Який алкоголь можна пити при гастриті?

Мало хто може похвалитися відмінним здоров’ям. Його псує образ життя, навантаження, навколишні фактори, шкідливі звички. В результаті з’являються різноманітні хвороби, серед яких лідируючу позицію займає гастрит. Це захворювання доставляє масу незручностей, заважає нормального життя. Але найчастіше на святкові дні люди ласують смачними стравами і вживають спиртні напої. Але який алкоголь можна пити хворому при гастриті? Для початку потрібно розуміти, що собою являє ця хвороба.

Зміст статті

 • Причини появи хвороби
 • Яке спиртне дозволяється пити хворим?
 • Вживання пива
 • Секрети про те, як правильно пити спиртне при даному захворюванні

Причини появи хвороби

Гастрит представляє собою хвороба системи травлення, коли запалюється слизова шлунка. Він доставляє дискомфорт, больові відчуття. З’явився запалення призводить до того, що шлунок не може нормально перетравлювати їжу. Якщо не лікувати це захворювання, можуть з’явитися виразки та ерозії.

На появу захворювання впливають такі причини:

 • неправильне харчування;
 • надмірне вживання гострої, солоної, копченої їжі;
 • переїдання;
 • стрес;
 • зловживання алкоголем.

Дуже часто провокує виникнення гастриту саме спиртне, яке людина вживає у великій кількості.

Який алкоголь можна пити при гастриті?

 

Яке спиртне дозволяється пити хворим?

Але який алкоголь все-таки дозволяється пити людині при гастриті? Це питання хвилює багатьох людей, у яких з’явилося запалення слизової оболонки шлунка. Але лікарі настійно рекомендують відмовитися від вживання всіх видів спиртних напоїв пацієнтам, у яких була виявлена хвороба системи травлення.

Коли захворювання знаходиться в загостренні, спиртне здатне погіршити стан хворого. Але через деякий час гастрит переходить в стадію ремісії, коли симптоми стихають, стають менш вираженими.

На цьому етапі фахівці дозволяють випити невелику кількість спиртного. Трохи можна вжити коньяк або горілки при гастриті. Ці напої повинні бути якісні, не варто економити на них, ще й при такому захворюванні. Згубно впливають на організм різноманітні коктейлі, шампанське, настоянки, особливо при захворюванні з підвищеною кислотністю.

Який алкоголь можна пити при гастриті?

Якщо людина все-таки зважився випити трохи алкоголю, а після цього у нього почав сильно боліти шлунок, не потрібно відразу приймати препарати, які використовувалися до цього.

Ні при яких умовах не можна поєднувати спиртний напій з медикаментами. Це може спровокувати несподівану реакцію. Спочатку потрібно промити шлунок, випити абсорбуючі ліки, а через кілька годин тільки можна приступати до лікування.

Вживання пива

Який алкоголь можна пити при гастриті?

Дізнавшись про свій діагноз і заборону на алкоголь при гастриті, люди схиляються до вживання пива. Вони помилково вважають, що його не можна віднести до спиртних напоїв. Але це не так. Пиво також є алкоголем, як і горілка, вино. Людям з гастритом з підвищеною кислотністю не можна його пити у великих кількостях, так як він негативно діє на весь організм. Це стосується відфільтрованого пива. Воно надає таку дію на шлунок:

 • подразнення стінок;
 • збільшує кислотність;
 • заважає нормальному травленню;
 • збільшує виділення шлункового соку.

Але от щодо нефільтрованого пива з’явилися суперечки, тому його почали вивчати деякі вчені. Ними було виявлено, що це пиво при гастриті можна пити навіть з підвищеною кислотністю. Справа в тому, що цей напій приводить в норму виділення шлункового соку, а хміль, який є головним складовим пива, дезінфікує, усуває біль і заспокоює.

Нефільтроване пиво можна пити натщесерце. В такий спосіб воно усуває зайву слиз в шлунку. Крім цього, в цьому напої містяться корисні речовини, які вступають у боротьбу з бактеріями, що живуть у шлунку, а це корисно при гастриті з підвищеною кислотністю та інших видах хвороби.

Секрети про те, як правильно пити спиртне при даному захворюванні

Незважаючи на те, що лікарі забороняють алкоголь при гастриті, під час застілля багато людей не можуть встояти перед спиртним напоєм, забуваючи про можливу шкоду, яку вони завдають своєму шлунку. Але от вино в невеликій кількості здатне навіть поліпшити стан. Але який саме вид цього напою краще пити, якщо з’явився гастрит з підвищеною кислотністю? Краще вибирати червоне вино, так як воно вбиває бактерії, заспокоює, є антисептиком. Цей напій насичений вітамінами групи В, залізом, йодом, калієм. Вино складається з амінокислот, антиоксидантів, а вони позитивно впливають на лікування гастриту з підвищеною кислотністю.

Який алкоголь можна пити при гастриті?

Якщо планується вживання алкоголю, слід дотримуватися деяких правил. В такий спосіб можна мінімізувати наслідки від спиртного, це може бути горілка, вино або інший напій. Ось перелік цих правил:

 • Перед вживанням алкоголю варто добре поїсти. Не можна пити горілку, вино натщесерце. Під час застілля варто не забувати закушувати. Це знизить негативний вплив спиртного на слизову шлунка.
 • Не варто пити ігристе або кріплене вино. Можна вживати будь-які напої без газів. М’якше впливають на шлунок столові вина.
 • Потрібно пити якісний напій, краще відмовитися від алкоголю в підозрілої пакування, якщо виробник невідомий. Якщо не дотримуватися цього правила, можна отримати інтоксикацію, сильний напад, що вкрай небажано людям з гастритом.
 • Все ж, перед тим як пити алкоголь, слід подумати про можливі наслідки. А в деяких випадках краще відмовитися від спиртного, особливо при гастриті з підвищеною кислотністю.

  Але деякі напої можна вживати людям з цією хворобою. Який саме алкоголь вибрати, це справа кожної людини, але якщо у вас гастрит, то обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікуючим лікарем про можливі наслідки.

  І наостанок подивіться ось це відео: