Які потрібні вітаміни для росту волосся на голові? Кращі маски, які сприяють зростанню, для швидкого ефекту

Які потрібні вітаміни для росту волосся на голові? Кращі маски, які сприяють зростанню, для швидкого ефектуБільшості людей знайомі симптоми ламкості, сухості, сильного випадання волосся.

Ці неприємні ознаки сигналізують про те, що для поліпшення стану треба приймати додатково спеціально розроблені для вирішення цих проблем вітамінні комплекси.

Вони діють зсередини і забезпечують стимуляцію сплячих волосяних цибулин.

Які ж вітаміни для росту волосся є найбільш ефективними і в якому порядку їх потрібно пити для досягнення прискорення за короткий період? Нижче ми відповіли на ці питання. Також ви знайдете список необхідних речовин, які потрібно попити для здоров’я волосяного покриву. Якщо їх пропивати в правильній дозі, то вони допомагають швидко рости новим волоскам.

Зміст

 • 1 Вітаміни для волосся
 • 2 Кращі вітамінні комплекси
 • 3 Правильне застосування вітамінів
 • 4 Випадання волосся після пологів
 • 5 Для дітей
 • 6 Народні натуральні засоби
 • 7 Корисні продукти
 • 8 Висновок

Вітаміни для волосся

Хочете швидко відростити пишну шевелюру, а також дізнатися, які вітаміни потрібні для росту волосся? Нижче представлений їх повний список.

 • Вітамін А допомагає роботі основних органів організму. Недолік викликає сухість. З’являється себорея, а разом з нею — неприємний свербіж. Волосся робляться ламкими і сухими, втрачають блиск і починають випадати. Резерв вітаміну А в організмі досить великий, але його необхідно поповнювати в день на 1,0 мг.
 • Вітамін В2 дуже корисний: він дарує волоссю яскравий і здоровий вигляд. Ознака нестачі вітаміну В2 — сухість кінчиків при вираженій жирності біля коренів. В2 — найпопулярніший із вітамінної групи В і швидко витрачається організмом. Дуже важливо підтримувати його баланс на рівні 2 мг в день.
 • Вітамін В3 відповідальний за вміст пігментів у волосяному покриві. Раннє посивіння і уповільнення зростання — головні чинники нестачі вітаміну В3. Щоб уникнути таких наслідків, рекомендується заповнювати добову норму вітаміну, що становить 50-100 мг.
 • В6 — профілактика сухості шкіри і занадто повільного зростання волосяного покриву. Також сприяє усуненню проявів свербіння і допомагає при виникненні себорейного дерматиту.
 • В9 — каталізатор зростання волосся. Блідість шкіри — ознака дефіциту цього вітаміну. Щоб не виникало проблем, необхідно заповнювати добову норму цього вітаміну, що дорівнює 0,2-0,3 мг.
 • Вітамін В10 (як і його «товариш» B3) сприяє стрімкому росту нового волосся, а також регулює вміст забарвлюючого пігменту, ефективно запобігаючи раннє посивіння. При нормальному і регулярному раціоні організм щодня успішно синтезує необхідні 100 мг вітаміну B10.
 • Вітамін Е забезпечує підживлення волосяних цибулин. Він також позитивно впливає на зовнішній вигляд і відтінок шевелюри. Стабільний дефіцит вітаміну Е сприяє скороченню волосяного покриву. Добова норма — 15 мг.
 • F запобігає випаданню і появу лупи. Він значно посилює дію інших вітамінів і підвищує їх засвоюваність. Точна добова доза цієї речовини поки точно не встановлена, але багато фахівці-дієтологи вважають, що вона має становити 1% від добової потреби енергії в калоріях.

Які потрібні вітаміни для росту волосся на голові? Кращі маски, які сприяють зростанню, для швидкого ефекту

Кращі вітамінні комплекси

Які ж з кращих вітамінів для росту волосся можна приймати для отримання самого швидкого ефекту? Сучасна фармацевтика представляє численні варіанти вітамінних і мінеральних комплексів для волосся. Представлені вітаміни присутні у всіх аптеках.

  Які потрібні вітаміни для росту волосся на голові? Кращі маски, які сприяють зростанню, для швидкого ефекту

 • Аевіт
 • Складається з суміші активних вітамінів А і Є. Препарат використовується в якості імуностимулятора та антиоксиданту. Аевіт призначається при ламкості і сухості.

  Приймають по 1 капсулі на день протягом 40 діб. Курс прийому і дозування можна варіювати залежно від інтенсивності лікування. Дозволяється змішувати начинку капсул з шампунями і поживними компресами.

 • Алерана (Alerana)
 • Препарат містить 19 активних компонентів, головні з яких — В1, С, Е, провітамін В5 і залізо. Вони зупиняють процес випадання на генетичному рівні. Надають загальнозміцнюючу дію, збільшують густину волосяного покриву і прискорюють ріст, надаючи блиск. Підживлюють і оздоровлюють цибулини.

