Які потрібно пити вітаміни при плануванні вагітності для жінок? Вітамінні комплекси планують зачати дитину

Які потрібно пити вітаміни при плануванні вагітності для жінок? Вітамінні комплекси планують зачати дитинуПланування вагітності — питання, безумовно, відповідальна. Перед зачаттям дитини майбутній мамі рекомендується повністю обстежитися. Важливий і прийом вітамінів — регулярне надходження в організм необхідних мікроелементів забезпечить плоду найкращі умови для росту і розвитку.

Не слід розраховувати на те, що раціон повністю покриє потреби організму у вітамінах: необхідний прийом спеціально розроблених комплексів.

У статті розглянемо, які вітаміни при плануванні вагітності для жінок є кращими, наведемо список з назвами найбільш популярних комплексів.

Зміст

 • 1 Важливість вітамінів
 • 2 Чим небезпечний дефіцит
 • 3 Добова доза
 • 4 Необхідні речовини
 • 5 Список препаратів
 • 6 Чому треба бути напоготові
 • 7 Загальні правила

Важливість вітамінів

Дізнаємося, які вітаміни при плануванні вагітності можна і потрібно пити жінки, які з них необхідно приймати, які треба приймати мікроелементи для кращого самопочуття при вагітності.

Жінка перед зачаттям потребує прийомі мінералів в першу чергу для того, щоб її дітородна система не давала збоїв, ідеально працювала і функціонувала. Налагоджена система зможе забезпечити зачаття, виношування і самі пологи без ускладнень, патології та інших неприємних «сюрпризів».

Особливо важливий прийом груп мікроелементів тим майбутнім мамам, хто в силу специфіки своєї роботи (часті відрядження, ненормований графік) не можуть забезпечити собі повноцінний раціон. Якщо в подібних обставинах не приймати спеціальні комплекси, під час вагітності може розвинутися дефіцитний стан, що загрожує ускладненнями.

Які потрібно пити вітаміни при плануванні вагітності для жінок? Вітамінні комплекси планують зачати дитину

Якщо у жінки були викидні, питання — чи потрібно приймати вітаміни взагалі не має стояти на порядку денному. В даному випадку їх прийом є обов’язковою умовою благополучного виношування плоду.

Якщо вік майбутньої мами перевищив тридцятирічний рубіж, лікарі також рекомендують звернути увагу на додатковий прийом мінералів.

Серед найбільш необхідних майбутньої матері мікроелементів фахівці називають фолієву кислоту (В9), токоферол (Е), а також вітаміни А і С. Не варто забувати і про інші речовини, їх наявність обов’язково, але в меншій мірі. Рекомендується підібрати оптимальний вітамінний комплекс, де всі необхідні речовини враховані в збалансованій пропорції. Краще, якщо комплекс порекомендує лікар, який веде вагітність.

Чим небезпечний дефіцит

Є думка, що приймати вітаміни — це зайве, і цілком вистачає тих поживних речовин і мінералів, що надходять з їжею. Однак, щоб отримати абсолютно всі потрібні мікроелементи майбутньої матері доведеться харчуватися, буквально, «як слон», споживаючи величезну кількість їжі. Це неможливо при всьому бажанні, так і просто шкідливо: отже, прийом збалансованих комплексів — річ необхідна.

Дефіцит мінералів може загрожувати такими неприємностями для майбутньої матері:

 • труднощі з зачаттям;
 • викиднями;
 • патологіями пологів;
 • різними репродуктивними збоями.

Крім того, важливий прийом мікроелементів і для майбутнього батька, так як від якості сперматозоїдів багато в чому залежить здоров’я плоду і його генетика. На ймовірність зачаття активність і сила сперматозоїдів теж істотно впливає.

Добова доза

Які потрібно пити вітаміни при плануванні вагітності для жінок? Вітамінні комплекси планують зачати дитинуДізнаємося, які вітаміни перед вагітністю потрібно пропити, щоб і планування, і виношування пройшли для жінки максимально комфортно. Дізнаємося, скільки в добу треба приймати вітамінів, щоб забезпечити кращий комплекс цінних речовин для організму.

Які пити мікроелементи — порадить лікар, а ми розповімо далі, скільки потрібно в добу попити того чи іншого речовини, щоб забезпечити повноцінно організм.

А. протягом півроку необхідно вжити речовини загальним обсягом 3,3 тис. МО. Добова норма — приблизно 18,5 МО, однак, вітамін А проявляє свій позитивний ефект тільки при нагромадженні, тому перед вагітністю необхідно відкласти його «запас».

