Як визначити форму обличчя і підібрати стрижку правильно

Типи особи були придумані стилістами для того, щоб кожна дівчина могла легко вибирати прикрашають саме її зачіски, головні убори і аксесуари. Але, на жаль, не всі дівчата знають, яка у них форма обличчя, як визначити її, а деякі зробили це помилково і ходять в образі, який насправді їх псує. У своїй роботі я зустрічаюся з подібними випадками досить часто, тому я вирішила написати цю статтю, в якій я докладно розповім вам, як визначити форму обличчя і підібрати стрижку правильно.

Як підготуватися

Вам знадобиться дзеркало, олівець і вимірювальний сантиметр, тобто предмети, які є в будинку у кожної дівчини. Дзеркало повинно бути достатньо великим, щоб відображати вас до пояса, для точного розрахунку проводити вимірювання потрібно топлес. Освітлення при цьому допускається тільки природне, тому процедуру можна проводити тільки в денний час. До початку приберіть волосся з обличчя і шиї і зберіть їх в пучок.

Методики вимірювання

Є 2 способи дізнатися форму свого обличчя. Ви можете провести обидва і порівняти результат.

Увага! Тести в інтернеті, не видадуть вам точний результат. Вони засновані на вашому візуальному сприйнятті свого обличчя, що не завжди відповідають істині. А наведені нижче методи засновані на неупереджених цифрах.

Спосіб 1

Цей метод покаже вам два можливих результату, з яких потрібно вибрати один самостійно.

 • Виміряйте відстань від підборіддя до лоба і розділіть отримане число на 3.
 • А тепер довжину від кінчика носа до нижньої точки підборіддя.
 • Порівняйте отримані значення:

  • Якщо цифри збіглися, у вас овальна або серцеподібна фора особи;
  • Якщо друге більше першого – квадратне або подовжене;
  • Якщо перше більше другого – то ромбовидное або кругле.

  Як визначити форму обличчя і підібрати стрижку правильно

  Спосіб 2

  Це більш точна методика визначення форми обличчя. Виміряйте наступні показники:

 • Ширину лоба;
 • Відстань між скронями;
 • Довжину щелепи;
 • Знову відстань від підстави лоба до кінчика підборіддя;
 • Знову порівняйте між собою отримані цифри:

  • Якщо відстань між скронями становить 60-90% від довжини особи, то воно овальне, серцеподібне або трапецієвидний;
  • Якщо ці значення рівні – обличчя кругле або квадратне;
  • А якщо відстань між скронями менше довжини особи на 59% і менше, то прямокутне або подовжене;
  • Якщо ширина лоба, відстань між скронями і довжина щелепи приблизно рівні, ваше обличчя прямокутне, квадратне або подовжене;
  • Якщо ширина лоба більше обох цифр, то воно серцеподібне або трикутне;
  • Якщо ширше всього відстань між скронями, то воно кругле, овальне або ромбовидное;
  • А якщо найбільше виявилася довжина щелепи, то у вас однозначно трапецієподібне особа.

  Сподіваюся, що змогла докладно пояснити вам відповідь на питання «як дізнатися, який у мене тип особи».

  Відеоролик:

  Підбираємо зачіску правильно

  Як показує моя практика, найбільш часто зустрічаються круглі, овальні, квадратні і трикутні обличчя. А тепер поговоримо про те, які зачіски підходять кожному типу.

  Кругле

  Ознаки круглого особи: рівні довжина і ширина, низький лоб, слабо виражені підборіддя і вилиці.

  Така особа не прикрасять короткі зачіски, а зроблять його ще круглішим. Зате великі локони зроблять його візуально більш витягнутими. Чубчик обов’язково повинна закривати лоб. В макіяжі потрібно звернути увагу на вилиці, правильно нанесена косметика здатна замаскувати кругле обличчя.

  Читайте також: зачіски і стрижки для повного особи

  Овальне

  Ознаки овального особи: довжина від лоба до підборіддя перевищує довжину між скронями, лоб ширше щелепи, вилиці виділяються, підборіддя може бути злегка гострим.

  Власницям овального особи пощастило, їм підійдуть абсолютно будь-які зачіски і всі варіанти чолок. Крім того, можна сміливо експериментувати з головними уборами та аксесуарами.

