Зачіски в стилі Стиляг знову в моді

Всі ми бачили яскравий і добрий фільм Ст. Тодоровського «Стиляги» (а хто не бачив – наш вам порада, обов’язково подивіться!). Зачіска в стилі Стиляг стала популярна саме після його виходу на екрани. Музичний, стильний, з відмінними акторами, він розповідає нам історію з 50х рр. нашого радянського минулого.

Тепер ми, задаючись питаннями «якими ж були макіяж і зачіска в стилі стиляг», «чому вони так називалися, що в них було такого стильного», «що носили ці хлопці», мимоволі згадуємо відеоряд фільму.

Хто такі стиляги?

Забавно, що автори, задумкою яких було розповісти про цю контркультурі з максимальною точністю, зібрали історичний матеріал і виявили, що відмінність образу стиляги від простого радянського громадянина, зараз, через півстоліття, зовсім ефемерним. Мабуть, тільки самі колишні стиляги і ті, хто їх звинувачував, знайдуть різницю. А фільм призначався для масового глядача і для молодої аудиторії.

Тому автору довелося вдатися до художнього перебільшення, гіперболи, певного «цветокоду»: світ стиляг яскравий музичний світ звичайних радянських громадян сірий і похмурий. Тим не менш, незважаючи на надмірність образів, на їх деяку карикатурність, вони відтворені на основі реальних речей того часу.

Автори проводили масові закупівлі вінтажній одягу та аксесуарів, предметів побуту. Як розповідають очевидці епохи, це історія про вибір і внутрішньої свободи, Людина, надевавший «шузи» і начесывавший «кок», був не просто опозиціонером радянської ідеології – він вибирав яскравий світ.

Цікаво й те, що і в самій Америці, чию візуальну естетику приміряють стиляги, в той час теж спостерігалася боротьба ідеологій, і «благонадійний», схвалений офіційною мораллю Пет Бун змагався з оторвами, подпевающими рок-н-ролу Елвіса. Таким чином, зачіски і стрижки для стиляги абсолютно точно звертається до бунтарському покоління рок-н-ролу та пін-ап.

Зачіска в стилі стиляги для дівчинки

Плаття в дусі післявоєнного new look, запропонованого Діором, яскрава помада і білосніжна шкіра, закручені в кокетливі валики волосся – ось жіночний образ, який нам демонструють дівчата-стиляги. Взагалі, асортимент зачісок для стиляги-дівчатка дуже різноманітний. За рахунок ретро-стилістики ці зачіски зараз на вістрі моди, і серед них можна підібрати будь-яку, потрібного для росту і типу обличчя. Перерахуємо найбільш популярні з них.

Відеоролик

Зачіска кок жіноча

Безпосередньо сам знаменитий «кок», який прийшов до нас разом із спадщиною Елвіса. Забавно, що джерелом цієї ретро зачіски були не музичні кола, а його робота водієм-далекобійником до музичної кар’єри. У той час такі стильні зачіски для короткого волосся були серед них повсюдно.
Зачіски в стилі Стиляг знову в моді Зачіски в стилі Стиляг знову в моді

Вікторія Рол

«Вікторія Рол» — це не пункт меню в суші-барі, а ще одна зачіска зі світу стиляг. Вікторія – тому, що два завитка треба лобом утворюють букву V, яка в англомовному світі і позначає Вікторію, перемогу. Ця зачіска виникла на хвилі патріотичної під час другої світової війни. Всі актриси, «піднімали бойовий дух» військ, приміряли на себе цю зачіску.
Зачіски в стилі Стиляг знову в моді Зачіски в стилі Стиляг знову в моді

Кучерики Кендімен і Рокабіллі Розі

Ще одна зачіска зобов’язана своїм існуванням патріотичного настрою. Подібно нашим плакатам «Все для фронту, все для перемоги» в Америці повсюдно висіли «We can do it», «Ми можемо зробити це». У героїні плаката намальована зачіска, яка називається «кучерики Кендімен». Ця зачіска саме так і носиться, з хусткою або банданою. Іноді цей хустку «мігрує» в інші версії зачісок, наприклад, «Рокабіллі Розі», яка відкриває не тільки кучеряву чубок, але і зібране ззаду в пучок або «черепашку» локони або джгути.
Зачіски в стилі Стиляг знову в моді Зачіски в стилі Стиляг знову в моді

Зачіски Бетті Пейдж і Мерілін Монро

Серед брюнеток-стиляг можна було зустріти і тих, хто носив зачіску «Бетті Бэнгс», названу на честь фотомоделі Бетті Пейдж. Білосніжна шкіра, червона помада, чорне волосся кольору воронячого крила, м’які локони і характерна лінія чубчика – ось відмінні ознаки вибраного стилю.

