Хвороби серця – головна причина смертей у всьому світі: 25% летальних випадків відбуваються з цієї причини. Тим не менш, 90% серцево-судинних захворювань можна запобігти за допомогою збалансованого харчування, фізичних вправ і відсутність шкідливих звичок.

Ішемічна хвороба серця – захворювання, яке об’єднує атеросклероз коронарних артерій, стенокардію та інфаркт міокарда. Внаслідок відкладення холестеринових бляшок на стінках коронарних артерій їх просвіт звужується і кровопостачання погіршується. З часом бляшки тільки збільшуються, ускладнюючи кровотік. Оскільки більшість ліків не здатні повністю розчинити їх, перспектива інфаркту міокарда стає загрозливою.

Інфаркт особливо підступний тим, що він трапляється несподівано. Більше того, 20% інфарктів протікають безсимптомно. Ці так звані «мовчазні» інфаркти завдають непоправної шкоди здоров’ю. Тому дуже важливо знати симптоми, які можуть заздалегідь попередити вас про те, що незабаром у вас може статися серцевий напад. Перед вами 6 «провісників» інфаркту міокарда.

1. Тиск у грудях

Ніколи не ігноруйте тиск або біль у грудях. Це явний сигнал того, що у вас проблеми з серцем, які вимагають негайного лікування. Часта біль в грудях – ознака того, що серцевий напад може трапитися в будь-який час. Якщо біль поширюється на руки, спину, плечі і шию – це привід негайно викликати швидку!

2. Брак дихання

Серце і легені працюють в тандемі, тому збої в роботі одного органа призводять до проблем і в іншому. Звуження просвіту артерій перешкоджає нормальному кровотоку. Внаслідок цього легкі одержують занадто мало крові, і ви починаєте буквально задихатися, хапаючи ротом повітря.

3. Безпричинна втома

Якщо ви стали прокидатися втомленим і вам не вистачає сил на виконання звичної роботи – це може бути ознакою наближення серцевого нападу. Підвищена стомлюваність означає те, що ваше серце працює в рази сильніше, щоб качати кров.

4. Симптоми грипу або застуди

Як не дивно, більшість пацієнтів, які пережили інфаркт, стверджують, що відчували симптоми грипу або застуди перед нападом.

5. Холодний піт

Дрібний, і холодний липкий піт – поширений симптом серцевого нападу. Це означає, що ваше серце не отримує достатньо крові, насиченої киснем. Ваш мозок також починає страждати від нестачі кисню і порушення кровообігу, в результаті чого ваша свідомість здається змішаною і затуманеним, а на лобі виступає холодний піт.

6. Перепади настрою

Почуття безпричинного страху, яке не припиняється, – ознака нестачі кисню. Якщо ваш настрій часто змінюється зі спокійного і щасливого до нападів паніки без видимої на те причини, можливо, ваш організм попереджає вас про наближення інфаркту.

Звичайно, взяті окремо, ці симптоми ще не означають, що у вас станеться серцевий напад. Проте з їх допомогою ваш організм посилає вам сигнали лиха і просить вас про допомогу. Пам’ятайте, що будь-які симптоми – це підказки, до яких слід прислухатися і знайти причину хвороби, замість того, щоб просто позбутися від неприємних відчуттів за допомогою знеболюючих. Прислухайтеся до сигналів свого тіла і будьте здорові.

Джерело