  Квадратне

  Ознаки квадратного особи: довжина і ширина його практично однакові, нижня щелепа добре оформлена, вилиці виражені середньо.

  Підійдуть цій особі будь довгі зачіски і чубчика. Найголовніше правило – не можна оголювати особу, збираючи волосся у пучок або хвіст. Тоді відразу стануть видні всі гострі кути. Із засобів макіяжу приховати їх допоможе косметика бежевих відтінків.

  Як визначити форму обличчя і підібрати стрижку правильно

  Трикутне

  Ознаки трикутного обличчя: широкий лоб і вузьке підборіддя з загостренням, різко виділяються вилиці.

  Додати трикутного особі більш правильну форму допоможуть чубчика, приховують лоб, завиті локони в області підборіддя, яскраво нафарбовані губи.

  Прямокутна

  Ознаки прямокутного особи: довжина більше ширини, волосся треба лобом ростуть рівною лінією, вилиці рівні лобі по ширині.

  Щоб наблизити таке обличчя до овального, необхідно закривати широкі вилиці зачіскою, а також правильним макіяжем.

  Грушоподібної

  Ознаки грушоподібної обличчя: чоло вже щелепи, широкі щоки, слабкі вилиці.

  Власницям грушоподібної особи важливо додати об’єму у верхній частині голови, щоб зробити його пропорційним. Це стає можливим за допомогою пишної зачіски, а також головних уборів. І ні в якому разі не можна ще більше звужувати лоб, збираючи волосся у пучок.

  Як визначити форму обличчя і підібрати стрижку правильно

  Серцеподібне

  Ознаки серцеподібного особи: широкий лоб, нерівна лінія росту волосся, вилиці однакової ширини з чолом, загострене підборіддя.

  Нагадує обличчя трикутного типу, але відрізняється лінією росту волосся. Приховати непропорційність допоможуть локони на рівні підборіддя, коригуючий форму макіяж скул, а також довгі сережки.

  Ромбовидное

  Ознаки ромбовидного особи: ширина лоба і щелепи рівні між собою, вилиці яскраво виражені, лоб високий, довгий підборіддя.

  Така особа зустрічається вкрай рідко. Виправити його форму допоможуть масивні сережки, кінський хвіст, а ось чубчика протипоказані повністю.

  Особливості вибору зачіски

  А тепер я розповім вам детальніше про те, які зачіски підходять до кожного типу особи:

  • Власницям овального і витягнутого обличчя, як я вже говорила, підходить абсолютно все;
  • У дівчат з круглими особами зачіска повинна бути не вище підборіддя. Підходять прямі або злегка хвилясті локони, не кучері. Слід уникати коротких стрижок, чілок вище лінії брів, прямого проділу, начосом і кінського хвоста
  • Квадратне обличчя прикрасять пишні локони з довгою чубчиком. Будь-які стрижки на середні волосся, що закривають обличчя з боків, допустимі. Підкреслять незграбність рис обличчя розпущене волосся біля плечей, хвости і пучки.
  • Володарки серцеподібного особи можуть сміливо носити розпущене волосся будь-якої довжини, а також будь-які зачіски з проділом. Чубчик таким дівчатам йде, а от хвости і пучки в даному випадку знову будуть недоречні.
  • Трапецієвидний особа допоможуть зробити більш овальним довге волосся або стрижка на рівні плечей. Завивка кінчиків волосся також буде доречна.
  • До ромбовидному особі йдуть довгі чубчики і будь-які стрижки, які не зачесываются тому.

  У пошуках ідей для нової зачіски я рекомендую вам знайти знаменитостей, форма обличчя яких аналогічно вашої і подивитися, як з завданням підбору способу справляються їх стилісти.

  Як визначити форму обличчя і підібрати стрижку правильно

  Висновок

  Як ви переконалися, дізнатися точну форму свого обличчя в домашніх умовах може кожна. Це нескладна процедура, яка проводиться швидко і допомагає зробити ваш образ більш досконалим. Правильно визначивши свій тип обличчя і підібравши до нього зачіску, макіяж, сережки та головні убори, ви повністю змініть зовнішність і будете дивувати оточуючих своїм новим образом. І я бажаю вам успіхів на цьому шляху!

  Як визначити форму обличчя і підібрати стрижку правильно