Які краще пити вітамінні препарати під час вагітності? Вітаміни для вагітних: рейтинг полівітамінних комплексів

Які краще пити вітамінні препарати під час вагітності? Вітаміни для вагітних: рейтинг полівітамінних комплексівОдне з необхідних умов підтримання здоров’я мами — правильне харчування і вітаміни для вагітних. Вирішуючи, які вибрати — недорогі або подорожче, зарубіжні або наші, важливо не тільки місце того або іншого продукту в рейтингу, але і підходить він особисто вам.

Список популярних препаратів є на медичних сайтах, але кожна ситуація індивідуальна, і жінка повинна пам’ятати про комплексному підході, а не шукати відразу найдешевші.

Зміст

 • 1 Показання
 • 2 Коли починати прийом?
 • 3 Які вітаміни можна пити, а які не можна?
 • 4 Правила прийому і дозування
 • 5 Яку продукцію вибрати
 • 6 Побічні ефекти і протипоказання
 • 7 Особливості призначення полівітамінних комплексів вагітним
 • 8 Харчування і вітаміни при вагітності

Свідчення

Наявність вітамінів і мінералів, регулярне їх споживання — запорука здорового функціонування кожного організму. Ще в 1 триместрі виношування мама зобов’язана подбати, щоб плід, що розвивається, регулярно отримував усі необхідні поживні речовини та вітаміни з самого раннього терміну. Благо зараз цієї продукції — вітамінів і біологічно активних добавок — безліч на будь-який смак і гаманець.

Серед кращих вітамінів для вагітних рейтинг очолюють добавки німецького,російського, білоруського, і американського виробництва — який з них переважніше, недорогий російський або супернасыщенный закордонний, залежить від конкретної ситуації і рекомендацій гінеколога.

Іноді організм майбутньої матері сам сигналізує про те, чого йому не вистачає — так якщо вагітна дратівлива, надто втомлюється, плаксива, схильна до скандалів, це виразне свідчення того, що організму не вистачає вітаміну B1.

Якщо вона зазначає сухість слизових оболонок статевих органів, якщо різко впав імунітет, почали долати хвороби органів дихання, це сигнал про нестачу вітаміну А. Зневажливе ставлення до нестачі вітаміну В2, навіть в 3 триместр, може привести до викидня, передчасних пологів або розвитку серйозних патологій у майбутньої дитини.

Питанням про включення в свій раціон біодобавок потрібно потурбуватися навіть у тому випадку, якщо жінка завжди збалансовано і правильно харчувалася.

Які краще пити вітамінні препарати під час вагітності? Вітаміни для вагітних: рейтинг полівітамінних комплексів

Обережно: дуже рідко коли добавки містять тільки одна речовина, в них можуть входити різні складові, в тому числі — шкідливі і небезпечні для вагітних. Тому перед покупкою завжди треба уважно читати інструкцію і склад. Якщо вони нечитаності, написані занадто дрібним шрифтом або взагалі не представлені, краще відмовитися від сумнівного придбання.

Коли починати прийом?

Однозначної позиції серед лікарів на цей рахунок немає. Деякі авторитетно заявляють, що до другого триместру можна цим питанням не забивати собі голову, інші, навпаки, стверджують, що чим швидше, тим краще, а в ідеалі — взагалі до вагітності, навіть до зачаття. Тільки в цьому випадку, на їхню думку, можна не хвилюватися, що в розвитку майбутнього сина чи доньки відбудуться якісь порушення, а сама вагітність чимось складним. Адже відразу після зачаття запліднена яйцеклітина починає перетворюватися в майбутнього людини, формуються основні системи і органи.

Зрозуміло, будь-яка ситуація строго індивідуальна. Тому краще всього поставити це питання лікаря жіночої консультації , коли пацієнтка прийшла ставати на облік.

Які краще пити вітамінні препарати під час вагітності? Вітаміни для вагітних: рейтинг полівітамінних комплексів

Які вітаміни можна пити, а які не можна?

Як уже говорилося, не всі добавки однаково корисні. Саме тому рішення, які вітаміни пити при вагітності, не можна приймати спонтанно, треба згадати про свої особливості. Отримавши консультацію, які препарати можна і треба приймати особисто їй, пацієнтка може додатково записатися на прийом в Інститут харчування РАМН і дізнатися детальніше, зокрема — про марку.

Категорично слід виключити з можливих покупок все, що не пройшли сертифікацію препарати (навіть якщо їх позиціонують як кращі), та й взагалі всі, які не були показані і обговорено з доктором.

Правила прийому і дозування

Це залежить від правил, прописаних в інструкції того чи іншого вітамінного комплексу, тому однозначно відповісти на це питання неможливо. Універсальними можуть бути поради стосовно полівітамінів (зазвичай їх приймають строго двічі на день) та фолієвої кислоти — останній препарат призначають завжди всім вагітним без винятку.

