Які краплі застосовувати при подразненні і почервонінні очей?

Розвиток подразнення чи почервоніння очей – знайома багатьом проблема. Але як її вирішити? Для цього варто застосовувати певні очні краплі. Найбільш ефективні і популярні будуть розглянуті нижче.

Які краплі застосовувати при подразненні і почервонінні очей?Очні краплі від почервоніння і роздратування

Зміст

 • 1 Причини виникнення симптомів
 • 2 Як діють краплі?
 • 3 Огляд препаратів
 • 4 Як застосовувати краплі?

Причини виникнення симптомів

Причини почервоніння і подразнення очей можуть бути найрізноманітнішими. Але найпоширеніша – це їх перевтома, тобто, наприклад, тривала робота за комп’ютером або з документами. Якщо очні м’язи знаходяться в постійній напрузі, то негативний вплив буде поширюватися не тільки на м’язові тканини, але і на слизові оболонки і судини. Останні можуть патологічно розширюватися, і це зазвичай проявляється у вигляді почервоніння. А слизові оболонки пересихають і, як наслідок, запалюються.

Інші причини почервоніння і подразнення очей – це алергічні реакції, інфекційні захворювання (наприклад, кон’юнктивіт, увеїт), механічні пошкодження і так далі.

Як діють краплі?

Краплі проти почервоніння і подразнення усувають виключно неприємні симптоми, тобто зволожують і відновлюють слизові оболонки очей, знімають запалення і звужують розширені судини. А для впливу безпосередньо на причини проблем використовуються більш серйозні препарати, і вони можуть призначатися тільки лікарем-окулістом після діагностики та постановки точного діагнозу.

Огляд препаратів

Пропонуємо огляд деяких крапель, рекомендованих до застосування для усунення подразнення і почервоніння:

 • Мабуть, найпопулярніші очні краплі проти почервоніння і роздратування – це «Візин». У його складі тетризолін, який відноситься до категорії симпатоміметиків, то він є стимулює альфа-адренорецептори симпатичної нервової системи, але бета-адренорецептори не зачіпає, таким чином, усуваючи симптоми запалення, але не впливаючи на його причини. Цей препарат справляється з набряком за рахунок ефекту звуження судин. Ефект спостерігається вже через хвилину після закапування і зберігається на шість-сім годин.

Які краплі застосовувати при подразненні і почервонінні очей?

 • «Віаль». Дані очні краплі є аналогом попереднього препарату, тобто містять таку ж активну речовину – тетризолін. Призначаються вони для зняття почервоніння, свербежу, набряки, подразнення та інших подібних симптомів ушкоджень чи захворювань очей.
 • «Сльоза натуральна» — це комбінований засіб на основі відразу двох активних речовин: декстрану та гипромеллозы. Разом вони утворюють водорозчинну полімерну систему дуасорб, яка, потрапляючи на рогівку, відразу вступає в реакцію з натуральної сльозою і утворює на слизових оболонках стійку плівку, яка забезпечує захист і зволоження, а також поповнення запасів слізної рідини. Дія триває півтори години.
 • «Оптив» — очні краплі проти роздратування і почервоніння на основі кармеллозы натрію та гліцерину. Препарат чинить протекторний вплив на рогівку, тобто захищає її. Також спостерігаються інтенсивне зволоження слизових у разі зниження вироблення слізної рідини, нормалізація і відновлення слізної плівки.
 • «Ликонтин». У складі даного препарату спеціальна комбінація неіоногенних полімерів, які створюють на поверхні рогівки плівку, максимально наближену до натуральної, утвореною слізною рідиною. В результаті спостерігається зняття почервоніння і роздратування, зволоження слизових.
 • «Визомитин». У складі даного препарату бромід пластохинонилдецилтрифенилфосфония (ПТДФ). Він, по-перше, стимулює секрецію природної слізної рідини, по-друге, надає антиоксидантну дію, по-третє, прискорює регенераційні процеси, по-четверте, стабілізує захисну плівку. Призначаються ці очні краплі не тільки при сухості очей, але і при катаракті.
 • «Оксіал» в якості основного компонента містить гіалуронову кислоту, стимулює регенерацію тканин і відновлює захисні функції слизових оболонок. Спостерігається стимуляція секреції натуральної слізної рідини, що допомагає позбутися від роздратування і почервоніння.