Дуже близько до того, що носить Діта фон Тіз. Разом з чубчиком-коком волосся вкладалися у високий хвіст або рівні локони. До речі, образ Мерлін Монро також побудований на зачіски з локонами пін-ап.

Зачіски в стилі Стиляг знову в моді   Зачіски в стилі Стиляг знову в моді
Зачіски в стилі Стиляг знову в моді Зачіски в стилі Стиляг знову в моді

Зачіски для хлопчиків в стилі стиляг

Зачіски для стиляг-хлопчиків дуже цікаві і сучасні, але робота з портфоліо для чоловічого стиліста ще більш актуальна. Хлопчики і чоловіки – традиційно консервативна клієнтура перукарень. Зачіски і стрижки стиляг для хлопчиків в першу чергу пішли від образів, які створював на сцені Елвіс:

Зачіски в стилі Стиляг знову в моді Зачіски в стилі Стиляг знову в моді

Зачіска кок

Сучасні чоловічі укладання не використовують бріолін (хоча мокрий ефект на волоссі знову увійшов у моду). І для чоловічого «кока» в основі повинна лежати правильна стрижка, з подовженою тім’яною частиною і короткої скроневої зонами. Як укласти «правильний кок»? У фільмі є коротка інструкція, де головний герой начісує його і закріплює водою з великою кількістю розчиненого цукру. За півстоліття з’явилися і нові методи укладання.

  • Західні стилісти рекомендують починати укладання на свіжовимите, підсушене рушником, але все ще вологі волосся. Втім, якщо є бажання збільшити об’єм, їх можна висушити феном вже на цьому етапі.
  • На кінчик пальця видавлюється невелику кількість фіксуючого складу (гелю, воску, моделює крему або навіть глини для стайлінгу). Це кількість рівномірно розподіляється по волоссю.
  • І тільки після нанесення продукту стрижка висушується феном, при цьому волосся витягуються щіткою в потрібному напрямку.
  • Якщо результати вас не задовольняють, стилісти радять спробувати більш високу температуру або інший дифузор на фені.

Відеоролик

Інші зачіски

В останньому сезоні були показані не тільки варіації «кока», але і повноцінний «помпадур» — зачіска, де чубчик завивається в валик:
Зачіски в стилі Стиляг знову в моді Зачіски в стилі Стиляг знову в моді
Деякі модельєри пропонують таку версію зачіски стиляг, як «повний рокабіллі», яка надає чоловікові досить несподіваний вигляд. Існує і сучасний варіант цієї зачіски з виголюванням.
Зачіски в стилі Стиляг знову в моді Зачіски в стилі Стиляг знову в моді

Зачіски стиляг для дітей

Що ж стосується дітей, то мода стиляг здається просто створеній для них: театральність образу виглядає мило, але не надмірно. З іншого боку, не кожна дитина погодиться на сміливий експеримент. В якійсь мірі виховання почуття моди, почуття образу і впевненості в собі – це наше завдання. Дитина повинна обов’язково приміряти зачіски різного ступеня «ризикованості», і ми повинні підтримувати його в цьому.

При цьому враховуйте, що дитина не вміє абстрагуватися від деталей, сприймає образ цілком. Ми, дорослі, можемо подивитися тільки на зачіску і прикинути, як вона буде виглядати «на мені, з іншим одягом і макіяжем». Діти, дивлячись на фото з зачіскою, бачать, одяг дитини-моделі, наскільки природно він сидить або стоїть, чим зайнятий, які речі у нього в інтер’єрі. І на підставі цього робить висновок, що «круто» або «відстій».

Причиною неприйняття зачіски може виявитися аплікація на светрі або телефон не тієї марки, який тримає модель. І якщо дитина вже зробить негативний висновок, то ви його не переконаєте. І навпаки, якщо щось западе вашій дитині в душу, далі проблем «як я буду носити таку зачіску» не виникне.

Зачіски в стилі Стиляг знову в моді Зачіски в стилі Стиляг знову в моді

Висновок

Будь-яка зачіска в стилі стиляг у виборі «зорових партнерів». При підборі одягу не варто орієнтуватися на фільм «Стиляги»: все-таки, там присутній художнє перебільшення. В житті переважні або класичні джинси, або вузькі чорні, або шкіряні штани.

Шкіра також може бути присутнім у вигляді піджака чи куртки-косухи. Крім сорочок, зачіска стиляги відмінно гармонує з футболкою і кедами. Переважні кольори – білий, червоний, чорний і натуральні відтінки світло – і темно-коричневого.