Також багато лікарі рекомендують відмовитися від прийому полівітамінів навіть і в першому триместрі, якщо він припадає на літній період. Найкраще «налягати» на ягоди, овочі і фрукти, які самі по собі містять велику кількість вітамінів і корисних речовин.

Яку продукцію вибрати

Однозначно відповісти на питання, які вітаміни для вагітних краще, не можна. Необхідний і комплексний раціон, і прийом вітамінів, особливо групи Б. Причому вкрай бажано, щоб препарат мав у складі йод і фолієву кислоту. У переліку кращих комплексів не сходить з топ-позиції продукція Bayer Healthcare, його п’ють з 1 триместру. Приймати можна з самого раннього терміну, до 12 тижнів, навіть зі стадії планування. Денна норма — 1 таблетка. Обов’язкова консультація гінеколога.

Комплекс благотворно впливає на розвиток життєвих систем майбутньої дитини, підтримує здоров’я і імунітет мами. Є ряд протипоказань. Зустрічається препарат не у всіх аптеках.

Серед широко відомих комплексів вітамінів для вагітних лідером є Double X від Nutrilite Amway . Можна навіть сказати, що з ним питання про добавки, які краще, взагалі відпадає. Він включає в себе всі вітамінні й мінеральні сполуки, в яких відчуває потребу жінка і майбутній малюк. Хоча в Дабл Ікс присутні необхідні залізо, йод, цинк, фолієва кислота, окремо можна придбати і інші добавки цієї фірми.

Це глюкозамін (не дає руйнуватися суглобам,), Омега-3 (три насичених жирних поликислоты, які зустрічаються дуже рідко в інших комплексах і які відповідають за цілісність розвитку майбутнього організму, а також не дають з’явитися варикозу при вагітності) і Жіноча формула.

Продаються добавки в Торгових центрах Amway і через консультантів. Ціна за одну упаковку достатньо висока — починаючи від 900 рублів.

Які краще пити вітамінні препарати під час вагітності? Вітаміни для вагітних: рейтинг полівітамінних комплексів

Також мамам, які цікавляться, які пити вітаміни під час вагітності , дуже часто рекомендують Фембион який призначають теж з самого початку очікування малюка (власне, він і призначений для вживання в перші дванадцять тижнів). Включає в себе потрібні вітаміни Б, З, Е, також йод. Відгуки на продукт переважно хороші, правда він не включає в себе залізо і вітамін А. Їх призначають окремо. Рекомендується приймати один раз в 24 години

Побічних ефектів у комплексу не відзначено. Серед недоліків зазначається «неуніверсальність» комплексу, тобто він ефективний тільки для першого періоду вагітності, у другому та третьому він вже мало чим допоможе. Ціна препарату досить висока.

Безліч позитивних відгуків залишено і про комплекс Елевіт Пронаталь. Його призначають в тому числі і тим жінкам, у яких є ймовірність викидня. Він відрізняється демократичною ціною, купити можна практично у всіх аптеках. Денна норма — одна пігулка. Комплекс дуже насичений різними корисними речовинами і вітамінами, завдяки чому комплексно впливає на здоров’я і матері, і плоду.

Йоду в комплексі не міститься, доведеться купувати окремо. Продукт категорично не рекомендований пацієнтам з високим відсотком кальцію в організмі.

Для другого періоду виношування лікарі рекомендують Вітрум Пренаталь Форте. Незаперечний плюс перед іншими препаратами в тому, що він має у складі залізо і всі вітаміни, необхідні в цей період життя жінки. Особливо це відноситься до вітамінів Б12 і Д3. За ціною комплекс цілком доступний звичайним громадянам, так і придбати його можна у всіх аптеках.

Обережно: можливі побічні явища, такі як алергічні висипання, нудота, свербіж на шкірі. Не в останню чергу це пов’язано з тим, що до складу входять барвники. Сама таблетка також незручна для ковтання з-за розмірів, для того, щоб її прийняти, треба велику кількість води. Норма в день — одна пігулка.

Які краще пити вітамінні препарати під час вагітності? Вітаміни для вагітних: рейтинг полівітамінних комплексівДля жінок, схильних до алергічних реакцій, ідеально підійде Алфавіт. Денна норма цього препарату — три таблетки (дрібно).

Комплекс добре насичений, самі пігулки не мають смаку і їх легко ковтати, препарат досить дешевий за ціною.

Алергічних реакцій і побічного впливу майже не зустрічається. Правда і особливо високою ефективністю цей комплекс, судячи за відгуками лікарів і їх пацієнток, похвалитися не може.

Багато в чому це обумовлено тим, що до складу препарату входить життєво необхідна вагітним фолієва кислота.

Якщо грошей зовсім немає, а вітаміни треба приймати, виручити може Pregnacare. Коштує він зовсім недорого, повсюдно поширений. Алергії на даний препарат практично не буває, пастилки маленькі і приємні на смак.

Правда, знову ж таки , ефективність цього препарату досить невисока, так і входять в нього далеко не всі бажані для мам елементи.

