєння повинен стати ІМТ нижче 18,5. Починати свою «одіссею» за медичним установам слід з відвідування кабінету лікаря-ендокринолога, який зможе виявити чи є недолік маси тіла фізіологічною особливістю жінки або ж це наслідок порушень в роботі щитовидної залози. Так, крок за кроком, знадобиться пройти всіх лікарів, що дозволить виключити або виявити наявні захворювання і вжити необхідних заходів для усунення виявлених проблем зі здоров’ям.
 • Паралельно з медичним обстеженням знадобиться звернути увагу на своє харчування і зробити акцент на здорове та збалансоване харчування, а не на фаст-фуді.
 • І нарешті, не буде зайвим звернути найпильнішу увагу на заняття спортом, які допоможуть збільшити масу тіла за рахунок м’язової маси, а не жиру.
 • Набір ваги — це важка праця, що вимагає маси зусиль і комплексного підходу до вирішення проблеми. Тільки в цьому випадку можуть бути гарантовані хороші результати з високою ефективністю.

  Правильне харчування для набору ваги

  Для збільшення маси тіла дієтологи рекомендують зосередитися не тільки на продуктах, що підходять для набору ваги, але і на загальних принципах здорового харчування.

  Як швидко набрати вагу жінці або як перемогти худорлявість

  Правильне харчування

 • Загальна кількість калорій для жінок, які ведуть боротьбу за вагу, а не проти нього, має коливатися в межах 3500-4000. Це досить великий обсяг їжі, навіть виходячи з добової норми. Тому дробове харчування — вихід з положення. Кількість прийомів їжі має зрости до 5-7 протягом дня. Загальні принципи здорового харчування актуальні і тут: поглинаючи їжу не треба нікуди поспішати, жувати потрібно повільно і ретельно.
 • До продуктів, що сприяють збільшенню м’язової маси відносять зернові і бобові культури, овочі, фрукти, молочні продукти, яйця. З м’ясних продуктів віддати перевагу рекомендується риби і птиці.
 • Також потрібно урізноманітнити свій раціон продуктами, що містять «повільні вуглеводи»: картопля, білий хліб, рис, макарони, крупи.
 • Допоможуть одужати наступні рекомендації:

  • Рекомендується щодня з’їдати мінімум 3 порції страв, що складаються з повільно засвоюваних вуглеводів.
  • Збільшити загальну кількість вуглеводів можна за рахунок фруктових соків, сухофруктів, меду, горіхів, натуральних десертів (мармелади, пастили).
  • Також має бути збільшено кількість щодня споживаних жирів (крім трансжирів). 110-120 грам жиру в день полегшать роботу по набору ваги. Для цих цілей чудово підходять вершкове і рослинне масло, жирна сметана і вершки.

  Основне завдання по набору ваги в частині харчування зводиться до збільшення споживаних калорій. Однак це не означає, що в себе, як в мусорку, можна «закидати» все, що їстівне.

  Для збільшення ваги робота над щоденним раціоном проводиться з такою ж ретельністю і критичністю, як і у випадку, коли потрібно схуднути. Тому продукти швидкого приготування, фаст-фуд, смажена і багаторазово пересмажена страви, солодкі газовані напої та здобні булочки в необмежених кількостях для здорового набору ваги не підходять.

  Спорт і режим дня в житті худеньких

  Як швидко набрати вагу жінці або як перемогти худорлявість

  Правильно підбирати вправи

  Збільшення фізичного навантаження взагалі і деякі види фітнесу зокрема сприяють збільшенню ваги за рахунок набору м’язової маси.

  Для тих, хто потребує наборі ваги, такі види тренувань, як аеробні види спорту, кардіо тренування, плавання в швидкому темпі — всі ці і подібні їм види спорту спалюють калорії, «иссушают» тіло. Для нарощування м’язів найкраще підходять силові тренування.

  Якщо немає медичних протипоказань, то заняття на силових тренажерах краще всього проводити 3-5 разів на тиждень, через день. Пауза необхідна для відновлення м’язів. Рекорди нікому не потрібні, тому все треба робити не поспішаючи і розмірено, з середніми показниками у всьому: середні ваги, середній темп, середня кількість підходів і звичайно ж, під керівництвом досвідченого тренера. Хоча б перший час.

  Чи варто говорити про те, що налагодження режиму сну і неспання — одна з умов успішної кампанії з набору ваги. Здоровий 8-10 годинний сон також важливий.

  Виключати спорт (навіть якщо зовсім немає сил, або зовсім не хочеться, чи дійсно колись) — не найправильніше рішення. Оскільки з ним набрати вагу вийде значно швидше, ніж без нього. До того ж, тіло набуває контури спортивної фігури, зникнуть незграбність і різкість, властиві жінкам з дефіцитом маси тіла.

  Коли потрібна допомога психолога

  У випадку, коли не виявляються функціональні причини порушень роботи організму, має сенс звернутися до психологів. Можливо, що причиною дефіциту ваги є психологічні проблеми, підвищені нервові навантаження, стреси або фобії, пов’язані з їжею і процесами її поглинання.

 • У таких випадках психологи, психотерапевти і навіть психіатри рекомендують «поставити» на паузу звичний спосіб життя (взяти відпустку, змінити обстановку, переїхати на місце, найменше провокує стресову ситуацію), переглянути своє ставлення до ситуації, за допомогою відповідних фахівців стабілізувати психоемоційний стан.
 • Шкідливі звички (вживання алкоголю, куріння, недолік сну) — самі по собі є стресом для організму. Позбавлення від них дозволить прискорити набір ваги і привести роботу організму до норми.
 • Нерідко буває, що без допомоги фахівців (психологів, психотерапевтів, психіатрів) неможливо встановити істинні причини, що призводять до дефіциту маси тіла, зайвої худорби або виснаження.

  У складних і запущених випадках можуть бути призначені антидепресанти, медикаментозне лікування, госпіталізація.

  З недоліком ваги боротися значно складніше і, в деяких випадках, довше, ніж його надлишком. Але при комплексному підході і вчасно вжиті заходи можна досягти прекрасних результатів, які можна підтримувати протягом усього подальшого життя.