Осінь наближається, а разом з нею – холодний вітер, сльота і дощі, які найчастіше стають причинами застуди. Застуда вражає носоглотку, всі мікроби розмножуються саме там. Якщо у людини сильний імунітет, то застуда може пройти для нього непомітно. Однак люди з ослабленим імунітетом відчувають на собі всі «принади» захворювання: закладеність носа, біль у горлі, ломота в м’язах, підвищена температура, чутливість шкірних покривів, хвороблива реакція очей на світло.

Що робити, якщо від застуди потрібно позбутися швидко? Чи можливо лікування застуди в домашніх умовах так, щоб потім не виникло побічних ефектів? Якщо розпізнати захворювання на самому початку і не відкладати заходи порятунку на потім, то цілком можливо.

Перше, про що варто подбати хворій людині – про відпочинок. Під час застуди організму всі сили направляє на боротьбу з мікробами, і якщо в цей час його відволікати роботою або фізичними навантаженнями, він не зможе захищатися з належною силою.

Перегляньте свій раціон. На час нездужання обмежте вживання білкової їжі (яйця, м’ясо, риба, сир), а також жирних, копчених, смажених, багатокомпонентних страв. В раціон потрібно включити бульйони, негусто супи, а також рясне пиття. Крім звичного чаю пийте також трав’яні. Заварюйте м’яту, мелісу, ромашку, малина, шипшина і т. д. Не обмежуйте себе в рідині – вона допомагає виводити з організму відходи життєдіяльності мікробів. Крім того, рідина в організмі дозволяє підтримувати терморегуляцію, яка з-за високої температури порушена.

До речі про температурі. Це – природна реакція організму на атаку мікробів. Температура – ознака того, що ваше тіло бореться з недугою. Якщо вас не сильно турбують супутні симптоми (ломота, головний біль тощо), то до 38,5 температуру збивати не рекомендується. Однак якщо вам дуже важко терпіти це стан, прийміть жарознижуюче.

Лікувати застуду в домашніх умовах можна, якщо нездужання триває не довше семи днів. Якщо ж ви вже тиждень боретеся з хворобою, а лише симптоми посилюються, то вам явно потрібна кваліфікована медична допомога.

У перші добу застуди не капайте в ніс лікарських препаратів. Ви можете промивати ніс сольовим розчином (в ідеалі – морською сіллю). Так само при перших же симптомах слід почати полоскання горла. Ліки від застуди в домашніх умовах: на чашку теплою (не гарячою!) води 1 ч. л. солі, 1 ч. л. соди й 2-3 краплі йоду. Полоскати горло стоїть перед і після їжі. Якщо з якихось причин вам не підходить таке полоскання, то спробуйте капнути у воду кілька крапель настоянки евкаліпта.