Далі виключно добові норми:

 • В1 — від двох до п’яти мг;
 • В2 — 1,5-1,6 мг;
 • В6 — від двох до трьох мг;
 • В7 — від 30 до 100 мг;
 • В9 — від двохсот до чотирьохсот мг;
 • В12 — 30 мкг;
 • Аскорбінова кислота — від 50 до 100 мг;
 • Д3 — 3100-5000 МО;
 • Рр — від 15 до 25 мг.

Необхідні речовини

Зазначимо, що вітаміни для плануючих вагітність потрібні абсолютно всі: тільки їх комплекс забезпечить для жінок адекватний рівень захисту, підготує організм до виношування. Далі дізнаємося, які краще вживати речовини, коли є необхідність підготувати організм до вагітності.
Які потрібно пити вітаміни при плануванні вагітності для жінок? Вітамінні комплекси планують зачати дитину

Фолієва кислота (В9)

Це найважливіший вітамін для материнського організму. При нестачі фолієвої кислоти плід стає вразливим для інфекцій, його здоров’я та розвиток під загрозою. Вітамін В9 забезпечує необхідну кількість еритроцитів для нормального функціонування всіх систем. Вживаючи фолієву кислоту, можна уникнути передчасних пологів, появи малюка з недоношеністю, низькою вагою. Корисно речовину і для нормальної роботи яєчників.

Прийом фолієвої кислоти допоможе запобігти недорозвиненість головного і спинного мозку дитини. Зазначимо, що в деяких вітамінних комплексах вміст цієї речовини недостатньо, тому дуже часто лікарі призначають вагітним жінкам додатковий прийом даного препарату. Слід приймати цей вітамін і майбутньому батькові дитини, так як речовина сприяє зміцненню репродуктивної системи у представників обох статей.

Особливо необхідно це речовина, коли харчування жінки несбалансировано, а в наш непростий час даний факт подиву не викликає. Присутня речовина у свіжій зелені, гречаної каші, рисі, печінці, горіхах, молочних продуктах. По можливості продукти з вмістом фолієвої кислоти краще з’їдати свіжими.

Вітамін С

Відома всім аскорбінка необхідна для захисту імунітету від інфекцій, допомагає виводити токсини з клітин, що знищує хвороботворні бактерії і віруси. Багато вітаміну виявлено в болгарському перці, цитрусових, зелені, шипшині.

Вітамін В6

При достатньо надходження цієї речовини можна захистити себе від токсикозу, післяпологових депресії і аутоагресії. Зазначимо, що речовина засвоюється краще інших, і без проблем виводиться із сечею, не відкладаючись надлишками в організмі. Вітамін В6 відповідає за роботу практично всіх ферментів, що утворюються в організмі людини, а також закладає малюкові основи нормальної нервової системи, забезпечує повноцінне функціонування головного мозку.

Знайти його можна в таких продуктах, як банани, картопля, морква, яловичина і свинина, пивні дріжджі, гранати.

Які потрібно пити вітаміни при плануванні вагітності для жінок? Вітамінні комплекси планують зачати дитинуВітамін А

Цей жиророзчинний вітамін відповідає за нормальну роботу дихальних органів, забезпечує здоров’я шкіри, допомагає зміцненню кісток плоду.

Крім того, цей вітамін перед плануванням вагітності допомагає жінці зберегти зовнішність в порядок, захищає від випадання волосся, ламкості нігтів і руйнування зубів.

Багато речовини в овочах і фруктах (особливо, помаранчевих і червоних), свіжої зелені, курячих яйцях, риб’ячому жирі, яловичій печінці.

Вітамін Е

Ця речовина необхідно для швидкого і безпроблемного зачаття, також воно мінімізує появу небезпечних патологій розвитку плоду. Крім усього іншого, вітамін Е є природним антиоксидантом, допомагає відновлювати і оновлювати клітини.

Вітамін дозволяє жінці уникнути викидня, патологій розвитку плоду. Токоферол допомагає підтримувати еластичність матки, забезпечуючи її розтяжність. Крім того, регулярний прийом цієї речовини дозволить жінці уникнути таких неприємних косметичних проблем, як розтяжки на шкірі. Подібні дефекти рубцевого характеру з’являються саме через недостатню еластичність шкіри.

Це речовина знаходиться в рослинному маслі, бобових, горіхах, чорносливі, печінки і яйцях.

Вітамін В2

Речовина необхідно для побудови нормального здорового скелета плода, а також для його функціонування нервової системи. Крім того, В2 потрібен для відновлення і регенерації тканин організму, що дуже важливо під час

Вітаміну В2 є в молочній продукції, свіжої зелені, гриби, яйця, шипшині та томатах.

