Епіляція – обов’язкова і вельми суттєва стаття витрат сучасних жінок. Але, незважаючи на витрачені гроші і час, домогтися гладкості шкіри надовго практично ні в кого не виходить. Найпопулярніші методи видалення волосся, такі як воскова депіляція, дають ефект максимум на місяць.

Нові технології, що обіцяють покінчити з волоссям раз і назавжди, – лазерна епіляція, фототерапія і видалення електрикою теж в цьому плані далеко не ідеальні. Ці процедури дуже витратні і не настільки «чудодійні», як про них розповідає реклама. У більшості випадків дорогий курс так і не дає жаданого ефекту повного знищення волосся, до того ж, рано чи пізно, вони починають відростати заново.

Чи існують взагалі засоби для видалення волосся назавжди? Справа в тому, що практично всі способи епіляції засновані на усунення вже виросли волосся і волосяних цибулин, що перебувають в активній стадії.

При цьому пасивні фолікули залишаються недоторканими, поки теж не підуть у ріст. Процес цей може тривати не один рік, не враховуючи ще ті цибулини, які перебувають у стані анабіозу і прокидаються тільки при певних умовах.

«Добити» до кінця ці сплячі фолікули не дозволяє жоден з існуючих методів епіляції. Саме тому жінки не перестають шукати альтернативні варіанти і не забувають про народні способи, перевірені ще їх прабабусями.

Принципи роботи «народної» епіляції

На чому заснована ефективність всіляких рукотворних рецептів епіляції? Більшість з них, і древніх, і з’явилися недавно, відносяться до методів хімічної епіляції.

Спочатку волосся на поверхні шкіри руйнуються тим або іншим чином: за рахунок розчинення волосяного стрижня, ослаблення хімічного зв’язку між клітинами кератину і т. д. Візуально це виглядає так: залежно від застосовуваного речовини, волосся стоншуються, депигментируются і відпадають, або «згортаються» під впливом агресивних складів і відвалюються через деякий час.

Другим етапом знищення рослинності є спроби позбутися і від підшкірної частини волосся разом з його «матір’ю» — цибулиною, яка при збереженні життєздатності буде продовжувати відтворювати нові волосся. Раз за разом, завдаючи згубний складу на тіло, можна домогтися того, що якісь молекули все-таки проникнути углиб шкіри і зашкодять фолікули.

Таким чином «випалюється» або «витравлюється» ціла маса цибулин. У тому числі ймовірно знищення і сплячих фолікулів. Щоб отримати такий ефект, процедури повинні повторюватися з рекомендованою регулярністю і досить тривалий час.

Тобто вимагають від людини, яка їх використовує, завидною терплячості та наполегливості в русі до мети. Варто пам’ятати, що жодних гарантій отримання бажаного результату немає і бути не може, так само як і відсутність побічних ефектів.

Перш ніж пробувати на собі який-небудь з диво-рецептів, потрібно віддавати собі звіт в особливості застосування методів народної медицини та косметології:

 • Жодних достовірних даних про ефективність того або іншого методу немає, можна розраховувати тільки на відгуки знайомих і власний досвід.
 • Також не можна стверджувати про нешкідливість для здоров’я більшості народних засобів, а деякі з них визнані явно небезпечними.
 • У застосуванні рецептів для епіляції важливо точно дотримуватися пропорції і розумну обережність, оскільки багато хто з них входять отруйні і небезпечні речовини.
 • Використання всіляких притирань і саморобних мазей, розчинів найчастіше дискомфортно. Також можуть виникнути складності з купівлею (збором) складових, приготуванням засобу, його зберіганням (дотримання особливих температурних і світлових умов, небажаність зберігання або, навпаки, необхідність тривалої витримки складу перед застосуванням).
 • Видалення волосся народними методами може зайняти багато часу і вимагати неодноразового повторення процедур.
 • Зміст сторінки

