Як вилікувати цистит? Його симптоми, причини та діагностика

Від цього захворювання не застрахований ніхто, і кожен може захворіти. Кожен може випадково переохолодитися, недостатньо промити інтимні місця і занести інфекцію… Слід зазначити, що жінки хворіють на цистит частіше, ніж чоловіки. Давайте в цій статті розглянемо симптоми, причини циститу, а також як вилікувати цистит?

Симптоми циститу

Симптомів циститу кілька:

  • Болі внизу живота, трохи нижче лобкової кістки
  • Ви найчастіше ходите в туалет по маленькому
  • Сечовипускання частішають вночі
  • При сечовипусканні з’являється біль і печіння

Це і є симптоми циста. Якщо у вас є підозра, що у вас є ця хвороба, вам потрібно терміново звернутися до лікаря!

Я хотіла б вам сказати одну дуже важливу річ: знайте, що цистит просто вилікувати антибіотиками не можна, його можна тільки приглушити ними на час. А після їх дії цистит знову до вас повертається.

Причини циститу

У жінок цистит зазвичай виникає із-за того, що інфекція з піхви потрапляє в сечовипускальний канал.

У чоловіків він виникає з-за інфекції, яка виникає передміхурової залози.

А також цистит може з’явитися з-за стрептококів, стафілококів та кишкової палички. А ще через гонореї або хламідіозу. Бачите, скільки причин циститу? Тому, щоб точно визначити діагноз, потрібно здати аналізи на всі ці захворювання.

Як все це відбувається? Інфекція потрапляє в сечовий канал, потім в сечовий міхур. Там починається запалення стінок сечового міхура. А якщо цистит не лікувати, це запалення може перейти і в нирки, а це дуже серйозно!

Часто у молодих дівчат з’являється цистит, як тільки вони починають жити статевим життям. У них рветься незаймане плево і порушується мікрофлора піхви, а як раз-таки звідти інфекція потрапляє в сечовий канал. Це і викликає запалення.

 

 

Також я хочу звернути увагу на те, що недолікований цистит зазвичай переходить в хронічну форму. Він є, і стінки сечового міхура запалені, але сам цистит не загострюється до тих пір, поки не знизиться імунітет.

Діагностика циститу

Щоб точно знати діагноз, вашу сечу досліджують під мікроскопом, і дивляться кількість лейкоцитів в ній. Чим їх більше, тим сильніше розвинений запальний процес. Далі, щоб з’ясувати, хто ж був збудником захворювання, проводять посів сечі на сприятливу для розвитку бактерій середовище. Далі підбирають ліки, в залежності від того, який вид бактерій «виріс» на посіві.

Якщо ви зробили перші два аналізи, але їх недостатньо, щоб випередити точний діагноз, потрібно робити цистоскопію. Якщо у вас виходить сеча з кров’ю, потрібно обов’язково робити цистоскопію. Тому що наявність крові в сечі може бути не тільки ознакою циститу, але і інших захворюванні теж.

Щоб зробити цистоскопію, хворого спочатку укладають на спину, а потім йому вводять у сечовивідний канал знеболювальне. Як тільки воно подіє, в сечовипускальний канал вводять спеціальну трубку з оптичним кінцем – цистоскоп. Просуваючи цистоскоп по сечівнику, лікар бачить, якщо в каналі запалення. А в сечовому міхурі цистоскоп дозволяє побачити сам запальний процес. Єдине ускладнення цистоскопії – кровотеча, яке було викликано цистоскопом при цистоскопії.

Кормі цистоскопії є ще один метод визначення наявності циститу – УЗД тазу. Але ця процедура проводиться набагато рідше, ніж цистоскопія.

Лікування циститу

Щоб вилікувати цистит, людини не обов’язково, звичайно, госпіталізувати.

Взагалі, будь розумний і стежить за своїм здоров’ям людина при появі циститу посидить кілька днів вдома, приймаючи рясне питво (2-3 літри води в день). У цей період краще всього дотримуватися дієти. Найкраще виключити до мінімуму все солоне, смажене, тушковане, мариноване, солодке, а включити в раціон потрібно фрукти і овочі. Якщо у вас є цистит, краще всього на час лікування відмовитися від статевого життя, щоб не було різних ускладнень.

Якщо дотримуватися цих порад, а також виконувати рекомендації лікаря, можна назавжди позбутися від циститу і не згадувати про нього ніколи!

Коли жінка починає лікуватися від циститу, їй потрібно обов’язково приймати ліки, які відновлюють мікрофлору піхви.

І не забувайте, що при циститі дуже важливо дотримуватися хорошу гігієну статевих органів! Удачі, дорогі друзі!