Відбілювання зубів активованим вугіллям в домашніх умовах. Як діє популярний метод?

Як відбілити зуби активованим вугіллям в домашніх умовах? Як часто виконувати чистку і не нашкодити емалі? Що робити для поліпшення результату? Відповімо на ці та інші питання в нашій статті!

Використання активованого вугілля в медицині обумовлено його високими сорбційними властивостями і повною безпекою. Речовина являє собою пресовану порошок деревного або кокосового вугілля, здатний поглинати воду і все, що в ній міститься: токсини, забруднення.

Вважається, що саме так веде себе активоване вугілля для відбілювання зубів. Рецепт його застосування, однак, базується зовсім на інших властивостях. Про них ми розповімо докладно.

Як діє активоване вугілля

Сорбційні якості вугілля проявляються лише при контакті з великим об’ємом води. А відбілювання зубів активованим вугіллям в домашніх умовах базується на його властивості абразивних. Структура порошку вкрай неоднорідна, що проявляється наявністю дрібних щільних частинок. При масажуванні ними поверхні зубів ці частинки зовсім не вбирають наліт, а жорстко знімають його разом з мікрочастинками емалі.

При цьому вважати, що відбілювання зубів активованим вугіллям шкідливо, не варто. У всякому разі, назвати його більш шкідливим, ніж комбінацію соди з перекисом водню, не можна. При попаданні в організм речовина не спричинить жодних проблем. Не дратує воно і слизової оболонки рота, з-за чого може використовуватися навіть при наявності їх пошкоджень. Не викликає воно опіків слизової у разі порушення концентрації.

Активоване вугілля в таблетках

Єдиним мінусом методу варто вважати його жорстке вплив на емаль, фактично, її механічне стирання, що спричиняє появу непомітних оку тріщин, які в подальшому стають причиною підвищеної чутливості зубів. Більш безпечним і щадним методом є, наприклад, капи для відбілювання, які не просто усувають наліт, але й насичують емаль мінеральними речовинами. Якщо ж говорити про вартість, то відбілювання зубів за допомогою активованого вугілля, безумовно, найдешевше.

3 техніки процедури

Існує кілька рецептів відбілювання зубів активованим вугіллям. У кожному випадку потрібно 1-2 таблетки.

Розтовчіть таблетки в порошок і змішайте їх з невеликою кількістю води. Обсяг її повинен бути мінімальним для отримання густої кашки. Зручно вливати воду по краплі, з піпетки, добре перемішуючи суміш. Одержаним складом почистіть зуби. Для цього можна використовувати м’яку зубну щітку або подушечки пальців, щоб знизити дію абразиву. Після масажу поверхні зубів протягом 2 хвилин, прополощіть рот.

Експрес-метод відбілювання зубів активованим вугіллям. Відгуки свідчать про його ефективності, хоча і недостатньою ретельності очищення емалі. Візьміть пару чорних таблеток і ретельно розжуйте у роті. Потім наберіть в рот води, полощіть протягом хвилини, виплюньте.

«Вугільна» зубна паста. Розтовчіть 1 таблетку вугілля, додайте трохи порошку безпосередньо на зубну пасту на щітку. Чистіть зуби, як зазвичай.

{loadposition thealth

5 порад, як знизити ризик пошкодження емалі

Подрібнюйте таблетки до однорідного порошку без великих включень. Це дозволить зменшити агресивність впливу абразиву.

Використання зубної щітки з жорсткою щетиною підвищує ризик руйнування емалі. Виконуйте чищення щіткою з м’якою щетиною або кінчиками пальців, вологим марлевим тампоном, ватною паличкою.

Виключіть часте проведення процедури. Максимальна періодичність чисток повинна становити раз в 7 днів при нормальному стані емалі і раз на 10 днів, якщо існує проблема чутливості зубів.

Доглядайте за зубами в посиленому режимі. Це означає використання зубних паст з мінералізованих складом, який підтримає здоров’я емалі. Не забувайте про правильне харчування. У вашому раціоні завжди повинні бути продукти з високим вмістом кальцію, білка, фосфору.

При виявленні на емалі матових або білих плям припиняйте відбілювання і відвідайте стоматолога. Вони можуть свідчити про те, що в деяких місцях емаль сильно истончилась і можливий розвиток карієсу.

Ще однією особливістю чищення зубів активованим вугіллям є «чорні сліди на поверхні емалі і яснах. Якщо ви помітили тонкі чорні смужки на самій емалі, значить, вона вже пошкоджена і на ній присутні тріщини, які будуть тільки збільшуватися при продовженні абразивного впливу.

Впоратися з залишками вугілля в яснах і між зубами дозволить ретельне полоскання водою або зубочистка, якій доведеться виколупувати всі дрібні чорні частинки. Із-за тривалої гігієни після процедури виконувати її не рекомендується вранці перед роботою. Зручним часом для неї буде вечір, коли ви нікуди не поспішаєте.