  • 1 Видалення волосся назавжди аптечними препаратами
  • 2 Видаляємо волосся назавжди за допомогою народних методів
  • 3 Горіхові настойки і відвари
  • 4 Наведемо кілька рецептів:
  • 5 «Смоление» волосся
  • 6 Плоди і трави проти волосся
  • 7 Заходи безпеки при використанні коштів довготривалої епіляції
  • 8 Дивіться відео: Видалення волосся натуральним способом
  • 9 Дивіться відео: Видалення волосся засобом Риванол
  • 10 Відгуки про засоби для видалення волосся назавжди

  Видалення волосся назавжди аптечними препаратами

  Вивчення народних рецептів епіляції почнемо з доступних і найменш екзотичних коштів. Щоб добути інгредієнти для цих складів, не потрібно підніматися в гори або відправлятися за жабами на болото. Будь-який міський житель може придбати їх у сусідній аптеці.

  Мова йде про звичайних антисептиках, які, завдяки своїй хімічної агресивності, допомагають боротися з надмірною рослинністю: марганцівка, йод, нашатир, перекис водню та інші.

  Всі ці препарати мають знезаражувальним і підсушують ефектом. У високих концентраціях здатні викликати опік. На цій властивості і засноване застосування цих засобів у боротьбі з небажаною рослинністю.

  Регулярне тривале вплив хімічної формули антисептика призводить до поступового руйнування стрижня волоса, а проникнення рідини в поверхневі шари шкіри – до пошкодження фолікулів. Друге твердження з наукової точки зору декілька спірно, але шанувальники «аптечної епіляції» наполягають, що «хімія» безсумнівно надає переважну дію на репродукцію волосся.

  Як же виводять волосся за допомогою аптечних препаратів? Наведемо кілька рецептів і рекомендацій щодо їх застосування:

 • Концентрований розчин марганцевого калію використовують для видалення волосся на різних ділянках тіла. На обличчя його мазати не рекомендується щоб уникнути фарбування шкіри. Один із способів застосування — втирання протягом 20 хвилин води з перманганатом в зони оволосіння. Там, де втирати рідина незручно, можна застосовувати парову ванну: закип’ятити марганцівку і зробити інгаляцію проблемного місця. Якщо зробити слабкий розчин, його можна без побоювання влити у ванну, але ефект буде гірше. Адепти народної косметології стверджують, що марганцівка «спалює» волосся і зовні, і зсередини. Підтвердити або ж спростувати цю думку можна тільки на власному досвіді. Будьте обережні: розчин насиченого кольору і потрапляння кристалів перманганату калію викликають хімічні опіки!
 • Для видалення волосся надовго (і навіть назавжди, за деякими запевненням) необхідно 2 рази на добу обробляти шкіру наступним складом: 1,5 гр. йоду, 5 гр. нашатирю, 35 гр. спирту і 5 гр. касторової олії.
 • Ще одна саморобна суміш з аптечних препаратів складається з перекису водню і нашатирного спирту, розбавлених декількома краплями рідкого туалетного мила. Така суміш «працює» на повне знищення непотрібних волосся навіть при застосуванні 2 рази в тиждень по 15 хвилин.
 • Все більшої популярності набуває метод видалення волосся Риванолом. Цей рецепт передається жінками з уст в уста і наділяється чудодійними властивостями. Риванол – це антисептичний препарат, призначений для використання в основному в умовах стаціонарів і поліклінік. Для епіляції потрібно 1%-ний розчин Риванолу, приготований з товчених таблеток або кристалічного порошку. Хто вперше застосував це ліки для видалення волосся, невідомо, але те, що протимікробна рідина здатна стоншувати волосся до стану, коли вони самі собою відламуються – це факт. Відомі випадки, коли застосування препарату призводило до повного припинення росту волосся, але їх не можна назвати масовими. Жінок, які відмовляють Риванолу в наявності якогось істотного дії, набагато більше.
 • Видаляємо волосся назавжди за допомогою народних методів

  Спробуємо розібратися, які методи «народної епіляції» користуються найбільшою популярністю. Хоча, справедливості заради, їх «популярність» — величина відносна, так як користуються такими способами досить маленький відсоток людей.

  Горіхові настойки і відвари

  Отже, перше місце по ефективності і, що важливо, з безпеки займають настої і відвари на основі горіхової сировини. Эпилирующим дією володіють в основному волоські і кедрові горіхи. Щоб приготувати засіб для видалення волосся, беруть не плід, а шкаралупу горіха і переробляють її в відповідності з рецептом.