Які краплі застосовувати при подразненні і почервонінні очей?

 • «Иннокса» — абсолютно натуральний препарат на основі рослинних компонентів: екстрактів буркуну, ромашки, гаммамелиса, бузини, волошки. Ці речовини зволожують слизові, захищають їх і усувають запалення.
 • «Офтолик» — очні краплі на основі полівінілового спирту і повидона. Даний препарат має кератопротекторными властивостями, тобто утворює на рогівці захисну плівку, що сприяє її швидкому відновленню і секреції природної слізної рідини. Призначається при симптомах роздратованості та в післяопераційний період.
 • «Систейн-Ультра». Даний препарат рекомендований при так званому синдромі сухого ока» для усунення його проявів. Він містить кілька компонентів, які діють комплексно і при попаданні на поверхню ока утворюють на ній плівку, таким чином, захищаючи від пересихання і забезпечуючи зволоження. Засіб можна застосовувати при носінні контактних лінз.
 • «Хіло-комод» виготовляється на основі гіалуронату натрію, тобто натрієвої солі гіалуронової кислоти. Даний компонент є натуральною природною субстанцією, що міститься в різних тканинах людського організму, в тому числі і в рогівці ока. Речовина утворює слізну плівку, що захищає слизові оболонки і зволожує їх.

Які краплі застосовувати при подразненні і почервонінні очей?

 • «Окуметил» містить кілька речовин: сульфат цинку, дифенгідрамін і нафазолин. Цинк усуває запалення і чинить антисептичну дію. Нафазолин володіє вираженими судинозвужувальними властивостями. А дифенгідрамін є блокатором гістамінових рецепторів, знімає набряклість тканин і блокує запальні процеси.
 • «Октилия» — очні краплі проти почервоніння і роздратування, у складі яких тетризолін. По суті, це аналог «Визина», що володіє судинозвужувальними властивостями і зволожує рогівку.

Як застосовувати краплі?

Щоб позбутися від роздратування і почервоніння швидко, потрібно не тільки вибрати відповідні та ефективні очні краплі, але і правильно їх застосовувати. Ось кілька основних загальних правил:

 • Перед застосуванням обов’язково вивчіть прикладену до препарату інструкцію та дотримуйтесь даними в ній рекомендацій. Не міняйте кратність застосування та дозування, це може призвести до небажаних наслідків.
 • Перед закапуванням ретельно вимийте руки з милом.
 • Якщо очні краплі холодні (наприклад, ви зберігали в холодильнику), то перед застосуванням потримати флакон у руках, щоб складу нагрівся до температури тіла, вона є найбільш оптимальною. Якщо цього не зробити, то симптоми можуть посилитися.
 • Голову трохи нахилити назад (але тільки злегка) і дивіться вгору, відтягніть нижню повіку однією рукою, іншу візьміть флакон з препаратом і піднесіть його до ока. Наконечник (або піпетку, якщо вона є) розташуйте ближче до носа. Не торкаючись рогівки, капніть у внутрішній куточок, потім акуратно поморгайте, щоб склад рівномірно розподілився по слизовій оболонці.
 • Практично будь-які очні краплі можуть мати побічні ефекти, і при їх виникненні слід припинити застосування і змінити препарат.
 • При збереженні почервоніння і подразнення і відсутності ефекту застосування препарату слід відвідати окуліста і виявити причини розвитку таких симптомів.
 • Підберіть препарат і забудьте про неприємні симптоми!

  Які краплі застосовувати при подразненні і почервонінні очей?