При змішуванні травних ферментів бджіл і смолистих речовин рослин утворюється клейка речовина з унікальною формулою — прополіс. Бджолам прополіс потрібен для захисту і знезаражування медових сот і вуликів, а людині — для позбавлення чи не від 1000 хвороб.

Незважаючи на те, що прополіс відомий людству з початку часів, сучасна медицина продовжує відкривати все нові і нові його властивості. А вживати його можна різними способами: просто розжовуючи, додаючи молоко (відмінно лікує кашель) або у вигляді спиртної настоянки як зовнішньо так і внутрішньо.

Лікувальні властивості настоянки прополісу

При внутрішньому прийомі настоянка прополісу сприяє зміцненню імунітету, знімає запальні процеси, діє як антиоксидант. Спектр дії при зовнішньому застосуванні ще ширше: знезаражує і загоює рани, регенерує шкіру, знеболює, вбиває грибок…

Лікарі призначають препарат при найрізноманітніших станах та захворюваннях: для лікування тонзиліту, фарингіту, синуситу, отиту, при трахеїті, бронхіті, пневмонії, для усунення вірусної інфекції (грип, герпес), при всіх стоматологічних патологіях, в гінекології при ерозії шийки матки і навіть для лікування шлункових захворювань.

Найчастіше застосовують 10 % настоянку прополісу. Найзручніше препарат придбати в аптеці: коштує копійки, а бульбашки 25 мл вистачить надовго, але можна приготувати і самостійно.

ЯК ЗАСТОСОВУВАТИ НАСТОЙКУ ПРОПОЛІСУ

 • При фарингіті та тонзиліті — полоскання горла на настоянкою, розведений фізіологічним розчином 1 : 10.
 • В такій же концентрації потрібно готувати розчин для полоскання порожнини рота для лікування стоматологічних захворювань.
 • При синуситі і гаймориті — закопування і промивання носа розведеною настойкою прополісу в пропорції, зазначеної вище.
 • При отиті — помістити в вухо змочений у препараті ватний тампон. Якщо процедура призначена дитині, настоянку потрібно розбавити теплою кип’яченою водою 1 : 1. Закапувати в кожне вухо по 2 краплі настойки в концентрації 5 % до повного одужання.
 • Інгаляції ( в розрахунку 1 крапля настойки на 5 мл фізрозчину) застосовують при захворюваннях дихальних шляхів. Приготовану рідину потрібно залити в інгалятор.
 • Як загальнозміцнюючий засіб: 15-20 крапель настоянки на ложку молока чи води випивати за 30 хвилин до їжі.
 • Для лікування шлункових захворювань 15-20 крапель настоянки потрібно розвести в 100 мл теплої води і пити за 30 хвилин до їжі.
 • Пошкодження шкіри, рани, герпетичні висипання, грибкове ураження стоп і нігтів, лупа лікують нерозведеним препаратом допомогою пов’язок, примочок або змазуванням.
 • При всьому позитивному впливі прополісу на людський організм, за постановкою діагнозу та призначення лікування слід все-таки звернутися до лікаря!

  Прополіс протипоказаний людям з алергією на продукти бджільництва. Дітям, вагітним жінкам і людям, які керують автомобілем форму вживання ліків всередину на спиртовій основі також протипоказано (тільки зовнішньо). З-за високого ризику алергічних реакцій малюків до 3 років взагалі не рекомендують лікувати будь-якими препаратами на основі прополісу.

  Розкажи друзям про цілющі властивості цього дивного дару природи, поділися статтею!

  Джерело