  Це може бути перемелене стулки, подрібнені перегородки, а також виварені шкарлупки. Важлива і ступінь зрілості горіхів – в одних складах потрібні зрілі плоди, в інших краще застосовувати зелені.

  Наведемо кілька рецептів:

 • Сік зеленого волоського горіха необхідно втирати в шкіру кожен день до тих пір, поки волосся повністю не випадуть. Мінімальний термін проведення щоденних процедур – півмісяця, для закріплення ефекту і припинення росту нового волосся курс потрібно продовжувати кілька місяців.
 • Внутрішні перегородки від 50 волоських горіхів настояти на склянці спирту 70% концентрації протягом 7 днів. Настій готується без доступу світла і повітря, тобто в герметичній тарі і в темряві. Змащувати шкіру для видалення волосся слід кожен вечір, не менше 21 дня поспіль – цього достатньо для відомості волосся на час. Щоб отримати стійкий результат, настій застосовується набагато довше.
 • Паста для натирання зон оволосіння готується так: шкаралупа волоського або кедрового горіха спалюється, а зола подрібнюється і розбавляється водою. Отримана маса застосовується для «примочок» щодня по кілька разів – в ідеалі, не менше 3-х.
 • Мазь на основі дьогтю і волоських горіхів для видалення волосся застосовується також кожен день до отримання стійкого результату. Недостиглі горіхи перемелюються і змішуються з дьогтем в пропорції 1 склянка на 1 ст. л. Перед тим як використовувати мазь, її необхідно настояти не менше 2-х тижнів у темному місці, в банку з щільно закупореній кришкою.
 • Зробити міцний відвар з кедрових скорлупок і мазати їм шкіру не менше місяця кожен день.
 • Важливе зауваження: застосування горіхових настоїв і відварів загрожує фарбуванням шкіри в зелений і коричневий колір (через що міститься в них високої концентрації йоду)! Будьте обережні і не видаляйте такими методами волосся на обличчі і відкритих частинах тіла.

  «Смоление» волосся

  Хороший ефект видалення волосся назавжди показує смола і смолисті деревні відходи. Тут для приготування коштів для епіляції можна використовувати хвойні шишки (краще соснові, але можна й інші), тирсу хвойних порід дерев, а також березовий дьоготь.

 • Можна зробити мазь з дьогтю і горіхів за рецептом, наведеним вище.
 • Залийте шишки водою і довго вываривайте їх на вогні. Краще це робити не в приміщенні, а, наприклад, на дачі, так як відвар буде сильно пахнути і бруднитися. Для варіння використовуйте непотрібну металеву ємність (таз або відро). Вийшла коричневою рідиною змащуйте шкіру там, де потрібно позбутися від волосся.
 • Аналогічно можна поступити з сосновими або ялиновими трісками. Їх треба відварити або просто добре настояти, а потім смолистої водою обполіскувати шкіру. Термін застосування таких процедур – індивідуально.
 • На «смоление», а в основному його використовують на ногах, є досить багато хороших відгуків з точки зору задоволеності кінцевим результатом, проте спосіб його застосування викликає масу негативних емоцій: запах, бруд, липкість, посуд «на викид» і так далі. Але ці неприємності цілком можна проігнорувати, якщо метод все ж подіє. Головне, що для організму він цілком нешкідливий.

  Плоди і трави проти волосся

  Існує незліченна кількість різних рецептів, за допомогою яких пропонують боротися з волоссям на тілі та обличчі. Для цих цілей добре підходить сік лимона, недозрілого винограду, яблучний оцет, якими змащують зони оволосіння. Трави також застосовуються для видалення волосся, наприклад, настояні на рослинній олії насіння кропиви дводомної або паста з спаленого маку – досить часто зустрічаються рецепти.

  Що об’єднує ці методи? По-перше, вони відносно безпечні, якщо не вважати можливі алергічні реакції та хімічні опіки від кислот. По-друге, це саме депіляція, а не епіляція. Тобто видалення волосся відбувається тільки поверхнево, за рахунок їх витончення і знебарвлення, ніякого впливу на цибулини при цьому не відбувається, а отже, радикально боротися таким чином з волоссям безглуздо.

