Щільний вечеря, так само як і тонізуючі напої — міцний чай, кава, апельсиновий сік — заважають хорошому сну. Рясна, і особливо жирна їжа змусить вашу травну систему працювати, у той час як мозок буде відпочивати, і це не дасть вам нормально виспатися.

Шкоду їжі перед сном легко пояснити з точки зору фізіології людини, його функціонування травної системи, протікання процесів обміну речовин.

Травлення та інші фізіологічні процеси в організмі вночі сповільнюються обмінні процеси (метаболізм) протікають вкрай повільно. Тому, що потрапила в шлунок їжа перетравлюватися під час сну буде дуже довго. Крім того, у зв’язку з уповільненим процесом метаболізму, що виробляються калорії не спалюються. Вони починають відкладатися про запас у вигляді жирових відкладень. Тому їжа перед сном — це вірний шлях до ожиріння!

Під час вечері безпосередньо перед сном, особливо якщо ви використали велику кількість вуглеводів, то у вас виробляється багато інсуліну. Інсулін ж в свою чергу сигналізує організму і відділу мозку, званому гіпофізом про те, що можна розслабитися, і вночі не виробляти гормон росту і не використовувати власні і так насилу накопичені жирові запаси.

При цьому надмірна вага, який ви отримуєте це найменша проблема, так як гормон росту має безліч життєво важливих функцій в організмі, в тому числі і сприяє зростанню м’язової тканини.

До того ж після їжі навпаки підвищиться рівень інших активних гормонів, в тому числі і гормону стресу кортизолу та статевого гормону, ну і все це в сукупності, та ще й при відсутності гормону росту вночі у вашому організмі призведе до прискореного старіння.

Краще взагалі відмовитися від прийому їжі як мінімум за три години до сну. Тоді ваша травна система зможе повноцінно відпочити за ніч. А щоб було легше відмовитися від вживання їжі перед сном, є кілька корисних порад.

Відмовлятися від їжі перед сном краще поступово, переходячи з висококалорійної їжі, на дієтичну і легку. Замість шкідливого для здоров’я фаст-фуду, котлет з хлібом і тому подібних перекусів, їжте не поспішаючи пару яблук або інших фруктів. Випийте повільними ковтками склянку кефіру, йогурту або зелений чай із заспокійливими травами. Але ні в якому разі не пийте на ніч каву, особливо з цукром, оскільки цей напій тільки посилить апетит, а також призведе до порушення нервової системи.

Для зниження почуття голоду, у тому числі перед сном, може застосовуватися ароматерапія. Наприклад, непогано знижують почуття голоду аромати ефірних масел м’яти, материнки, ванілі, апельсина, ялиці. Крім звичайних способів ароматерапії (аромалампи і т. д.), можна скористатися також наступним радою: зробити аромаподушку з перерахованих вище висушених трав. Це допоможе вам не тільки знизити відчуття голоду перед сном, але також буде сприяти більш міцному сну. Але тільки спершу з’ясуйте, чи немає у Вас алергії на перераховані вище трави. Інакше замість спокійного сну, можна всю ніч проворочаться, чухаючись від алергічного свербіння і виступила висипки.

Звичайно, зовсім маленьких дітей не варто мучити нічним голодом, а також протипоказаннями можуть бути різні виразки шлунка і подібні хвороби. Хоча при цьому є багато відомостей і про лікувальні властивості голоду, які успіхом лікують ці хвороби навіть в офіційній медицині, цілком імовірно, що як тільки ви перестанете є на ніч, ви позбудетеся від багатьох своїх навіть хронічних хвороб.