Всі знають, що зі стресом потрібно боротись. Зіткнувшись з труднощами на роботі, в інституті або в особистому житті, ми вдаємося до сотень різних хитрощів, трюків і технік із заспокоєння нервів.

А ось вам прийом, підкріплений наукою: складіть список з 10 найбільш розслаблюючих пісень.

Звукова терапія давно використовується для релаксації і відновлення здоров’я. Народна музика споконвіку використовується для впливу на загальний добробут людини.

І ось британські нейробіологи склали список найбільш дієвих у цьому плані композицій!

Вони провели дослідження, підключивши до учасників спеціальні сенсори. Учасникам треба було якомога швидше вирішувати складні головоломки.

Головоломки викликали певний рівень стресу, а учасники слухали різні пісні; вчені заміряли різні показники — як мозкової активності, так і фізіологічні, начебто серцебиття, тиску і частоти дихання.

За словами д-ра Девіда Льюїса-Ходжсона з компанії Mindlab International, яка проводила дослідження, перше місце за розслабляючого впливу посіла пісня, набагато перевершила всю раніше протестовану музику.

Ця пісня — «Weightless» групи Marconi Union — призвела до зниження загального рівня тривожності на 65%!

Ще дивніше те, що група Marconi Union саме такого ефекту і добивалася.

Пісня була написана за сприяння звукотерапевтов — музиканти спеціально аранжували гармонії, ритми і баси таким чином, щоб у слухача сповільнювався пульс, понижалось тиск і падав рівень гормону стресу кортизолу.

Тривожність — справжній бич сучасності. Стрес збільшує ризик розвитку таких захворювань, як серцево-судинні захворювання, ожиріння, депресія, шлунково-кишкові розлади, астма і ін

Недавнє дослідження показало, що один тільки стрес на робочому місці тягне більше смертей, ніж діабет, хвороба Альцгеймера та грип.

Загалом, вчені згодні: якщо ви хочете зберегти психічне і фізичне здоров’я довше, вам необхідний відпочинок.

Музика — прекрасний спосіб зняти напругу, що викликається постійними дзвінками, повідомленнями, додатками, тегами, мейлами, нагадуваннями, зустрічами і термінами, які виливають на нас стрес і позбавляють сил.

З приводу пісні №1 д-р Дэфид Льюїс-Ходжсон каже:

“”Weightless” виявилася настільки ефективною, що багато жінок стали засинати, і я б не рекомендував слухати цю пісню за кермом, тому що це може бути небезпечно”.

Отже, ось топ-10 пісень, які чудово допомагають від стресу:

 • Marconi Union — “Weightless”.
 • Airstream — “Electra”.
 • DJ Shah — “Mellomaniac (Chill Out Mix)”.
 • Enya — “Watermark”.
 • Coldplay — “Strawberry Swing”.
 • Barcelona — “Please don’t Go”.
 • All Saints — “Pure Shores”.
 • Adele — “Someone Like You”.
 • Моцарт — “Sull’aria…che soave zeffiretto”
 • Rue du Soleil (Caf? Del Mar) — “We Can Fly”.
 • «Там, де закінчуються слова, говорить музика». (Ганс Християн Андерсен)

  Поділіться цією статтею з тими, хто постійно відчуває стрес!

  Джерело