Зміст статті:

 • 1 Загальні рекомендації
 • 2 Які продукти підтримують артеріальний тиск?
 • 3 Інші поради

Протягом доби показники артеріального тиску можуть змінюватись в ту чи іншу сторону зовсім не значно, і дане явище вважається нормальним і природним.

На цифри можуть вплинути стресові ситуації, атмосферні перепади тиску, нервові напруги, фізична активність, емоційний фон людини, і навіть час доби.

У стресових ситуаціях коливання артеріального тиску можуть досягати до 30 міліметрів ртутного стовпа, та, якщо вона приходить в норму протягом 5 хвилин, то це не вважається патологічним станом.

Проте буває й інша ситуація, коли спостерігається стійке підвищення або зниження показників артеріального тиску, і до цього стану наводять найрізноманітніші причини. Обидва стани здатні завдати серйозної шкоди здоров’ю людини, а в деяких випадках, і зовсім призвести до летального результату.

Саме тому важливо, вчасно здійснити заходи щодо зниження кров’яного тиску. Як правило, на початкових етапах гіпертонії лікар рекомендує немедикаментозні способи лікування, зокрема, корекція способу життя, правильне харчування, оптимальні фізичні навантаження, відмова від шкідливих звичок.

Основний, і найголовніший етап у нормалізації артеріального тиску на ранніх етапах – це оздоровча дієта, що включає в себе певні продукти харчування, які допомагають стабілізувати тиск на необхідному рівні.

Загальні рекомендації

Багато пацієнтів цікавляться, а які продукти допоможуть знизити артеріальний тиск, а також стабілізувати його на цільовому рівні?

Перш ніж дати відповідь на таке питання, необхідно сказати, що лікування артеріальної гіпертензії – це комплексна терапія, яка включає в себе багато пунктів.

Для початку, якщо у пацієнта спостерігається зайва вага або ожиріння, рекомендується вживати низькокалорійні продукти харчування, які допомагають позбутися від зайвих кілограм. Медична практика показує, що, коли йде зайва маса тіла, знижується і артеріальний тиск.

Пацієнтам, у яких в анамнезі стійке підвищення артеріального тиску, рекомендується обмежити або виключити споживання солі. Варто зазначити, що вже багато готові продукти містять у своєму складі сіль, тому її кількість потрібно враховувати в своєму раціоні.

При цьому важливо знати, що всі продукти харчування, що мають тваринне походження, містять більше солі, ніж продукти рослинного походження.

Основні поради по харчуванню:

 • Включити в свій раціон харчування продукти, які містять багато калію, кальцію і магнію. Пацієнтам, у яких спостерігаються хвороби серцево-судинної системи, рекомендується вживати до 4000 мг на добу калію.
 • Темний шоколад позитивно впливає на стан судин крові, підвищуючи їх еластичність і пружність. У день досить їсти до 15 грам натурального солодкого ласощі.
 • Виключити зі свого меню кофєїнсодержащие продукти, газовані напої.
 • Всі продукти, що мають тваринне походження містять у своєму складі жир, який сприяє утворенню атеросклеротичних бляшок, тому їх вживання радять огранити.

Продукти харчування, які містять багато калію – білокачанна капуста, картопля, гарбуз, плоди шипшини. Вони не тільки допомагають знизити артеріальний тиск, але і виводять надлишок води з організму, внаслідок чого поліпшується робота серцево-судинної системи.

Продукти з магнієм – вівсянка, гречка, морква, плоди чорної смородини, волоські горіхи. Магній нормалізує артеріальний тиск, зменшує спазми кровоносних судин, розширюючи їх.

Які продукти підтримують артеріальний тиск?

Ківі, апельсини і лимони, а також горіхоплідні продукти надають сприятливий вплив на тонус судинних стінок за рахунок того, що в них міститься багато калію. Лікарі рекомендують їсти в день до 3 ківі, щоб показники артеріального тиску залишалися на цільовому рівні, і не були схильні до різких стрибків і перепадів.

Завдяки тому, що цитрусові продукти містять багато аскорбінової кислоти, вони ефективно сприяють зниженню АТ, а горіхи не тільки нормалізують тиск крові, але і знімають головні болі.

Картопля при артеріальній гіпертензії – це незамінний продукт, проте все залежить від способу її приготування. Максимальну корисність зберігає овоч у тому випадку, якщо його запекти в мундирі в духовці.

З напоїв краще віддати перевагу зеленому чаю, і, щоб посилити його вплив на організм пацієнта, потрібно в нього додати невелику часточку лимона. Виділяють і такі продукти харчування, які необхідні в меню кожного гіпертоніка:

 • Сир є незамінним продуктом для судинних стінок судин крові, так як забезпечує їх підвищену еластичність. Оптимальне вживання в добу – це сім столових ложок нежирного сиру.
 • Какао знижує артеріальний тиск, покращує стан кровоносних судин, знижує ймовірність розвитку інфарктів та інсультів.
 • Банани забезпечують повноцінне функціонування серцево-судинної системи. А при взаємодії з натрієм, вони підтримують оптимальний баланс рідини в організмі.
 • Нежирна риба, нежирні м’ясні продукти – куряча грудка, телятина, кролик.
 • Молочні та кисломолочні продукти низької жирності.
 • Для нормалізації показників артеріального тиску рекомендується вживати квасоля, шпинат, насіння, соєві боби, червоний і кайенский перець.

  Інші поради

  Які продукти допомагаю нормалізувати тиск, було з’ясовано. Але, як показує практика, виключно одна оздоровча дієта, містить «правильні» продукти харчування не допоможе, адже терапія повинна бути комплексною.

  Для підтримки тиску в нормі потрібно внести у своє життя оптимальні фізичні навантаження при гіпертонії. Наприклад, піші прогулянки по свіжому повітрю. Спочатку досить ходьби на великі відстані, поступово збільшуючи дистанцію.

  Нормалізувати режим відпочинку і сну: бажано лягати спати в один і той же час. Це правило стосується і прийому їжі, потрібно скласти собі свій режим харчування по годиннику, і суворо його дотримуватися.

  У процесі нормалізації тиску немедикаментозними методами, рекомендується завести щоденник, де реєструються результати артеріального тиску, щоб в подальшому можна було відстежити динаміку змін.

  Отже, стійке підвищення артеріального тиску – це не вирок, потрібно розібратися в даній проблемі, і знайти способи, які успішно з нею борються. А правильне і збалансування харчування допоможе в цьому, не вдаючись до медикаментозним препаратам. Відео до цієї статті розгляне всі продукти для зниження АТ.