Як вилікувати ячмінь на оці швидко?

Як і будь прищик на обличчі, та й не тільки на обличчі, це не тільки негарно, але ще й боляче. Власне так і ячмінь, це прищ на столітті. Давайте зараз поговоримо про те, як вилікувати ячмінь.

Ячмінь і халазион

Насправді, вилікувати ячмінь на оці не так вже й складно. Але давайте спочатку розглянемо його причини. Їх маса, але серед цієї маси виділимо основні.

  • ячмінь виникає при попаданні інфекції на сальну залозу століття, наприклад, у жінок це може бути туш, олівець для очей
  • через закупорки протоки залози відмерлими лусочками шкіри

Результат усього цього – червоний болючіше прищ краю століття, біля основи вій, з поступово з’являються кружком на його вершині, тобто білого гною в самому ячмені.

Схоже на ячмінь – халазион. Це невеликий вузлик під шкірою століття, який, як і ячмінь, виникає він із-за попадання на сальну залозу століття інфекції. Це може бути пил, невдалий макіяж у жінок і так далі. У нього є відмінності від ячменю: халазион не гноїться, повільно розвивається і не болить. До речі, на рахунок болю: можуть бути невеликі болючі відчуття у вигляді поколювання, а також може бути пухлина і свербіж.

На кожному столітті знаходиться близько 20-30 сальних залоз. І тому не лякайтеся, якщо у вас буде кілька ячменей і халазионов.

Як вилікувати ячмінь на оці в домашніх умовах?

Нижче наведено кілька способів, як швидко вилікувати ячмінь на оці.

 

 

Теплий компрес

Це засіб допоможе халазиону розсмоктатися, а ячменю прорватися.

Як тільки у вас з’явилися перші ознаки ячменю, наприклад, щось схоже на горбок на столітті, відразу ж зробіть собі теплий компрес. Ватний диск або тканину змочіть у воді, щоб він був сильно вологим і теплим, і прикладіть його до ячменю мінімум на 5 хвилин. Робіть такий компрес 4 рази на день протягом двох тижнів. Повинно пройти! Як вилікувати ячмінь на оці швидко?

Ні в якому разі не видавлюйте ячмінь або халазион, інакше він може прорватися вглиб століття, і тоді проблема буде набагато серйозніше.

Що стосується макіяжу у жінок – ні в якому разі. І вже тим більше, якщо макіяж і був причиною появи ячменю. Повторне потрапляння на сальну залозу інфекції може призвести до появи ще одного ячменю або халазиона.

Також при появі цих двох «гидот» як можна швидше зверніться до окуліста або офтальмолога. У таких випадках обов’язково потрібно відвідати фахівця, адже це не застуда, яку можна легко вилікувати і в домашніх умовах. Якщо у вас є ячмінь або халазион може ж бути там і кіста або ще що-небудь схоже, з чим домашні і народні засоби впоратися не в силах. Поява ячменю найчастіше говорить про цукровому діабеті.

Як тільки у вас з’явилося щось схоже на ячмінь, відразу зверніться до лікаря, тому що досвідчений фахівець точно допоможе вам позбавитися від халазиона або ячменю. Самолікуванням займатися не потрібно, тому що ви можете тільки погіршити ситуацію.

Удачі вам, дорогі друзі!