  Мінімальний строк прийому — 1 місяць по 1 таблетці в день.

 • Драже Мерц
 • Основний ефект від застосування — стрімке зростання волосся. Зміст — суміш вітамінів груп А, В, с і Е З додаванням дріжджового екстракту і бета-каротину. Дуже хороший засіб для збереження краси волосся.

  Рекомендується приймати драже мінімум 2 місяці по 1-2 драже на день.

 • Ревалід (Revalid)
 • Це спеціальний мультивітамінний препарат. У його складі присутні багато незамінні амінокислоти, бета-каротин і вітамін Н. Використовується для лікування і профілактики повного і часткового облисіння, а також себорейного дерматиту. Позбавляє від неприємного відчуття свербежу. Ттакже цей мінеральний комплекс ефективно поповнює запас необхідних організму елементів і покращує стан шкірного покриву.

  Приймають по 1-2 таблетки від 1 до 3 разів на день в залежності від ходу лікування.

 • Перфектил (Perfectil)
 • Препарат Перфектил — це 25 активних компонентів, з яких можна виділити селен і залізо, а також вітаміни В і С. Вони посилюють регенеруючі і антиокислювальні процеси, сприяє росту волосся. Його застосовують при порушенні волосяний структури, дерматитах і низькому гемоглобіні.

  Курс — не менше одного місяця по 1 таблетці в день після їжі.

 • Пантовигар
 • Препарат Пантовигар призначають при сильному або локальному випаданні волосся. Основні компоненти — кератин, пантотенат кальцію, амінокислоти і вітаміни групи В. Активні компоненти комплексу інтенсивно живлять фолікули, збагачуючи їх необхідними речовинами. Це стимулює процес утворення нових цибулин, покращує стан коренів, що в підсумку призводить до швидкого відновлення покриву.

  При значній втраті волосся Пантовигар показаний для щоденного прийому. Звичайний курс — не менше трьох місяців, з продовженням до півроку. Денна доза прийому — до трьох капсул на добу.

 • Лаваль
 • Лаваль містить цинк, підсилює роботу сальних залоз і перешкоджає утворенню зайвої жирності шкіри голови. Комплекс оздоровлює цибулини волосся, забезпечуючи їх інтенсивний ріст.

  Приймають Лаваль по 1-2 капсули щодня, після їжі. Курс — не менше місяця.

Правильне застосування вітамінів

Обов’язкова умова для запобігання випадання волосся — щоденний прийом вітамінів А, В1, Е та Н. Тривалість курсу становить не більше 1-2 місяців.

Якщо після закінчення 2 місяців процес випадіння загальмувався, то необхідно припинити курс і відновити його через 2-4 місяці.

ДОВІДКА: Для виключення відновлення процесу випадіння та підтримання їх швидкого зростання потрібно періодично повторювати курс прийому вітамінів для росту волосся на голові. Тривалість прийому — 1-1,5 місяців, перерва — 3-6 місяців.

Які потрібні вітаміни для росту волосся на голові? Кращі маски, які сприяють зростанню, для швидкого ефекту

Випадання волосся після пологів

Вагітність і пологи — велике навантаження на жіночий організм, при яких спостерігається недолік цілого ряду вітамінів. Один з проявів цієї нестачі — процес випадіння волосся при вагітності, після пологів та в період грудного вигодовування.

Цей дефіцит допоможуть усунути вітамінні комплекси, вироблені спеціально для вагітних і годуючих жінок. Курс прийому даних комплексів — не більше одного місяця. При необхідності курс можна повторити через 3-4 місяці.

Які потрібні вітаміни для росту волосся на голові? Кращі маски, які сприяють зростанню, для швидкого ефекту

Для дітей

Причиною випадіння волосся у дітей та підлітків є нестача вітамінів, пов’язана з швидким зростанням більшість необхідних сполук витрачаються на формування тканин і органів. Тривалий навчальний процес, хронічна втома і стрес, прояви депресії та тривоги також викликають нестачу деяких вітамінів.

Для зупинення та повного припинення процесу випадіння необхідно давати підлітку дитячі комплекси, призначені для відповідного віку. Обов’язковою умовою є окремий прийом вітаміну Н, якщо він не міститься в обраному препараті.

Народні натуральні засоби

 • Традиційний рецепт для росту волосся — кілька крапель засобу на основі реп’яхової олії. Легкими масажними рухами суміш втирають в коріння. Потім надягають на голову поліетиленову шапочку, зверху обертають попередньо підігрітим рушником.
 • Компрес залишити на 1-1,5 години.

 • Один з найбільш економічних і ефективних рецептів для краси і росту волосся: одну цибулину обробляють до отримання кашки і додають одну чайну ложку меду. Приготовану суміш втирають в шкіру голови.
 • Маску необхідно протримати протягом однієї години.

