Як вилікувати бронхіт? Профілактика, симптоми, лікування бронхіту

Бронхіт — це запалення бронхів, яке найчастіше викликається вірусом. Лікувати це захворювання дуже важко, і тому людям не дуже хочеться йти до лікаря, і вони воліють лікуватися вдома самостійно. Саме з цієї причини в цій статті ми з вами сьогодні розберемо питання: як вилікувати бронхіт?

Симптоми бронхіту

Перш за все, потрібно сказати про симптоми бронхіту. Адже у вас може бути яке-небудь інше захворювання!

Найперший симптом бронхіту — нежить. Зазвичай він не дуже сильний. Потім з’являється мокрий кашель і піднімається температура. Варто відзначити, що іноді буває задишка. Зазвичай всі ці симптоми тривають не більше чотирьох днів, а сам бронхіт можна вилікувати за 10 днів. Я сподіваюся, ви розумієте, що таке можливо, тільки якщо ви вчасно почали лікування. Якщо ж ви пізно почали лікуватися або ж взагалі не починали лікування, бронхіт може легко перейти в хронічну форму, яку лікувати набагато складніше.

Як лікувати бронхіт?

Найголовніше при лікуванні бронхіту — завжди потрібно бути в теплі, особливо ноги. По дому ходите в теплих шкарпетках і можна ще у домашніх капцях.

Дихати треба тільки носом. Ні в якому разі не дихайте ротом. Розумію, дихати через ніс дуже важко під час нежиті, а що поробиш Як вилікувати бронхіт? Профілактика, симптоми, лікування бронхіту Також пийте

Під час лікування бронхіту потрібно пити дуже багато води, приблизно 3-4 літра в день.

 

 

Як і під час лікування застуди, так і при бронхіті потрібно не забувати про постільному режимі. Намагайтеся якомога менше перебувати на ногах, і як можна більше лежите в ліжку. Розумію, що постільний режим дуже швидко набридає, але, лежачи в ліжку, ви можете зайнятися яким-небудь приємним справою, наприклад: дивитися телевізор, сидіти за ноутбуком, поговорити по телефону з тими, кого давно не бачили, і так далі. Маса справ Як вилікувати бронхіт? Профілактика, симптоми, лікування бронхіту

При підвищеній температурі потрібно користуватися жарознижувальними препаратами і приймати вітаміни, щоб зміцнювався імунітет. Коли температура перестане підвищуватися, ви можете застосовувати гірчичники, а також мазати область грудей спеціальними прогревающими мазями.

У деяких випадках при бронхіті можуть призначатися антибіотики. Але це все залежить від віку хворого і ступеня захворювання. Але якщо дитина захворіла бронхітом, краще відразу ж звернутися до лікаря і купувати тільки ті препарати, які написані в рецепті. Тільки не користуйтеся препаратами центральної дії, наприклад: «Кодеїн», і вже тим більше не давайте їх дитині.

Також, щоб вилікувати бронхіт, використовують відхаркувальні препарати, в число яких входять: трава подорожника, оман, алтей, термопсис та інші. До складу цих препаратів входять алкалоїди, тому, якщо у хворого є які-небудь проблеми в роботі центральної нервової системи, краще відмовитися від цих ліків, щоб не виникло ускладнень. Всі ці препарати рослинного походження, але вони можуть викликати алергію, тому не варто вибирати ліки самостійно. Краще зверніться до фахівця, який правильно призначить лікування бронхіту.

Профілактика бронхіту

Щоб не захворіти бронхітом дітям, потрібно завжди вчасно лікувати нежить, а також всі запалення дихальних шляхів. Що стосується профілактики дорослих, їм потрібно просто відмовитися від куріння і алкоголю, оскільки ці звички дуже послаблюють імунітет і організм в цілому. Також намагайтеся вчасно лікувати всі захворювання, тепло одягатися, не переохолоджуватися і регулярно приймати вітаміни.

На рахунок вітамінів я б хотіла сказати, що краще всього їсти свіжі овочі та фрукти, а ось полівітаміни краще приймати в холодні пори року.

Тепер ви знаєте, як вилікувати бронхіт! Не хворійте, дорогі друзі!