Як зробити ЕКО безкоштовно і як проводиться процедура?

Бути батьком – велике щастя. Але не кожній людині дано пізнати його. Стреси, погана екологія, хронічні захворювання, несумісність – все це викликає безпліддя. У таких складних життєвих ситуаціях на допомогу сім’ям, які бажають народити власного малюка, приходить спеціальна медична програма зі штучного запліднення – ЕКЗ.

Зміст:

 • 1 Що являє собою процедура ЕКО?
 • 2 Показання до проведення
 • 3 Як зробити ЕКО безкоштовно?
 • 4 Порядок проведення процедури

Що являє собою процедура ЕКО?

Коли мова йде про екстракорпоральному заплідненні, багато хто думає, що ця програма являє собою якісь магічні і неординарні дії медиків. Часто ЕКО плутають з инсеминацией і сурогатним материнством.

Як зробити ЕКО безкоштовно і як проводиться процедура?

Класичне ЕКО проходить поза матки жінки

Класичне екстракорпоральне запліднення являє собою запліднення материнської яйцеклітини поза матки матері батьківських сперматозоїдом. Вся багатоступенева процедура проводиться в спеціальній медичній ємності при певних умовах. Надалі оплодотворенный ембріон вирощують деякий період в спеціальному середовищі. Як правило, батьком і матір’ю майбутнього малюка є сімейні пари.

У виняткових випадках, коли є патологія і явна неможливість народити дитину від обох подружжя, медики пропонують донорський матеріал. Таким матеріалом служить і донорська сперма, і жіноча яйцеклітина. У деяких виняткових випадках, при невиношуванні можливо сурогатне материнство. Для багатьох такі варіанти неприйнятні з етичним і моральним принципам.

Дана процедура дає довгоочікуваний результат навіть у тих випадках, коли у жінок відсутні маткові труби, є полікістоз, присутні множинні проблеми з репродуктивною функцією організму. У 60% випадків ЕКО допомагає безплідним жінкам стати мамами.

Сам метод з позитивним результатом вперше був використаний у Великобританії ще в 1977 році. А на території Росії за допомогою програми ЕКЗ народилася перша дитина в 1986 році.

На сучасному етапі розвитку людства вже більше сотні тисяч жінок знайшли радість материнства.

Тільки після повного обстеження і попередньої підготовки до програми запліднення можливо початок самого процесу. ЕКО – це одне з найвищих досягнень у світовій медичній практиці.

Про даній процедурі дізнайтеся більше детально з запропонованого відео.

Показання до проведення

Проведення екстракорпорального запліднення має суттєві передумови і свідчення.

Як зробити ЕКО безкоштовно і як проводиться процедура?

Для проведення ЕКО існує ряд свідчень

До такого виду штучного запліднення і зародження нового життя звертаються подружні пари в наступних ситуаціях:

 • Після тривалого лікування обох подружжя без бажаного результату. Зазвичай це чоловіче безпліддя, непрохідність маткових труб або повна їх відсутність.
 • Коли жіночий вік сягає 40 років, і падає рівень жіночих статевих гормонів. В такому випадку складно завагітніти самостійно.
 • При діагностуванні у подружжя імунологічного та ідіопатичного безпліддя.
 • Якщо є ймовірність хромосомних патологій і спадкових аномалій. Діагностування перед імплантацією дає можливість ретельно досліджувати ембріон, виключивши ризик виникнення серйозних відхилень хромосомного порядку.
 • Для народження планованого дитини з певним статевим ознакою. Часто це робиться, щоб виключити народження малюка статі, по лінії якого передаються спадкові захворювання. Наприклад, гемофілія – захворювання, що передається по чоловічій лінії.

Постановка діагнозу – безпліддя неясного генезу. В таких випадках мова йде про несумісність подружжя при невыявленном безплідді.

ЕКО – програма, що володіє рядом особливих переваг:

 • Вагітність можлива при патології репродуктивних органів;
 • Імпотенція і погана рухливість сперми не є перешкодою;
 • Зміна гормонального рівня жінки при ЕКО йде на користь жіночого організму, особливо в зрілому віці;
 • Виношування дитини по системі ЕКО проходить без проблем після приживання ембріона;
 • Можливість виключення патологій у розвитку майбутнього малюка.

На тлі того, що ЕКО – панацея від безпліддя, є перелік протипоказань до його проведення:

 • Наявність у жінок: пухлин різних органів, цукрового діабету, вроджені вади органів малого тазу.
 • Присутність у обох подружжя: психічних захворювань, загострення хронічних захворювань і запалень.

Екстракорпоральне запліднення проводять не всім і не завжди, а строго за показаннями, враховуючи стан здоров’я як жінки, так і чоловіки. Щоб майбутній дитина народився і виріс здоровим у всіх відносинах, потрібна об’єктивна оцінка здоров’я його майбутніх батьків.

Як зробити ЕКО безкоштовно?

