Багато сучасні люди мають проблеми з імунітетом. Причин тому безліч: постійний стрес, погана екологічна ситуація, неправильний спосіб життя, неякісна їжа тощо. Саме тому в наш час препарати, що підвищують імунітет, стають все більш затребуваними.

Самостійно призначати собі подібні препарати не можна. Це повинен робити тільки лікар. А він може вам їх призначити, якщо у вас:

Спостерігаються часті захворювання — більше п’яти разів на рік.

Спостерігаються часті інфекційні захворювання, які супроводжуються різними ускладненнями.

Організм погано реагує на лікування.

Традиційні методи підвищення імунітету не надають потрібного результату.

Хвороба протікає дуже довго.

Сьогодні в аптеці можна знайти безліч різних препаратів для зміцнення імунної системи. Це препарати рослинного походження, препарати з імуностимулюючою дією, препарати бактеріального походження, интерфеноны та інші. Більш докладно про кожну з них ми розповімо в цій статті.

Препарати рослинного походження

Найчастіше саме жінки приймають подібні препарати. Такі препарати підвищують імунітет за рахунок того, що в їх складі є ехінацея. Особливо ефективні вони під час інфекційних захворювань та застуди. Найчастіше купують в аптеці настоянку ехінацеї. Ліки необхідно приймати всередину, але попередньо його розбавляють водою. Подібні препарати випускаються у формі таблеток. Таблетки запиваются водою. Треба приймати такі ліки тричі на день по одній таблетці. Курс лікування — від одного тижня до місяця. Все залежить від захворювання.

Настойка ехінацеї має безліч дій. Вона відновлює сили, очищає кров, має ранозагоювальні і протизапальними властивостями. Завдяки цьому її дуже часто використовують при захворюваннях печінки. Ехінацею в таблетках часто призначають жінкам, які страждають різними запальними процесами. Особливо ефективно це засіб приймати після радіоактивних опромінень, хіміотерапії, а також після лікування антибіотиками.

Але, як і будь-яке інше ліки, настойка ехінацеї має деякі протипоказання до застосування. Ехінацею не можна вживати при туберкульозі, онкологічні захворювання, Снід, а також при аутоімунних захворюваннях. Так як препарат є сильнодіючого біологічною добавкою, він може викликати алергію. Не рекомендується вживати препарат вагітним і годуючим жінкам. Перед вживанням необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем і строго слідувати інструкції.

Препарати з імуностимулюючим і адаптогенну дію

Екстракт елеутерококу є иммуноповышающим препаратом. Його рекомендується вживати жінкам по двадцять крапель до їжі два рази на день. Як правило, результати стають помітними вже через місяць.

Настій женьшеню також не менш ефективний засіб для підвищення імунітету. Його необхідно вживати по тридцять—сорок крапель, два-три рази в день. Немає ніяких протипоказань до застосування. Курс лікування — один місяць. Краще всього приймати настій женьшеню в осінній період, тоді він буде більш ефективним.

Настоянка китайського лимонника приймається так само, як настій ехінацеї. Необхідно двадцять—тридцять крапель розбавити у воді та випити до вживання їжі. Приймати настоянку потрібно три рази в день.

Препарати бактеріального походження

У таких препаратах містяться ферменти бактерій, які збуджують інфекції. Вони безпечні і дуже добре підвищують імунітет. До таких ліків відноситься «Рибомуніл». Цей препарат підвищує імунітет. Особливо він корисний тим людям, які часто страждають від ЛОР — захворювань: синуситу, ангіни, отиту, риніту, фарингіту і так далі. Ліки випускається у формі гранул і таблеток. Приймати його потрібно три рази в день по одній таблетці перед їжею.

Підвищити імунітет верхніх дихальних шляхів допоможе препарат «Бронхо—мутал». Засіб випускається у формі капсул, і воно не має жодних побічних ефектів.

Для лікування вторинних імунодефіцитів лікарі часто призначають «Лікопід». Це засіб добре допомагає при інфекційно—запальних процесах, при рецидивах, хронічних і повільних процесах. Серед усіх препаратів, які підвищують імунітет, це вважається одним з найбільш безпечних.

При частих запальних інфекціях порожнини рота і горла використовують «Імудон». Цей препарат нерідко використовується в отоларингології та стоматології. Випускається він у формі таблеток для розсмоктування. Якщо вам необхідно підвищити імунітет перед риніт, отит, тонзилитом, бронхіальною астмою, то слід приймати «Ірс-19». Це дуже ефективний засіб для профілактики ЛОР—захворювань і захворювань дихальних шляхів. Форма випуску — спрей.

«Дарина» — це препарат з нуклеїновими кислотами. Він дуже добре зміцнює імунну систему і абсолютно безпечний для здоров’я. Препарат має ранозагоювальну, регенеруючою, репаративну та імуномодулюючою дією. Випускається у формі розчину для ін’єкцій.

Препарати групи интерфенона

Такі препарати рекомендується приймати на початковій стадії захворювання. Вони не діють на інші органи і ефективно підвищують імунітет. Для профілактики захворювань їх не використовують. Крім того, варто відзначити, що такі засоби можна приймати людям, у яких імунітет тільки почав погіршуватися, і тим, у кого він вже дуже сильно ослаблений.

У складі таких препаратів є біологічно активні речовини, які гальмують і блокують розвиток інфекцій в людському організмі. При ослабленому імунітеті такі препарати виявляються дуже ефективними і коштують вони зовсім недорого. Одним з найпопулярніших на вітчизняному ринку є препарат «Интерфенон лейкоцитарний». Він випускається у формі ампул з сухим порошком, з якого потрібно приготувати розчин. Можна купити «Віферон». Він випускається у формі мазей і свічок, але по дії схожий з попереднім препаратом.

Якщо ви хочете виробити імунітет до простудних захворювань, то рекомендується приймати «Гриппферон». Даний препарат має імуномодулюючі, протизапальні, противірусні та антибактеріальні властивості. Індуктори ендогенних интерфенонов також відносяться до даної групи. Вони сприяють виробленню интерфенона в нашому організмі. А ця речовина володіє яскраво вираженим антиінфекційним дією. Добре допомагає зміцнити імунітет такий препарат, як «Анаферон». Він випускається у формі сублингвиальных таблеток.

Змішані і синтетичні неспецифічні стимулятори імунітету

До таких засобів належать лейкогены, які підвищують імунітет у дівчат, які страждають від запальних захворювань. Пентоксил й вітаміни також належать до цієї групи. Подібні засоби активно стимулюють імунітет. Однак перед тим, як почати їх вживати, необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем, щоб уникнути побічних дій.

Пам’ятайте, що дуже важливо не тільки зміцнити імунітет, але і виявити причину його зниження і ліквідувати її. Тільки тоді ви досягнете позитивного результату.