Відповідно до звітів Postpartum Progress, одна з 7 молодих або майбутніх мам страждають від післяпологової депресії. Однак цю проблему не прийнято обговорювати. У результаті багато жінок відчувають, що вони повинні приховувати свій стан і не звертаються за допомогою, в якій вони, безумовно, потребують. В деяких випадках це може обернутися навіть фатальними наслідками.

Післяпологова депресія – не вигадка жінок або психологів, це серйозне стан, викликане порушенням гормонального балансу, і воно вимагає втручання. Ось на які симптоми слід звернути особливу увагу.

1. Неконтрольований гнів

Звичайно, на останньому місяці вагітності або під час догляду за неспокійною дитиною від жінки цілком справедливо очікувати деякої дратівливості. Але якщо жінку переповнює гнів і пориви гніву, невластиві їй до вагітності, вам варто звернутися до фахівця. Не звинувачуйте молоду матір у неконтрольованої агресії, безпричинних образи і крику – її тілом і розумом зараз керують гормони.

2. Підвищена тривожність

Безумовно, всі батьки переживають про свою дитину. Але занепокоєння – це одне, а ірраціональний страх – зовсім інше. У деяких випадках жінки місяцями не купають своїх дітей із страху втопити їх. В інших – не дають брати своїх малюків на руки навіть близьким людям. Всі ці страхи руйнують жінку як морально, так і фізично. До того ж такий психологічний настрій матері передається і дитині, адже до трьох років він знаходиться в тісному емоційному зв’язку з матір’ю.

3. Відмова від зовнішнього світу

Для молодої мами цілком нормально спочатку проводити практично весь час вдома з дитиною. Але втрата інтересу до навколишнього світу – це вже тривожний симптом. Небажання відповідати на телефонні дзвінки, відвідувати сім’ю та рідних або спілкуватися з партнером – небезпечні ознаки того, що у жінки почалася післяпологова депресія і їй потрібна психологічна допомога.

4. Зміна звичного режиму сну та/або харчування

Поява дитини в родині, безсумнівно, вносить корективи в звичний ритм життя батьків. Але безсоння, відмова від їжі або, навпаки, надмірне її споживання може суттєво зашкодити здоров’ю навіть за короткий проміжок часу. Замість того, щоб питати у жінки, чим їй допомогти, просто вийдіть з дитиною на прогулянку або сходіть за покупками, приготуйте обід, уберитесь в будинку. Іноді жінці потрібно просто побути наодинці з собою, спокійно прийняти ванну або подрімати пару годин.

Завдяки соціальним мережам та фотографіями з Інтернету, більшість жінок уявляють собі материнство і вагітність як щасливе і казковий час. Однак реальність завжди відрізняється від ідеального образу. Післяпологова депресія – досить поширене явище, тому не варто соромитися говорити про свої переживання близьким і звертатися за допомогою до фахівців. Пам’ятайте про те, що більшість ваших страхів і переживань не мають під собою підстави і викликані лише гормональними змінами в організмі. Тим не менш, щоб прийти в норму і знайти спокій і душевну рівновагу, вам може знадобитися допомога лікаря або психолога.

Джерело