Для багатьох не секрет, що процедура ЕКО дорога і не всім доступна в матеріальному плані. В Росії існує реальна можливість проведення цього процесу запліднення без витрат «круглої» суми. Кожен рік на проведення ЕКО державою виділяється більше 1 мільярда рублів. Існує спеціальна реабілітаційна безкоштовна програма.

Як зробити ЕКО безкоштовно і як проводиться процедура?

Процедуру ЕКЗ можна зробити безкоштовно

Як зробити ЕКО безкоштовно? Для цього треба лише заповнити анкету в одному з репродуктивних клінік країни. При наявності у майбутньої мами необхідних свідчень та поліса ОМС, заповнена анкета розглядається на колегії лікарів клініки.

Якщо присутні всі показання для ЕКО, немає протипоказань, якщо у подружжя немає дітей від цього і інших шлюбів і в повному порядку медичний поліс, то вердикт колегії буде позитивним. Вік пацієнток для проведення ЕКО безкоштовно не повинен перевищувати 38 років.

Показаннями для безкоштовного екстракорпорального запліднення вважаються наступні захворювання:

 • Трубне жіноче безпліддя
 • Відсутність овуляції поєднане з безпліддям
 • Ендометріоз у важкій формі
 • Неефективність операційного втручання з приводу безпліддя
 • Одночасне чоловіче і жіноче безпліддя на фоні неуточненого генезу

Для проведення процедури на безкоштовній основі, потрібно зібрати велику кількість різних документів:

 • виписка з місця лікування дільничного лікаря з вищевказаними причинами безпліддя, станом загального здоров’я подружжя, результати аналізів, опис проведеного лікування та обґрунтування;
 • заяву до Міністерства охорони здоров’я РФ по регіону про проведення безкоштовної програми ЕКЗ;
 • копія паспортів громадян РФ;
 • амбулаторна виписка;
 • власне згоду на обробку своїх особистих даних.

Результат після подачі заяви на безкоштовне проведення ЕКО приходить в термін до 10 днів. У разі схвалення кандидатури пацієнта комісією, виділяється спеціальна квота і призначається процедура.

Якщо квота не надана, а всі показання для безкоштовної програми ЕКЗ є в наявності, то заявник ставиться в чергу на отримання квоти.

Після отримання позитивного результату представник комісії видає талон на ЕКО, направивши всю документацію в центр репродукції та материнства.

Державна програма ЕКО по здійсненню процедури на безоплатній основі дає багатьом подружнім парам з невисоким достатком можливість стати батьками.

Порядок проведення процедури

Як зробити ЕКО безкоштовно і як проводиться процедура?

Процедура ЕКЗ є тривалою

Сам процес – це багатоступенева тривала процедура, що складається з декількох етапів:

 • Спочатку проводиться ряд аналізів і повне обстеження майбутніх батьків. Виявляються патології, хронічні захворювання і можливість пари стати майбутніми мамою і татом.
 • Жінка проходить курс гормональної терапії для створення умов дозрівання декількох яйцеклітин, що дасть більше можливостей у ймовірності їх запліднення. Курс такої терапії – від 1 до 7 тижнів, під контролем лікаря і відстеження стану за допомогою УЗД.
 • Наступним етапом ЕКО стає маніпуляція по вилученню дозрілої яйцеклітини за допомогою пункції. Вся процедура безболісна, проводиться під анестезією. Дія здійснює лікар-ембріолог. Матеріал поміщають в спеціальний інкубатор.
 • Паралельно з пункцією по забору фолікулярної рідини у майбутньої матері, відбувається забір матеріалу у майбутнього батька. Ця процедура набагато простіше.
 • Головний етап – запліднення. Проводять у лабораторних умовах. У цей період можна визначити генетичний розвиток майбутньої дитини і його підлогу.

Запліднення відбувається за однією із схем:

 • Самостійне запліднення яйцеклітини в пробірці при допомоги тисяч сперматозоїдів;
 • Штучна інсемінація з додатковим використанням мікрохірургії.

Завершальний етап – перенесення ембріона в матку жінки. Це проводять на 3-5 день після запліднення при використанні катетера. Кілька зародків поміщають в матку. Результат всього процесу ЕКО буде відомий на 12-й день.

Напередодні проведення екстракорпорального запліднення потрібно обов’язково вести здоровий спосіб життя, дотримуючись всіх рекомендацій лікарів.

Сам процес – процедура тривала, але безболісна. Всі етапи програми індивідуальні і не становлять загрози здоров’ю подружньої пари. Однак, рішення про проведення ЕКО повинно бути обґрунтованим і ствердною з боку обох подружжя.

Діти, народжені за допомогою даної процедури, нічим не відрізняються від інших своїх однолітків за всіма параметрами. Вагітність після такого запліднення зазвичай протікає з мінімальними проблемами, на відміну від природної. ЕКО – це практична і реальна можливість психологічно підготовленим людям стати батьками.