Відповіді на питання про те, що робити якщо людина хропе, той, хто перебуває з ним поруч, прямо залежать від ситуації. Одна справа, якщо храпящий — коханий або родич, з яким можна вступити в контакт. Інше — якщо хропіння заважає заснути в громадському місці, наприклад, в поїзді або літаку. Лайфхаки на всі випадки життя допоможуть, якщо не вирішити проблему хропіння, то хоча б виспатися, а це вже дорогого коштує.

Зміст

 • Не чути шуму — що таке беруші і як ними користуватися?
 • Фоновий шум — вдала альтернатива хропіння
 • Ставлення до хропіння — як поміняти
 • Як впливати на хропе — методи і пристосування

Не чути шуму — що таке беруші і як ними користуватися?

Якщо поруч хропуть настільки сильно, що заснути під трелі просто неможливо, варто спробувати перевірений спосіб — беруші. Примітивні і недорогі «пробки» для вух можна купити в будь-якій аптеці. Крім хропіння, вони вбережуть вуха і від будь-яких інших сторонніх звуків, допоможуть налаштуватися на повноцінний відновлює сон в будь-якому положенні і ситуації.

Сучасні беруші мають деякі особливості:

 • виготовлені з різних видів матеріалів, починаючи від піни і закінчуючи пластиком і гумою;
 • можуть використовуватися людьми, страждаючими регулярними вушними інфекціями;
 • мають стильний дизайн і зручний футляр для зберігання.

Вибираючи беруші, варто віддавати перевагу самим м’яким і зручним у використанні моделей, не забувати про дотримання простих правил особистої гігієни, промиваючи вироби після кожного застосування. Важливий момент — неповна шумопоглощаемость виробів.

Перед тим, як скористатися берушами, потрібно переконатися в тому, що після їх надягання вдасться у разі тривоги почути попереджуючі звуки пожежної сигналізації.

Фоновий шум — вдала альтернатива хропіння

Фоновий — це шум, джерелами якого є:

 • телевізор без антени, уловлює сигнал;
 • пральна машина;
 • пилосос;
 • вентилятор та інші електроприлади.

Природно, що для того, щоб заснути при хропіння ніхто не буде включати пральну машину або оточувати себе з усіх сторін працюють вентиляторами. Джерелом такого шуму може стати плеєр або смартфон. У мережі досить багато варіантів цього звуку в запису.

Слухати фоновий шум або улюблену музику можна в навушниках, повністю абстрагувавшись від хропіння.

Щоб навушники не заважали спати, рекомендується вибирати спеціальні моделі для нічного сну у вигляді м’якої пов’язки на голову з проводом для підключення до девайсу.

Варто відзначити, що розслаблююча музика не тільки допоможе не чути звуків хропе, але і налаштує на повноцінний відпочинок, допоможе швидше і міцніше заснути.

Ставлення до хропіння — як поміняти

Беруші, навушники, електроприлади з «фоновим шумом є під рукою не завжди. Якщо раніше описані лайфхаки застосувати не представляється можливим, а виспатися потрібно, варто спробувати поміняти відношенню до звуків хропе. Трохи самонавіювання і приємних спогадів, дихальна гімнастика (глибокі вдихи з акцентом на проходженні повітря через живіт») і вміння розслабитися навіть після перерваного сну допоможуть повернути сон і повноцінно відпочити.

Зрозуміло, що не чути хропіння іншої людини без навушників і пробок у вухах не вийде, але можна постаратися навчити сприймати неприємні звуки, як звичні, не викликають роздратування. Простіше це зробити, намагаючись вловити ритм хропіння, розбираючи його «по нотах» і «інтервалам». Можливо, що це вийде зробити не відразу, головне — не здаватися і продовжувати практикуватися.

Якщо навіть після декількох тижнів практики довгоочікуваний спокійний сон буде здаватися чимось з області фантастики, варто спробувати радикальний метод — відселення від хропе в сусідню кімнату з щільно закритими дверима хоча б на кілька ночей на тиждень.

Як впливати на хропе — методи і пристосування

Складно висипатися, якщо людина сильно хропе не десь у громадському місці, звідки рано чи пізно можна піти, а вдома, на сусідньому ліжку. Виспатися поруч з храпуном складно, а вищеописані кошти і поради не завжди працюють. У таких випадках можна пробувати впливати на самого хропе.

В першу чергу, якщо хропіння сильний, гучний, із затримками дихання, потрібно запропонувати людині пройти медичне обстеження. Другий крок на шляху до зцілення — зміна способу життя. Фізичні навантаження, правильне харчування, дотримання режиму відпочинку і сну повинні поліпшити ситуацію.

З альтернативних методів лікування варто спробувати гучні засоби та препарати. Так, наприклад, не складе праці храпуну засипати з силіконовою кліпсою в носі, розширює носові проходи або з браслетом на руці, подає сигнали при перших серіях хропіння. Також варто спробувати спеціальні спреї, пов’язки для підтримки нижньої щелепи, ортопедичні подушки.

В боротьбі з хропінням всі засоби хороші — це правда, але тільки при відсутності серйозних патологій і показань для медичного втручання.