Вітамін D

Цей вітамін важливий для здорових зубів, міцних нігтів, кісток, черепа. Якщо харчування збалансовано, і жінка регулярно приймає сонячні ванни, речовина виробляється в організмі в достатній кількості. Отримати його можна з таких продуктів, як жирна морська риба (скумбрія, лосось, оселедець), яйця, молочні продукти, гриби. Щоб не виникло дефіциту Д3, рекомендується приймати риб’ячий жир.

Список препаратів

Правильно планує вагітність жінки віддати перевагу саме комплексу, так як такий вибір забезпечить організм усіма мінералами в оптимальній кількості. Бажано проконсультуватися з лікарем з приводу вибору препарату, і приймати вітамінні драже строго по інструкції. Далі розглянемо найбільш популярні на сьогодні комплексні препарати.

 • Фемибион
 • Цей комплекс підходить як для жінок у період вагітності так і тим, хто знаходиться на початку терміну вагітності. Склад комплексу оптимально збалансований, включає, в тому числі, і йод. Зазначимо вузьку спеціалізацію даного препарату: після 1 триместру його треба буде змінити на комплекс з розширеним складом.

 • Вітрум Пренатал Форте
 • Цей засіб корисний не тільки при плануванні вагітності, але і для загального зміцнення організму. Комплекс не містить зайвого: тільки самі необхідні речовини в збалансованому поєднанні.

 • Елевіт Пронаталь
 • Цей продуманий комплекс повністю відповідає всім потребам організму. Приймати комплекс можна і під час виношування: призначення препарату універсально. Зазначимо вкрай грамотний склад: тут, дійсно, враховані всі потреби жінки, а також плоду.

 • Аевіт
 • Це досить специфічний вітамінний комплекс, і він повинен призначатися тільки лікарем. Показаний прийом препарату тим жінкам, які змушені відновлювати свій організм після тривалих хвороб, операцій, травм.

 • Алфавіт
 • Цей комплекс допоможе заповнити нестачу мінералів і мікроелементів. Слід врахувати, що упаковка даного препарату невелика, однак, всі речовини тут зібрані у найбільш збалансованому і легкозасвоюваному поєднанні.

Чому треба бути напоготові

Як уже неодноразово говорилося, призначення того чи іншого вітамінного комплексу повинне проводитися виключно фахівцем. Справа в тому, що деякі вітаміни можуть бути протипоказані при тому чи іншому захворюванні, а також вірогідний побічний ефект від передозування речовин. Далі дізнаємося, з якими вітамінами жінці на етапі планування вагітності слід бути обережніше.

 • Вітамін А
 • Не можна приймати цей вітамін при захворюваннях печінки, нирок, при ішемії, зобі.

 • Група В
 • Це найбезпечніша група вітамінів, однак, при захворюванні органів кровотворення, а також при пухлинах і анемії приймати ці вітаміни можна тільки після узгодження з лікарем.

 • Вітамін С
 • Не дозволений до прийому при діабеті, каменях у нирках, обмінних патологіях.

 • Д3
 • У деяких випадках (індивідуально) його не призначають при збоях в роботі серця, нирок і печінки.

Загальні правила

Перед прийомом вітамінів обов’язково побувайте у лікаря, при необхідності здайте аналізи, і тільки з призначення фахівця купуйте вітамінні комплекси. Дозування теж повинен призначити лікар з урахуванням усіх специфічних особливостей здоров’я, наявних хвороб, індивідуальної потреби в тих/інших мікроелементах.

Що стосується вибору кошти, то фахівці радять все-таки зупинитися на комплексах для майбутніх мам: всі речовини знаходяться в них у самій збалансованої формі.

Краще всього починати прийом за 3-4 місяці до зачаття. Багато фахівців радять починати пити вітаміни за півроку, щоб дати організму велику «фору» на підготовку. Точна тривалість курсу повинна встановлюватися лікарем з урахуванням наявних проблем зі здоров’ям жінки.

Прийом вітамінів необхідно здійснювати щодня, забезпечуючи тим самим регулярне і безперебійне надходження в організм необхідних речовин. Планувати прийом вітамінів краще після їжі: таким чином речовини найбільш повно засвоюються.
Які потрібно пити вітаміни при плануванні вагітності для жінок? Вітамінні комплекси планують зачати дитину
Отже, ми дізналися, які вітаміни потрібні жінці в період планування вагітності. Як бачите, важливо ретельно готувати організм: тільки таким чином можна домогтися безпроблемного виношування, пологів без патологій, і повноцінного внутрішньоутробного розвитку плода. Обов’язково порадьтеся з лікарем з приводу вітамінів і їх дозування, і не відхиляйтеся від позначеного фахівцем «курсу» ні на крок.