Погодьтеся, у багатьох буває таке, що цілий день крутишся-крутишся по хаті, треба зробити купу справ, а часу немає взагалі, так і на завтра ніяк не можна відкласти. Бувають такі ситуації, причому не рідко. Як викрутитися з них? Як все встигати, при цьому щоб не забувати про сім’ю? Про це ми поговоримо в цій статті!

Як все встигати?

Дійсно, як так виходить, що одні жінки все встигають, при цьому у них ще є кілька маленьких дітей, а в інших ні на що не вистачає часу? Справа все в тому, як ви розподіляєте свій час, як плануєте справи, як їх виконуєте і так далі. Але з чого почати? Що насамперед потрібно зробити, щоб все встигати?

  • Планування справ

Найголовніше – скласти план або список справ. Якщо ви вранці прокинетеся, не знаючи, що за сьогодні потрібно зробити, ви, скоріше за все, взагалі нічого не зробите в цей день. Саме з цієї причини потрібно ще за кілька днів знати, що і в який день потрібно робити. Прямо зараз, читаючи цей текст, візьміть листок паперу і напишіть на ньому список всіх справ, які вам потрібно зробити найближчим часом. Неважливо, які справи: важливі чи ні, все одно їх треба робити, тому пишемо абсолютно всі

  • Вибираємо час для справ

Отже, на листочку всі справи записані. Тепер настав час обрати час для справ, тобто яке зробити справу спочатку, яке потім і так далі. Ясна річ, що спочатку потрібно зробити найважливіші справи, а потім переключатися на інші. Але я вам раджу робити і важливі і неважливі в один день. Якщо після роботи вам необхідно прибрати в декількох кімнатах, не відкладайте це на інший день, адже це важливо. А якщо ви ще хотіли прийняти сольову ванну, це теж не варто відкладати. Нехай це найкраща річ, але на нього піде всього лише півгодини, до того ж така справа допоможе вам розслабитися, а також відпочити від роботи і домашніх справ! Так чому б і ні?

  • Список продуктів

Моя вам порада: завжди складайте список продуктів! Виберіть один день в тиждень, наприклад, в суботу, і в цей день приділіть півгодини, щоб написати список продуктів, які вам потрібно купити. Повірте, це не тільки заощадить час, це ще допоможе уникнути годинних черг. Також ви не будете бігати кожен день по магазинах. Просто запасіться продуктами приблизно на тиждень і вам цього цілком вистачатиме за винятком деяких продуктів, таких як хліб, молоко тощо.

  • Разом – простіше!

Згадуйте ці слова щоразу перед прибиранням у домі. Якщо ви живете одна, включіть музику голосніше і вирівняйте прибирання з улюбленою музикою. Ще варіант запросити кращу подругу. Разом прибирати веселіше ж А якщо ви вже маєте дітей, то підключайте їх до роботи. Тільки не бійтеся використовувати дитячу працю. Повірте, їм це піде тільки на користь! Зробіть так, щоб для дітей прибирання була не каторгою, а захоплюючим заняттям. До речі, чоловіка теж можна підключити до цього веселого обов’язковому справі, а після прибирання можна непогано відпочити або сходити повечеряти в кафе

 

 

  • Поєднуйте справи

Є дуже багато справ, які можна поєднати. Прибирання і фізичні вправи – ідеальне поєднання: і порядок буде в хаті, і фігура підтримайте! Також вправи можна поєднувати і з приготуванням їжі, і з сидінням за комп’ютером і ще багато з чим. Імпровізуйте

  • Брудний посуд

Проблема брудного посуду хвилює чимала кількість жінок. Але її можна постаратися вирішити в два рахунки: спробуйте просто підключити до цього дітей і чоловіка. Виберіть час, коли посуд миєте ви, коли чоловік і коли діти. А можна зробити ще простіше: нехай посуд миє кожен за собою. В такому випадку часу на миття посуду у вас буде виходити не більше 15 хвилин в день!

  • Сучасні технології вам в допомогу!

Недаремно з кожним днем удосконалюється техніка все більше і більше, адже це лише приносить користь. До прикладу, давайте візьмемо миючий пилосос. Чим вам не допомога? Він не тільки заощадить ваш час, але і прекрасно наведе порядок в домі в лічені хвилини!

  • Викидайте мотлох!

Є така звичка у багатьох жінок – зберігати непотрібні речі. А якщо цих речей мільйон? Все одно їх потрібно навіщо щось колекціонувати. Питається, навіщо? Якщо у вас теж є така звичка, візьміть собі за правило кожну суботу викидати 10 непотрібних речей. Приблизно 2-3 таких субот, і вам стане набагато легше дихати, адже не буде стільки пилу від всяких порваних речей, старовинних іграшок, сувенірів!

  • Перевіряємо кожну дрібницю

Якщо у вашому домі буває і таке, що на стільцях висить одяг, а на столі лежать непотрібні папірці, вам варто частіше від цього позбавлятися. Особисто я роблю так: кожен день, перед сном, просто ходжу по хаті і перевіряю, щоб на одяг не висіла на стільцях, щоб були чистими. Одним словом, щоб все було на своїх місцях. Мені так і прокидатися набагато приємніше, знаючи, що на кухні і у всіх кімнатах будинку чисто і все лежить на місці!

  • Повноцінний відпочинок

Пам’ятайте, що повноцінний відпочинок – обов’язкова умова для того, щоб все встигати. Якщо ви не будете нормально висипатися, приділяти час собі, а саме доглядати за собою, у вас буде поганий настрій. А коли поганий настрій, робити нічого не хочеться, ходиш млявою і в підсумку – нічого не зроблено! Саме тому після завалу на роботі, а також після інтенсивної роботи вдома, не варто відмовлятися від розслаблюючій ванни, а також від вечірнього перегляду телевізора! Якщо у вас буде повноцінний відпочинок, у вас буде гарний настрій, ви будете активно робити, і, отже, все встигати! Головне – не зупинятися!

Якщо ви будете слідувати цим правилам, буквально через кілька днів ви відчуєте, що стали набагато більше встигати і набагато менше утомлюватися!