Які препарати покращують пам’ять і роботу мозку?

Якщо функціонування мозку викликає нарікання, і ви помітили погіршення пам’яті, то не варто миритися з цим. Часом до таких проблем наводять серйозні причини, і їх обов’язково потрібно усувати. Допоможуть в цьому спеціальні препарати для поліпшення роботи головного мозку і, звичайно, пам’яті.

Які препарати покращують память і роботу мозку?Препарати для покращення роботи мозку і пам’яті

Потрібні такі кошти?

Відразу варто відзначити, що призначаються препарати для покращення роботи мозку і пам’яті далеко не всім і не у всіх випадках, а лише при наявності показань, наприклад, при порушеннях мозкового кровообігу і деяких інших проблемах. Якщо ж підстав для призначення терапії немає, то втручатися в роботу такого важливого і складного органу не варто, адже його функціонування і будову до кінця не вивчені, так що невідомо, до яких наслідків такі втручання можуть призвести.

Ефективні препарати

На даний момент існують різні препарати, призначені для поліпшення пам’яті і роботи мозку. У медичній практиці їх іменую ноотропами. І це поняття означає кошти, які справляють специфічний вплив на функції мозку. Деякі вчені вважають, що вони можуть стимулювати розумову діяльність, сприяти значному поліпшенню пам’яті, підвищувати здатність до навчання і засвоєння нової інформації, а також активізувати когнітивні процеси. Але до кінця не вивчено вплив, ефективність не доведена. І все ж такі препарати призначаються деякими лікарями, і пацієнти дійсно помічають нормалізацію функціонування мозку та ознаки поліпшення пам’яті.

Отже, дієві засоби:

 • «Гліцин» – найбільш популярний в Росії і безпечний препарат, який призначається в тому числі і здоровим людям. Він не тільки підвищує мозкову активність, але і допомагає боротися зі стресами і напругою, нормалізувати роботу центральної нервової системи. Активним компонентом є микрокапсулированный гліцин. До протипоказань відноситься тільки індивідуальна непереносимість, засіб переноситься добре. Випускається «Гліцин» у формі таблеток для розсмоктування.
 • «Аміналон». Активним компонентом тут є гамма-аміномасляна кислота, і вона стимулює обмінні процеси, що протікають в мозку та центральній нервовій системі. Крім того, засіб допомагає виводити токсини, а також продукти, що утворюються в результаті метаболізму і не потрібні організму. Протипоказання практично відсутні, побічні ефекти можуть проявлятися у вигляді блювоти або нудоти, зниження артеріального тиску.

Які препарати покращують память і роботу мозку?

 • «Билобил». Якщо перераховувати препарати для покращення роботи мозку і пам’яті на рослинній основі, то можна забути це засіб, адже активним компонентом є екстракт гінгко білоба, відомого своїм впливом на мозкові тканини і клітини. Засіб чинить вплив відразу в декількох напрямках: нейрометаболическом (прискорюючи обмінні процеси), ангиопротекторном (захищає судини головного мозку), улучшающем периферичний і мозковий кровообіг, а також антиоксидантну (нейтралізуючому вільні радикали).
 • «Интеллан» — рослинний засіб, що випускається у формі капсул або сиропу. Його активними компонентами є листя гінкго білоба, центелла азіатська, плоди коріандру, плодів ембліки та інші рослинні компоненти. Призначається цей препарат при стресах, різних порушеннях мозкового кровообігу, розладів уваги і пам’яті, значне зниження інтелектуальних здібностей. При прийомі варто проявляти обережність, оскільки існують побічні ефекти і протипоказання.
 • «Пірацетам». Активна речовина – пірацетам, воно має ноотропну дію і призначається при різних захворюваннях, що супроводжуються порушеннями якихось функцій мозку, наприклад, після інсультів, при атеросклерозі, після важких черепно-мозкових травм, при епілепсії і так далі. Протипоказання – це дитячий вік до року, депресія, годування груддю, ниркова недостатність, вагітність, індивідуальна непереносимість.
 • «Фезам» — комбінований препарат на основі цинаризину та пірацетаму. Показаний при інтоксикації головного мозку або недостатності кровообігу, при астенічному синдромі, погіршення пам’яті, відставання у розвитку.
 • «Ноотропіл» застосовується для поліпшення роботи мозку, пам’яті і інших важливих функцій. Його основним активним компонентом є пірацетам. До протипоказань можна віднести ниркову недостатність, непереносимість та геморагічний інсульт.

Які препарати покращують память і роботу мозку?

 • «Кавінтон». Активним компонентів є вінпоцетин, що володіє ангіопротекторними, антигіпоксичну, судинорозширювальні, ноотропні, нейропротективными і поліпшують кровообіг властивостями. Засіб протипоказаний при ішемії, до 18 років, при вагітності, при аритмії та геморагічному інсульті, при лактації.
 • «Енцефабол» містить піритинол та прискорює метаболічні процеси мозку, сприяючи уреплению пам’яті, підвищення розумових здібностей і концентрації уваги. Засіб протипоказаний при аутоімунних хворобах, у дитячому віці, при порушеннях функцій нирок, кровотворення та печінки.
 • «Пікамілон». Активна речовина – це гамма-аміномасляна кислота, яка має ноотропну, антиоксидантну, легке транквілізуючу, а також противомигренозное впливу.
 • «Церебролізин» містить концентрат церебролізину, отриманий з пептидів головного мозку свині. Цей компонент застосовується для поліпшення пам’яті та інших функцій, стимулює обмінні процеси. Засіб протипоказаний при епілепсії, ниркової недостатності і непереносимості компонентів.

Які препарати покращують память і роботу мозку?

Правила прийому

Перш ніж починати приймати ті чи інші препарати, вивчіть важливі правила, які допоможуть досягти стійкого ефекту і при цьому не нашкодити собі:

 • Будь-який засіб повинен призначити лікар, адже навіть, здавалося б, найбільш прості та легкі препарати для поліпшення роботи мозку та зміцнення пам’яті можуть просто вам не підійти. А деякі мають протипоказання і побічні ефекти, тому їх прийом може не тільки не поліпшити ситуацію, але і посилити її.
 • Перед початком терапії слід пройти обстеження, щоб з’ясувати, що саме призвело до порушень роботи мозку і погіршення пам’яті. Ймовірно, це пов’язано з недостатніми розумовими навантаженнями або ж з більш серйозними проблемами, які вимагають радикальних заходів.
 • Перш ніж починати прийом, дізнайтеся у лікаря, чи це дійсно необхідно. Адже якщо серйозних проблем немає, то для поліпшення пам’яті і роботи мозку можна проводити якісь тренування (розгадувати кросворди, вчити вірші, розв’язувати задачі), а також вживати корисні продукти, наприклад, морську рибу, горіхи, морську капусту, морепродукти, злаки, а також шоколад (бажано горький).
 • Не варто приймати різні препарати для покращення роботи мозку і пам’яті одночасно, це не посилить ноотропний ефект, а може призвести до непередбачуваних наслідків, адже невідомо, як компоненти засобів будуть взаємодіяти в організмі.

Нехай ваш мозок працює краще, і допомогти в цьому можуть деякі препарати.

Які препарати покращують память і роботу мозку?