Як швидко вилікувати застуду?

Осінь наближається, а разом з нею – холодний вітер, сльота і дощі, які найчастіше стають причинами застуди. Застуда вражає носоглотку, всі мікроби розмножуються саме там. Якщо у людини сильний імунітет, то застуда може пройти для нього непомітно. Однак люди з ослабленим імунітетом відчувають на собі всі «принади» захворювання: закладеність носа, біль у горлі, ломота в м’язах, підвищена температура, чутливість шкірних покривів, хвороблива реакція очей на світло.

Що робити, якщо від застуди потрібно позбутися швидко? Чи можливо лікування застуди в домашніх умовах так, щоб потім не виникло побічних ефектів? Якщо розпізнати захворювання на самому початку і не відкладати заходи порятунку на потім, то цілком можливо.

Перше, про що варто подбати хворій людині – про відпочинок. Під час застуди організму всі сили направляє на боротьбу з мікробами, і якщо в цей час його відволікати роботою або фізичними навантаженнями, він не зможе захищатися з належною силою.

Як швидко вилікувати застуду?

Перегляньте свій раціон. На час нездужання обмежте вживання білкової їжі (яйця, м’ясо, риба, сир), а також жирних, копчених, смажених, багатокомпонентних страв. В раціон потрібно включити бульйони, негусто супи, а також рясне пиття. Крім звичного чаю пийте також трав’яні. Заварюйте м’яту, мелісу, ромашку, малина, шипшина і т. д. Не обмежуйте себе в рідині – вона допомагає виводити з організму відходи життєдіяльності мікробів. Крім того, рідина в організмі дозволяє підтримувати терморегуляцію, яка з-за високої температури порушена.

Як швидко вилікувати застуду?

До речі про температурі. Це – природна реакція організму на атаку мікробів. Температура – ознака того, що ваше тіло бореться з недугою. Якщо вас не сильно турбують супутні симптоми (ломота, головний біль тощо), то до 38,5 температуру збивати не рекомендується. Однак якщо вам дуже важко терпіти це стан, прийміть жарознижуюче.

Як швидко вилікувати застуду?

Лікувати застуду в домашніх умовах можна, якщо нездужання триває не довше семи днів. Якщо ж ви вже тиждень боретеся з хворобою, а лише симптоми посилюються, то вам явно потрібна кваліфікована медична допомога.

У перші добу застуди не капайте в ніс лікарських препаратів. Ви можете промивати ніс сольовим розчином (в ідеалі – морською сіллю). Так само при перших же симптомах слід почати полоскання горла. Ліки від застуди в домашніх умовах: на чашку теплою (не гарячою!) води 1 ч. л. солі, 1 ч. л. соди й 2-3 краплі йоду. Полоскати горло стоїть перед і після їжі. Якщо з якихось причин вам не підходить таке полоскання, то спробуйте капнути у воду кілька крапель настоянки евкаліпта.

Як швидко вилікувати застуду?