Побічні ефекти і протипоказання

Не треба думати, що передозування вітамінів ніяк не позначиться на стані матері. Бесконрольный прийом може обернутися як легким нездужанням, так і важкими патологіями та вадами розвитку у майбутнього людини. Так вітамін А в занадто великих кількостях негативно відбивається на серцево-судинній системі дитини, формуванні статевих органів, може викликати пороки розвитку, несумісні з життям. Те ж можна сказати і про вітамін Е, який життєво необхідний всім жінкам в розумних кількостях, але може призвести до фатальних наслідків при передозуванні.

Які краще пити вітамінні препарати під час вагітності? Вітаміни для вагітних: рейтинг полівітамінних комплексів

Все більше лікарів схиляються до того, що переусердствовавшие з вітамінами можуть спровокувати в себе таке небезпечне явище, як пріеклампсія і пізній гестоз.

Якщо до складу комплексу включені барвники, навіть харчові, це може спровокувати негативні реакції у алергіків. Окремі компоненти, що входять до складу тієї чи іншої добавки (наприклад, такі, як люцерна), якщо людина до них не звик і не вживав їх раніше, можуть викликати нудоту, неприємні відчуття в шлунку.

Так що виходить, що якщо майбутня мати не хоче, щоб її вагітність закінчилася зовсім не так, як їй того хотілося б, їй не слід ставити над собою експерименти і займатися самолікуванням. Всі препарати і комплекси повинні прийматися строго по рекомендації лікаря.

Особливості призначення полівітамінних комплексів вагітним

Перед тим, як давати поради на предмет добавок до харчування, лікар вивчає стан пацієнтки, її аналізи, дані про переносимості або непереносимості нею того чи іншого препарату. Велике значення має і те, як йде виношування, є ризик викидня чи ні.

Важливо: одні лише вітаміни та біологічно активні добавки — не панацея. Навіть продукція фармакологічних компаній не зможе виправити ситуацію, якщо людина буде неправильно і нерегулярно харчуватися, переїдати, зловживати занадто жирної, гострої, копченої їжею, десертами, соками з пакетів, у яких міститься високий відсоток цукру.

Тим більше, якщо вона буде вживати алкоголь і не відмовиться від куріння. Крім цього майбутня мати повинна обов’язково включити в денний розпорядок розумні фізичні навантаження і вправи, проводити час на свіжому повітрі. Від занадто активної гімнастики краще відмовитися, так як вона може призвести матку в тонус.

Харчування і вітаміни при вагітності

Протягом всього періоду очікування малюка майбутня мама повинна правильно харчуватися. До складу її раціону повинні входити продукти, що забезпечують організм корисними речовинами і вітамінами, такими як:

 • З — городня «зелень», овочі та фрукти, особливо цитрусові, червоний перець, помідори.
 • А — риба жирних сортів, сири твердих сортів, риба, масло;
 • Фолієва кислота (В9) — незамінний фактор для нормального виношування дитини і розвитку плоду (особливо мозку і серцево-судинної системи). Тому, щоб отримати його, майбутня мати повинна мати у своєму раціоні м’ясо, субпродукти (печінка), злаки, гречку, рис, проростки пшениці, хліб грубого помелу, сою та продукти з неї, сир, гриби, тверді сири. Слід відзначити, що зазвичай в продуктах, які стали звичними на прилавках супермаркетів, фолієвої кислоти міститься досить небагато і тому вагітна зобов’язана подбати про біоактивних добавки до їжі, як додаткове джерело фолієвої кислоти.
 • В2 — незамінний для майбутнього людини фактор. Він відповідає за збереження і гармонійний розвиток всіх життєвих систем організму. Міститься ця речовина у всій молочній продукції, яйцях, м’ясі, субпродуктах. Якщо мати нехтує цим вітаміном, це може закінчиться викиднем і завмерлою вагітністю.
 • В6 не тільки живить організм мами і малюка, він ще й бореться з таким неприємним, але, на жаль, розповсюдженим явищем, як токсикоз вагітних.
 • Е — для його отримання матуся повинна регулярно вживати в їжу рослинні жири, яйця, гречана каша, житній хліб грубого помелу.

Зрозуміло, збалансоване харчування — це необхідний чинник здоров’я, але, на жаль, мало які продукти із сучасних магазинів і ринків можуть забезпечити організм матері і дитини необхідною кількістю вітамінів і корисних речовин. Тому потрібно і вживати корисні продукти і не забувати про прийом добавок.

Отже, виходить, що без вітамінів і БАД майбутнім мамам не обійтися. При нинішньому достатку фармацевтичних корпорацій і різноманітності препаратів це не проблема, в будь-якій аптеці або іншій торговельній точці можна придбати будь-які добавки на будь-який смак і гаманець. Природно, що при їх виборі жінка не повинна спиратися на рекламні буклети або відгуки, які можуть бути і проплачені, а тільки на думку лікаря.