 • Для отримання іншого ефективного засобу беруть 2 ст. л. гірчичного порошку (купувати інгредієнт краще в аптеці), змішують з 2 ч. л. цукру, 2 ст. л. оливкової або будь-якого іншого косметичного масла, 1 жовтком і 2 ст. л. гарячої води. Маска чудово впливає на волосся, забезпечуючи їх інтенсивний ріст.
 • Маску рекомендується практикувати раз на тиждень протягом 1-3 місяців.

 • Це запашне і навіть приємне на смак зілля стимулює ріст волосся. Його можливо зробити за кілька хвилин. Рецепт: до 2 ч. л. меду додають 1 ч. л. кориці, 1 ч. л. рослинного масла.
 • Готову суміш втирають в коріння, залишаємо на годину. Якщо відчуєте своєрідний свербіж, то відразу змивайте засіб теплою водою з шампунем.

  ЦІКАВО! Здавна відомо про яйцях як про джерело найважливіших елементів. Їх також можна застосувати в якості каталізатора зростання волосся. Для цього потрібно змішати 2 яєчних жовтка, 1 ст. л. лимонного соку і 2 ч. л. реп’яхової олії. Готовий засіб втирають в шкіру голови і змащуємо волосся. Маску залишають на півгодини і змивають теплою водою.

 • Як і гірчична маска, рецепт на базі перцю викликає рясний приплив крові до кореневої частини волосків. До 1 ст. л. перцевої настоянки додають 1 ст. л. будь-якого рослинного масла. Приготованою сумішшю змащують зону коренів, обертають голову поліетиленовою шапочкою, а зверху —теплим рушником.
 • Маску видаляють через 1-2 години.

Які потрібні вітаміни для росту волосся на голові? Кращі маски, які сприяють зростанню, для швидкого ефекту

Корисні продукти

 • М’ясо лосося в надлишку містить жирні кислоти омега-3, настільки потрібні для підтримки здорового балансу шкіри голови.
 • Їх недолік проявляється сухістю шкірного покриву голови і блідим видом волосся.

  Вегетаріанці і вегани замість цього продукту можуть додати в своє меню 1-2 ложки масла лляного насіння.

 • Зелені овочі. Шпинат, руколла, зелений лук, петрушка, кінза, буряк (листочки), брокколі забезпечують організм вітамінами.
 • Вони допомагають виробляти шкіряне сало, оберігаюче від сухості шкіри голови.

 • Бобові: Червона і жовта квасоля, нут, горох, арахіс, сочевиця при регулярному вживанні в їжу зміцнюють волосся.
 • Ці культури є прекрасним джерелом протеїну, який відповідає за стабільне зростання волосяного покриву. Також в них є такі життєво важливі мінерали, як залізо і біотин. Недолік останнього речовини може викликати сильну ламкість. Фахівці-дієтологи рекомендують протягом тижня вживати не менше трьох великих чашок різних бобів.

 • Чи входять у ваш щотижневий раціон різні горіхи?
 • Якщо ви вживаєте їх вкрай нерегулярно, то пора виправляти ситуацію хоча б заради здоров’я волосся. Бразильський горіх не тільки швидко втамовує голод і насичує організм корисними жирами, але і є відмінним джерелом селену: він дуже важливий для забезпечення здорового стану шкіри голови.

  ВАЖЛИВО! Кешью, горішки пекан і мигдаль є джерелом цинку. Дефіцит цієї речовини часто призводить до активного випадання волосся. Саме тому обов’язково потрібно включити горіхи в раціон для зміцнення кореневої частини волосків і підтримання гідного виду шевелюри.

 • М’ясо птахів. М’ясо курки і індички є прекрасним джерелом білка, що забезпечує зростання і зміцнення волосся.
 • Воно легко засвоюється і містить багато заліза. Якщо організм відчуває нестачу протеїнів, то волосся стають сухими і ламкими, тьмяніють. При неправильному складанні раціону від нестачі заліза і білка можуть постраждати вегани, тому їм дуже важливо знайти продукти-замінники або додатково вживати вітамінні комплекси для здоров’я волосся.

Висновок

Якщо помічаєте, що у вас почали випадати волосся, то спочатку потрібно проаналізувати харчування і виявити, чого не вистачає вашому організму. У випадку, якщо у вас немає можливості скорегувати раціон, на допомогу прийдуть комплекси вітамінів для швидкого росту волосся, які наситять волосяний покрив потрібними речовинами.
Які потрібні вітаміни для росту волосся на голові? Кращі маски, які сприяють зростанню, для швидкого ефекту
А для підтримки тонусу волосся завжди можна зробити корисні маски з підручних засобів. Користуйтеся нашими порадами, і ви за короткий час отримаєте красиву довгу шевелюру. Удачі!