  Однак є травички не настільки нешкідливі. Якщо для настоянок застосовувати отруйні трави, результат може бути непередбачуваним. Популярністю у наших бабусь користувався такий метод: щоденне застосування засобу на основі дурману. З цієї трави готували відвари з кореня і квітів, а з насіння, перемелених в порошок, – пасту на горілці.

  Не варто пояснювати, яку небезпеку може представляти самостійне застосування такого методу – рослина дурман вважається дуже токсичним, і всі отруйні речовини з нього переходять у відвар або настойку. Таким чином, можливо, волосяні фолікули і ушкодяться назавжди, однак, скільки токсинів при цьому залишиться в крові людини – питання не вивчений.

  Заходи безпеки при використанні коштів довготривалої епіляції

  Яке б засіб для видалення волосся назавжди ви не вибрали, пам’ятайте, що головне в цій справі – не нашкодити собі. Не варто експериментувати з народними засобами, якщо здоров’я не в кращому стані:

  • організм схильний до алергії;
  • є будь-які шкірні хвороби;
  • настала вагітність або ви годуєте грудьми.

  Всім іншим теж не завадить дотримуватися правил безпеки.

 • В першу чергу, відмовитися від застосування токсичних і сильно діючих речовин, незважаючи на те, що саме вони дають максимальний ефект епіляції.
 • По-друге, суворо дотримуватися рецептуру: пропорції інгредієнтів, порядок приготування, у тому числі враховувати, яку посуд можна використовувати при варінні «зілля» (часто заборонено користуватися алюмінієвої тарою), умови зберігання.
 • По-третє, не тримайте засіб на шкірі довше покладеного і не робіть процедури частіше, ніж рекомендовано в рецепті.
 • Само собою, не можна наносити хімічні рідини на пошкоджену шкіру, а також необхідно зробити тест на алергію.

  Помічено, що багато засоби працюють краще, якщо їх застосовувати після епіляції іншими методами. Наприклад, зробити ваксинг, а потім нанести народне або аптечне засіб, який через пори, ще відкриті після депіляції, швидше проникне до волосяних фолікулів і призупинить зростання нового волосся.

  А що думають про засоби, що дозволяють видалити волосся назавжди, люди, які вже намагалися це зробити?

  Дивіться відео: Видалення волосся натуральним способом

  Дивіться відео: Видалення волосся засобом Риванол

  Відгуки про засоби для видалення волосся назавжди

  Відгук №1

  Я, як би м’якше висловитися, в деякому роді «особа кавказької національності». Природно, з волосистістю у мене завжди були проблеми. Мої «кущі» видаляти проблема, відростають моментально, я розорилася вже з цієї епіляцією. Врятувала мене бабуся, до якої я поїхала у відпустку.

  Нарвала в саду волоського горіха недозрілого, що там варила, дала, сказала змащувати ноги кожен день. За той час, поки у неї гостювала, позбулася своєї рослинності. Додому з собою взяла темну бутель з настоянкою, до наступного літа вистачить. Волосся майже не зростають, а ті, які пробиваються, вже не такі жорсткі і чорні».

  Тамара, Санкт-Петербург

  Відгук №2

  Я, як лікар, категорично проти всяких незрозумілих методів. Ну що ви справді вірите в казки про те, що можна позбутися від волосся назавжди, намазавши їх якоюсь травичкою?

  Пробувати, звичайно, вам ніхто не перешкодить, якщо ви вороги своєму здоров’ю. Я по молодості теж намагалася видаляти волосся перекисом, і марганцівкою – дурниці все це. Так, висвітлила, щось відвалилося, але що так можна знищити рослинність, ще й на все життя, я особисто ставлюся скептично.

  Сама користуюся електроепілятором багато років, ефект є: волосся стали рости набагато рідше і повільніше, не думаю, що пройтися епілятором раз в місяць-півтора для когось така проблема, що стоїть із-за цього труїти свою шкіру всякою хімією».

  Олександра, Москва