Карієс – це одна з найпоширеніших захворювань зубів. Карієс є, як і у дорослих, так і у дітей. У цій статті давайте розглянемо причини, симптоми карієсу, а також як вилікувати карієс.

Отже, що ж являє собою карієс? Це таке захворювання, при початковій стадії якого відбувається пом’якшення і демінералізація твердих тканин зуба, а потім з’являються невеликі пошкодження дентину і емалі. Далі відбувається утворення каріозної порожнини. І, якщо не лікувати карієс, він може повністю зуби зруйнувати.

Причини карієсу

Причинами карієсу можуть бути порушення обмінних процесів, хронічні захворювання (наприклад, туберкульоз), а також важко перенесені недавні захворювання, якість і кількість слиновиділення, а також раціон харчування.

Але, як ви, напевно, вже здогадалися, основна причина карієсу – неправильний догляд за зубами. Після їжі між зубів залишаються частинки їжі. Якщо їх не прибирати протягом декількох годин, утворюється зубний наліт – клейка плівка, в якій знаходяться мікроби. Це мікроби стрептококи. Саме вони виробляють таку молочну кислоту, яка розм’якшує емаль і посилює каріозний процес.

Також при хворобах шлунка, печінки, нирок, а також при зниженому імунітеті, ризик захворювання карієсом у багато разів збільшується. Це відбувається, тому що ці хвороби погіршують синтез, а також засвоєння мікроелементів, білків, жирів і вуглеводів. Внаслідок цього порушується живлення зубів. Вона стає неповноцінним, і виникає карієс.

Як всім нам говорили в дитинстві, якщо їсти багато солодкого, буде карієс. Так воно і є!

 

 

Симптоми і стадії карієсу

Отже, на початковій стадії емаль зубів стає більш пухкою. На ній з’являється світла пляма, розміром 1-3 мм Воно майже непомітно. Біль на цій стадії не відчувається. Це саме час, щоб звернутися до лікаря. Тому що вилікувати карієс на початковій стадії набагато легше, ніж на наступному.

Якщо не почати лікувати його, поверхню зуба руйнується і виникає поверхневий карієс. Якщо вже його не лікувати, в решту поверхню зубів бактерії проникають і харчуються в них дентином. Саме ці бактерії руйнують зуб. Це середній карієс, який поступово переходить у глибокий.

Якщо у вас глибокий карієс, у вас буде дуже сильний біль, і може бути, навіть нічна. На такій стадії глибока каріозна поразка зачіпає дентин, цим і викликається біль. Зазвичай вона проявляється через укуси на зуби їжі, а також при різних температурах.

Профілактика й лікування карієсу

Отже, профілактика в першу чергу повинна поєднувати в собі правильний догляд за порожниною рота, а також правильний режим дня і харчування.

Ось певні правила, які допоможуть вам якоюсь мірою запобігти карієс:

  • ретельне пережовування їжі
  • відкушувати їжу потрібно передніми зубами, а жувати тільки бічними, щоб не пошкодити передні
  • не переставайте їсти тверду їжу. Можливо, це для зубів і важко, але брак фруктів та овочів призводить до поганого самоочищення зубів
  • намагайтеся чистити зуби після кожного прийому їжі, або хоча б просто полоскати рот водою. Якщо у вас немає такої можливості, жуйте після кожного прийому їжі жуйку, так як вона вичищає зубний наліт
  • щодня вживайте молочні продукти
  • також не забувайте про зубну нитку. Прочищайте їй зуби обов’язково 1 раз на день
  • Виконуючи ці поради, ви можете запобігти появі карієсу, а, якщо він вже з’явився, раджу звернутися для отримання правильного лікування до стоматолога.

    Успіхів, дорогі друзі! Залишайте коментарі, якщо у вас є свої способи лікування карієсу! Ми будемо дуже раді!